Izdelava spletne strani o seriji 362

Debata okoli voznega parka
Odgovori
TheDarkSpirit
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 72
Pridružen: 12.03.2022, 22:07

Izdelava spletne strani o seriji 362

Odgovor Napisal/-a TheDarkSpirit »

O seriji 362 (Mehu) se na spletu najde kar nekaj informacij, pogrešam pa stran kjer bi bile vse informacije dostopne na enem mestu in kjer bi bilo tudi več slikovnega gradiva, shem, priročnikov...
Sam poznam spletno stran o "italijanskem Mehu", seriji E636. Tam je natančno razloženo njegovo delovanje, razne predelave, polno je raznih shem in načrtov, fotografij...
Omenjena spletna stran o E636: https://www.e636.it/
V planu imam, da bi sam ustvaril podobno spletno stran, ki pa bi bila posvečena naši seriji 362 (Mehu). Zato zbiram vse možne priročnike, dokumentacije, fotografije, načrte, sheme. Od fotografij me še posebej me zanimajo kakšne s popravil in revizij kolikor se pač takih najde, za dokumentacijo pa bi bilo najbolje če ima kdo v pdf formatu, lahko je pa tudi kakšen drug format. Zato bi lepo prosil, da vsak, ki ima kaj takega in bi se mu zdela taka stran zanimiva, pošlje meni na ZS kar ima takega. Vsem se že vnaprej zahvaljujem.
urban120
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 419
Pridružen: 10.05.2015, 19:05

Re: Izdelava spletne strani o seriji 362

Odgovor Napisal/-a urban120 »

TheDarkSpirit
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 72
Pridružen: 12.03.2022, 22:07

Re: Izdelava spletne strani o seriji 362

Odgovor Napisal/-a TheDarkSpirit »

To vem. Jaz iščem razne sheme, priročnike, dokumentacijo, načrte... kot so na tej italijanski strani.
TheDarkSpirit
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 72
Pridružen: 12.03.2022, 22:07

Re: Izdelava spletne strani o seriji 362

Odgovor Napisal/-a TheDarkSpirit »

Nekaj v tem stilu bi naredil. S tem da je na tej strani tako podrobno razložen še mehanski del in še več.
https://www.e636.it/sezione-elettrica/
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Izdelava spletne strani o seriji 362

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Zastavil si si precej težko nalogo. Zakaj pa nisi povprašal v CD? Če ima kdo dejansko še kaj konkretne literature o Mehu, bi morali oni imeti v omarah. Nenazadnje Moped, ki je še aktiven, so jim Mehi donirali precej delov. Italijani so tukaj v precejšnji prednosti, saj so to lahko iz Ansaldo arhivov in ta pravimi ljudmi, dobili praktično vse.
TheDarkSpirit
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 72
Pridružen: 12.03.2022, 22:07

Re: Izdelava spletne strani o seriji 362

Odgovor Napisal/-a TheDarkSpirit »

V DLŽ Ilirska Bistrica sem si zdaj sposodil vso dokumentacijo, kar je je bilo tam in jo tudi že do polovice poskeniral, tako da je en problem rešen. Zdaj mi shem, načrtov in opisa delovanja ne manjka. Zdaj pa iščem čim več slik z revizij, še posebno me zanimajo kakšne slike od znotraj (med revizijo seveda) in pa slike, kjer se lepo vidi montaža posameznih komponent med revizijo, pa tudi slike z revizij nasploh. SLIKE NAJ POŠLJEJO SAMO TISTI, KI SE STRINJAJO, DA JIH UPORABIM NA SPLETNI STRANI, seveda bo ime avtorja navedeno zraven.
Odgovori