Poljčane - Zreče

Vse o zanimivi zgodovini železne ceste skozi čas.
Odgovori
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Poljčane - Zreče

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Tono, živjo,

ja, tehnologija gre svojo pot.
Od "ćumura" do "jeftine nafte".

Sedaj se je zgodila Slika

Vse kar lahko izveš na slovenskem wikiju o IT je to:

"Informacijska tehnika obsega področja zajemanja, obdelovanja, shranjevanja in prenašanja vseh vrst informacij. Informacijsko tehniko delimo na strojni in programski del, da ta področja povežemo, mora biti prisotna še informacijsko-komunikacijska tehnika. Informacijska tehnika v sodobni informacijski družbi nastopa z vlogo dostopnost informacij, krajšanje poslovnih ciklusov in povečanje konkurenčnosti. Je pa tudi dovolj fleksibilna, da zadovolji individualne potrebe pri zbiranju informacij.

Družbeni determinizem
Informacijska tehnika se razvija in napreduje, hkrati pa spreminja našo družbo. Zato bi lahko govorili o družbenem determinizmu, saj bo nova tehnika spreminjala našo družbo. Nekateri pa družbo, v kateri živimo, imenujejo kar informacijska družba oz. družba znanja. Informacijska tehnika postaja vse pomembnejši dejavnik učenja, še posebej v splošnem izobraževanja. Najbolj je to vidno pri izobraževanju na daljavo, saj informacijska tehnika omogoča uporabnikom (v tem primeru učencem), da varno in zanesljivo dostopajo do okolja za učenje, hkrati pa motivira in spodbudi k učenju."

Konec citata.
Katastrofa, da se ne najde v vesoljni Sloveniji en IT človek, ki bi vsaj prevedel tekst iz angleške wikipedije #-o [-X


Hudič je, da nikakor ne moreš narediti zadevo varno, ker vedno je nekdo z znanjem pred tabo in ti zakriptira tvoje znanje...
Ali pa imaš na voljo "ene leve" strani za zastonj shranjevanje fotk (beri: "parkiranje fotk").

Vsi forumi, na katerih sodelujem, so rešili problem "forumskih fotk" in so jih vzeli za "svoje".
Kar pomeni, da je potrebno nekaj malega investirati v forum.
Seveda se postavi vprašanje, kdo je zainteresiran investirati v forum.
Nekaj se vsekakor da "zaslužiti" z reklamami...

Se pravi, da obstaja trenutno na vlaki.info vprašanje, ali sploh objavljati fotke ali jih linkati na fajsbuke, tviterje, dLib itd. :idea:

Ni slabše zadeve na svetu kot tekst z "izgubljeno fotko" :!: :!:

pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Poljčane - Zreče

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Če nihče nič ne reče bom pa jaz :D
V Zrečah so po 58 letih utirili lokomotivo! :train1 Iskrene čestitke vsem, ki so sodelovali v akciji. Slike dogodka najdete na povezavi https://www.facebook.com/ozkotirna!
In ja, @ŽC, zreški vlak ne poganja "ćumur" temveč "jeftina nafta" :lol: :pamet
LP
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Poljčane - Zreče

Odgovor Napisal/-a 038 »

Vsi forumi, na katerih sodelujem, so rešili problem "forumskih fotk" in so jih vzeli za "svoje".
Kar pomeni, da je potrebno nekaj malega investirati v forum.
Seveda se postavi vprašanje, kdo je zainteresiran investirati v forum.
In koliko je to, sprašujem kot laik?
Sam bi zagotovo prispeval kaj v vzameno za souporabo in slike. Reklam pa ne bi imel ali gledal, še tukaj. Ampak glede na maloštevilno občinstvo bo težka?
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Poljčane - Zreče

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

038, pozdravljen,

ja, za lokalne zadeve je facebook vsekakor primeren medij. Nobenih stroškov itd.
Takšen primer je tudi proga Poljčane -Zreče. Nobenemu se "ne da " nič več napisati na forum.

Druga stvar pa je, ko začneš na železnice gledati malo širše. Takrat je pravi medij železniški forum.

Imam izkušnjo iz dveh "vojaških" forumov.
V enem (angleško govorečem) so "privzeli" reklame, da živijo dalje.
Pri drugem (nemško govorečem) še imamo mecene in prostovoljne prispevke zainteresiranih posameznikov, ki jih pa tudi ni veliko, kljub temu da "pokrivamo" veliko področje. Vsekakor pa se bo nekaj dogodilo v bližnji prihodnosti.

Po mojem, so največji problem "napadi" hekerjev...
Zaščita pred njimi pa ni poceni.
Žalostno, kakšna družba smo, da se ne znamo/nočemo znebiti hekerjev...

pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Poljčane - Zreče

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Meni je zal da ni vec aktivnosti tudi tukaj na forumu glede zeleznice Poljcane - Zrece. Menim sicer da sredstva za prostor na strezniku, domeno,... ni problem najti kratkorocno donatorjev ali pa sponzorjev, problem je to vzdrzevati 10 let in vec. Moje mnenje je, da naj si zainteresirani, tudi taksni ki bi sicer bili pripravljeni financirat forum zaradi slik morda omislijo kaksno placljivo cloud shrambo slik ala dropbox.

Da ostanemo na temi - dejansko nisem nikjer zasledil kaksen je plan razvoja zeleznice Poljcane - Zrece. Torej sedaj je prisla dizelica, postavljen je tir, šupa... ce sem prav prebral se misli vzpostaviti se kaksne 500m tira (mislim da sem to prebral v eni od objav na FB, vendar tam je zelo tezko razbrati bistvo akcij na progi). Je zelja tudi za kaj vec?

lp Anze
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Poljčane - Zreče

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Če se ne motim je želja 500m tira proti Konjicam do leta 2022. Za več info pa vprašajte @Tono-ta :) .
Vozila naj bi parlok 71-012. Je še zmeraj vozna ali ji je revizija potekla :?:
LP
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Poljčane - Zreče

Odgovor Napisal/-a Tono »

Zdravo ekipa!

@Anzee: dobra opazka glede Facebooka, res ni nikjer napisano, kakšni so cilji aktivnosti. Zaenkrat na strani objavljam kroniko in aktualne dogodke, ki jih ne manjka. Fiksnim ciljem pa se izogibam. Zaenkrat je v načrtu ureditev tirne situacije na postaji s sanacijo tira, na katerem stoji muzejska garnitura, z izgradnjo treh kretnic za tirno zvezo med tirom 1 in tirom 2 (ena kretnica pri Uniorovem šotoru, dve za lopo v smeri Konjic), štuca proti Uniorovem šotoru in kurilniškega štuca. Nadaljevanje je natanko 402 metra proge do bifeja "Turist" z izogibališčem z dvema kretnicama. Vzporedno ureditev voznega parka z lokomotivo na ćumur. Sledi ureditev čakalnice v smislu starinskega postajnega bifeja v kombinaciji s potniškim centrom in prostorom za multimedijo. Tirni material - tirna polja na betnoskih pragovih in kretnice - je na lokaciji, moja dizelska lokomotiva je utirjena, milijon drobnarij je bilo urejenih, volja tudi je. Vabimo pa prostovoljce različnih profilov, da se nam pridružijo. Smo fajn družba, sicer nam je ravno danes en lokalni gospodič grozil, da bomo plavali po Dravinji, ampak se ne bojimo :)

Torej: cilji so hudi. Bomo pa jih dosegli. Nadaljevanje pa: pustite se presenetiti :)

Mimogrede: še Parni_vlak se je uspešno registriral :)

Lep pozdrav,

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Poljčane - Zreče

Odgovor Napisal/-a Tono »

Pozdravljeni,

včeraj nas je nazeblo kot prasce, ampak smo pa naredili še en epohalni korak za železnico v Zrečah. Vač dis spejs for mor info :)

Pa srečno in veselo novo!

Lp,

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Poljčane - Zreče

Odgovor Napisal/-a mkx »

Tono napisal/-a:včeraj nas je nazeblo kot prasce
Šporhet na ćumur ni delal? ;-)
LP, Metod
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Poljčane - Zreče

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Drugače bi morala biti v teh dneh tam proslava, mislim da 15. 1., če se ne motim, zdaj, ko se nam je pa epidemiološka slika poslabšala, pa je ne bo, a ne?
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Poljčane - Zreče

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

vidkrt napisal/-a:Drugače bi morala biti v teh dneh tam proslava, mislim da 15. 1., če se ne motim, zdaj, ko se nam je pa epidemiološka slika poslabšala, pa je ne bo, a ne?
Jaz mislim, da proslava bo, čeprav si v enem smislu želim, da je ne bi bilo - ne smem v Zreče #-o .
LP in upam, da bodo sprostili omejitev na regije :D .
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Poljčane - Zreče

Odgovor Napisal/-a Tono »

Pozdravljeni,

žal fizične proslave zaradi epidemioloških razmer ne bo, smo pa v počastitev okrogle obletnice pripravili krajši nagovor, ki bo predvajan na naši strani na Facebooku.

Prosim sledite http://www.facebook.com/ozkotirna

Tapravi železničarski dogodek, ki se ga bomo z veseljem spominjali, pa zanesljivo sledi!

Lep pozdrav,

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Poljčane - Zreče

Odgovor Napisal/-a Tono »

Slavnostni nagovor ob 100. obletnici izgradnje odseka ozkotirne železnice Slovenske Konjice - Zreče. Naj živi naša železnica!

Povezava na video

Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Poljčane - Zreče

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Da malo oglašujem:
Slika
Sliko je PREPOVEDANO kopirati brev avtorjevega dovoljenja (torej je treba vprašati mene). Na kratko: (c).
LP :)
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Poljčane - Zreče

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

parni vlak, pozdravljen,

ali lahko "zrihtaš" tekst s proslave , ki je na youtubu in ga prilepiš tukaj?

Jaz sem ga že dvakrat poslušal, pa sproti vse pozabim...

Nekateri smo tudi bolj dojemljivi za zapise, pa še naši pomnilniki niso najmodernejši (SSD) :old

Razen seveda če ni copyright. Če pa je, potem ga obdrži zase.

pozdrav
Darko
Zadnjič spremenil železocestnik, dne 16.01.2021, 21:08, skupaj popravljeno 1 krat.
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Odgovori