Bluzenje v ..... 2

Take in drugačne nepomembnosti, ki pa jih radi delili z širnim svetom, pa stvari, ki jih premaknemo.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Bluzenje v ..... 2

Odgovor Napisal/-a milchy »

zakaj pa se sedaj že teme v smetišču zaklepajo ?
a je potem privilegij samo nekaterih da lahko pišejo kar želijo, ostali mormo bit pa tiho in da se teme zaklepajo in prestavljajo kot jim paše ?
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Ja najbrž zato, ker to ni forum o politiki, za take debate obstaja dost drugih forumov :roll: :wink:
LP
Izidor
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Milči, držim s teboj!! Slika
jure80 napisal/-a:Ja najbrž zato, ker to ni forum o politiki, za take debate obstaja dost drugih forumov :roll: :wink:
Zato pa je rubrika čvek, in pod to rubriko jasno piše: Humor in bedarije so pol zdravja :)
Tak da Dolfe, ti tut pretiravaš s tem zaklepanjem! Nikjer na forumu ni napisano, da je prepovedan govor o politiki!
Zato, ker pač tebi politika ne leži, se mi pa zdi nesramno, da zaradi tega zaklepaš teme! :evil:

Če je čvek, naj bo čvek, pa to je lahko o železnici, politiki, in ne vem o čem še! :!:

Če pa tako rad zaklepaš teme (zadnje časa pogosto krat) , pa zakleni vse moje teme, in v tem uživaj! :evil:

lp NS
Zadnjič spremenil Nejc, dne 31.01.2008, 22:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zbowe »

Jaz ne vidim nič kaj zgrešenega v zaprtju tem ki ne spadajo.
In tudi se mi ne zdi da je bil nekdo zaradi tistega argumenta izgnan.
Ne vidim kje je problem. V drugih forumih te izgnajo če odpreš drugo temo vezano na eno zaprto, samo za polemiko.
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

zbowe napisal/-a:Jaz ne vidim nič kaj zgrešenega v zaprtju tem ki ne spadajo.
In tudi se mi ne zdi da je bil nekdo zaradi tistega argumenta izgnan.
Ne vidim kje je problem. V drugih forumih te izgnajo če odpreš drugo temo vezano na eno zaprto, samo za polemiko.

ni me treba izganjat od kjerkoli, lahko grem tudi sam, saj ne bom ne prvi in ne zadnji, samo nima smisla zaklepat teme, ki nekomu, ki ima moč to lahko stori, mislim, da bi se moral posvetovat s kom drugim....

a kot sem že rekel, lahko neham pregledovat forum in pisat , boste imeli vsaj mir pred mano.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

zbowe napisal/-a:Jaz ne vidim nič kaj zgrešenega v zaprtju tem ki ne spadajo.
In tudi se mi ne zdi da je bil nekdo zaradi tistega argumenta izgnan.
Ne vidim kje je problem. V drugih forumih te izgnajo če odpreš drugo temo vezano na eno zaprto, samo za polemiko.
Se strinjam.Res ste preveč zabluzili s to politiko. :roll:

MMG-slovence pa res z lahkoto skregaš :wink:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Bluzenje v ..... 2

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

milchy napisal/-a:zakaj pa se sedaj že teme v smetišču zaklepajo ?
a je potem privilegij samo nekaterih da lahko pišejo kar želijo, ostali mormo bit pa tiho in da se teme zaklepajo in prestavljajo kot jim paše ?
Svoje politične frustracije lako izživljate tudi kje drugje. Eni pač preveč uživate v tem da podjebavate druge, a boh ne dej da kaj prileti nazaj. Takoj je povešen nos in huda užaljenost. Zato je prva zamera boljša kot pa zadnja.

Šefe, če se bo tako odločil, lahko temo ponovno odklene. Zame je zaključena, kot vse bodoče s političnim razglabljanjem. Tudi zato, ker ni o tem nobenega haska. Mi, (forumaši vlaki.info), za nazaj ne moremo prav ničesar spremeniti, le skregamo se lahko. Če pa kdo želi nabirati točke o političnem ali verskem prepričanju, pa naj izvoli poiskat ustrezen forum. Našel ga bo veliko lažje, kot pa forum o vlakih.


MMG, Nejc, jedro teme je v "Železnica skozi čas".


Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Bluzenje v ..... 2

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Dolfe napisal/-a:Mi, (forumaši vlaki.info), za nazaj ne moremo prav ničesar spremeniti, le skregamo se lahko. Če pa kdo želi nabirati točke o političnem ali verskem prepričanju, pa naj izvoli poiskat ustrezen forum. Našel ga bo veliko lažje, kot pa forum o vlakih.
Pod tole se pa tudi jaz podpišem. Politika na tem forumu nima kaj iskati :!:
Uporabniški avatar
mg5888
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 110
Pridružen: 28.11.2007, 20:37

Odgovor Napisal/-a mg5888 »

Podpiram Dolfeta in njegovo odločitev!

Zgodovina in politika nikoli nista delali drugega kot razprtije. Sem to ne sodi!

lp MG
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

Re: Bluzenje v ..... 2

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

bravo Nejc in milchy =D>

Dolfe, zdaj si pa res že začel pretiravat - kaj te matra? - gre se za način. Vsaka ti čast za vse tvoje prispevke in kontrolo na tem forumu, ampak tole zadnje je blo pa trapasto. Saj se načeloma strinjam, da forum res ni najbolj primeren za zgodovinske razprave, vendar se je naša tikala predvsem infrastrukture in gospodarstva v razpadli Jugi. Tvoja reakcija se mi res ne zdi zgled premišljenega moderiranja - je v stilu udbe, žal. Ker te je pač osebno razjezilo. Temo si prenesel na smetišče - se strinjam. Ampak smetišče je smetišče - in zaklepat teme po smetišču je najmanj komično.

Sploh pa nihče se ni zares prepiral in pobijal - jaz sem vzel vse skup za zabavo, upam, da Ljubitelj tudi - kdor pa noče razpravljat al pa brat, mu pa ni treba. Tema je na smetišču. Debate pa so za močne karakterje in dobre živce.

Regan 664 napisal/-a:
Dolfe napisal/-a:Mi, (forumaši vlaki.info), za nazaj ne moremo prav ničesar spremeniti, le skregamo se lahko. Če pa kdo želi nabirati točke o političnem ali verskem prepričanju, pa naj izvoli poiskat ustrezen forum. Našel ga bo veliko lažje, kot pa forum o vlakih.
Pod tole se pa tudi jaz podpišem. Politika na tem forumu nima kaj iskati :!:
Kakšno nabiranje točk? Zdaj si pa res naredil politiko iz naše zabave po razpravljanju in kvaziprepiranju. Mene je ravno začela zabavat polemika z Ljubiteljem, moram priznat, da je mel pametne argumente, želel sem jih slišat še kaj, pol pa pride Dolfe in zaklene vse skup. Res, prav v skladu s starim režimom.
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

Smetišče
Take in drugačne nepomembnosti, ki pa jih radi delili z širnim svetom, pa stvari, ki jih premaknemo.
Smetišče ni ne tematsko ne politično ne ideološko omejeno. Pač - bila je nepomembnost, ki sva jo z Ljubiteljem želela deliti s širnim svetom. Tko da, Dolfe, tvoja reakcijia res nekam diši po politično-ideološki cenzuri :wink:
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
Uporabniški avatar
mg5888
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 110
Pridružen: 28.11.2007, 20:37

Odgovor Napisal/-a mg5888 »

@Orient
Saj lahko čisto brez problemov preko ZS komunicirata o tej temi, pa ne bo nikogar motilo, nihče se ne bo počutil ogroženega in nikomur ne bo potrebno teme zaklepat. Tako pa to ni motilo samo Dolfeta in še enkrat ponavljam, da je ravnal prav.

Politične in zgodovinske teme so žal občutljive in prevečkrat prestopijo mejo dobrega okusa. Dajmo se na tem forumu pogovarjat o strokovnih debatah, za katere bomo našli skupni jezik, ne pa o teh temah, kjer skupnega jezika ne bomo in ga ne moremo najti.

Prosim poskusi razumet, da te teme ljudje različno dojemamo.

lp MG
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

mg5888 napisal/-a:@Orient
Saj lahko čisto brez problemov preko ZS komunicirata o tej temi, pa ne bo nikogar motilo, nihče se ne bo počutil ogroženega in nikomur ne bo potrebno teme zaklepat. Tako pa to ni motilo samo Dolfeta in še enkrat ponavljam, da je ravnal prav.

Politične in zgodovinske teme so žal občutljive in prevečkrat prestopijo mejo dobrega okusa. Dajmo se na tem forumu pogovarjat o strokovnih debatah, za katere bomo našli skupni jezik, ne pa o teh temah, kjer skupnega jezika ne bomo in ga ne moremo najti.

Prosim poskusi razumet, da te teme ljudje različno dojemamo.

lp MG
čar smetišča je: "Take in drugačne nepomembnosti, ki pa jih radi delili z širnim svetom [...]." - tako je napisano. Vsaj 2 forumaša sta še, Nejc in Milchy, ki se jima ta debata ni zdela nezanimiva (v najslabšem primeru) in bi bila prek ZS prikrajšana. Jz se nisem počutil ogroženo ob Ljubiteljevih argumentih, upam, da tudi on ni ob mojih. Očitno se je počutil ogroženega Dolfe, ne vem sicer zakaj. Pa očitno samo ob mojih, če je tako očitno podprl Ljubitelja in šele nato zaklenil temo.

Nihče ne sili forumašev, da berejo teme na smetišču. Pa naj Mojster uredi, da se novoodprte teme iz smetišča ne bo pojavljale v seznamu novoodprtih tem na glavni strani. Dolfe je posegel v svobodo govora na tem forumu v temi (smetišču), ki tematsko ni omejena.

Kar pa se tiče (ne)občutljivosti strokovnih debat - kolkrat so tam različna mnenja. Naj se spomnim samo zadnje razprave o primernosti živ - "bedarija, bedarija in bedarija" ... se je kričalo. Al pa kolikokrat so vsi mahali po Ljubitelju - tko da ... Če so razpravljalci ok in pripravljeni sprejeti drugačna mnenja od svojih, se lahko govori o čemerkoli - če pa ne, je pa katera koli tema preobčutljiva.
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
Uporabniški avatar
andreya
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 306
Pridružen: 09.12.2007, 11:24

Odgovor Napisal/-a andreya »

milchy napisal/-a:
zbowe napisal/-a:Jaz ne vidim nič kaj zgrešenega v zaprtju tem ki ne spadajo.
In tudi se mi ne zdi da je bil nekdo zaradi tistega argumenta izgnan.
Ne vidim kje je problem. V drugih forumih te izgnajo če odpreš drugo temo vezano na eno zaprto, samo za polemiko.

ni me treba izganjat od kjerkoli, lahko grem tudi sam, saj ne bom ne prvi in ne zadnji, samo nima smisla zaklepat teme, ki nekomu, ki ima moč to lahko stori, mislim, da bi se moral posvetovat s kom drugim....

a kot sem že rekel, lahko neham pregledovat forum in pisat , boste imeli vsaj mir pred mano.
dj no, milchy...pa ne boš zaradi tega nehal pisat...dobro veš, da bi pogrešali tvoje prispevke in lepe slikce...res pa tudi meni ni jasno, zakaj se je tema zaklenila...prav nič tako strašnega ni nihče napisal, da bi bilo to potrebno :(
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Ah fantje in dekleta !!!!

Tko kot je blo rečeno; to ni v prvi meri politični forum ampak strokovni, zato se probejmo izogibati hudim politični in takim temam. Izogniti se politiki ne bomo mogli to vsekako ampak pretiravati z tem nam pa ni treba.

Pod pravila foruma pa je zapisano tudi sledeče.
1. Osnovna pravila
1.1 - prepovedana je uporaba kletvic.

1.2 - prepovedano je žaljenje in zmerjanje drugih udeležencev (članov) ali tretjih oseb, ki jih ni prisotnih na forumu.

1.3 - prepovedano je spodbujati k narodni, rasni, verski, spolni ali drugi neenakopravnosti, k nasilju in vojni ter izzivati narodno, rasno, versko, spolno ali drugo sovraštvo ali nestrpnost.

1.4 - grožnje članom, moderatorjem in administratorjem so STROGO prepovedane in bodo sankcionirane z odstranitvijo BREZ OPOZORILA.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Odgovori