Dare20 - kanta

Take in drugačne nepomembnosti, ki pa jih radi delili z širnim svetom, pa stvari, ki jih premaknemo.
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Dare20 - kanta

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Nurmi napisal/-a:Pa sej vleka nima lokomotiv v svojih sredstvih.Ima samo strojevodje.Lokomotive so razdeljene med potniški in tovorni promet.Tako da je vse en klinc čigav je vlak.Bomo vozili pa DB vlake,Papua Nova Gvineja vlake,......vseeno.Slovenski strojevodja je še zmeraj za Evropske razmere skoraj zastonj.Če bo kdo crknil bo tovorni promet,s svojo nesposobnostjo in lokomotivami vred.Pa še preglednike naj vzamejo s seboj,ker je vse isti kurc zabušantski in nesposoben.
To je problem, katerega sam vidim. NAmreč kot sva ugotovila naj Slovenski strojevodje vozijo po Sloveniji za katerega koli. Ti delaš za denar. ŽAl je čas udarništva mimo. Ko boš zbolel te vleka ne bo več hotela videti. ZAto me čudi, da promet hoče imeti lokomotive in vleka hoče imeti samo osebje. Ta matematika je velik dvorezni meč. Vleka ne kalkulira stroškov, katere je v preteklosti zanemarjala. ŽAl pa z izdelavo megle nebo rešila nič.

Že pred nekaj časa smo debatirali, da bi morala Slovenija narediti globalni vozni red za potniški promet, kjer bi na postajah po Sloveniji izdelala povezave in prestope na Avtobuse. NAmreč sedaj je potovanje z javnimi prevozi cela tombola. Da ne govorimo še prevoz koles.
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a dare20 »

IztokZ
Pošteno si priznal, da nisi železničar in tako si korektno navedel, da je tvoj naziv Pomočnik strojevodje v bistvu neupravičn naziv.

Kot sam vidiš takšni nerazumne izrabe napisov pri nekem ljubitelju dajo popolnoma drugačno tolmačenje teksta, ki ga napiše.
Žal je to kriv izključno forum sam, ko dodaja nazive članom, kateri to sploh niso.
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a dare20 »

dingo
TAkšno ožigosanje delajo tisti, ki ne poznajo tehnoloških procesov in mislijo, da se svet vrti okrog njih. NAjvečkrat pa so krivi posamezniki, ko nekoga kar neupravičeno oblatijo.

Kolikor jaz poznam progovnih delavcev po celotni Sloveniji nisem še videl na delovnem mestu pijanega.

ZAto naj tisti, ki obtožujejo raje preverijo zadeve. Je pa nekaj šefov, ki nimajo blage veze o svojem delu, katerega morajo opravljati.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a cokla »

dare20 napisal/-a:IztokZ
Pošteno si priznal, da nisi železničar in tako si korektno navedel, da je tvoj naziv Pomočnik strojevodje v bistvu neupravičn naziv.

Kot sam vidiš takšni nerazumne izrabe napisov pri nekem ljubitelju dajo popolnoma drugačno tolmačenje teksta, ki ga napiše.
Žal je to kriv izključno forum sam, ko dodaja nazive članom, kateri to sploh niso.
A tvoj naziv pod avatarjem te pa nič ne moti? Forum je pač železniške narave in glede na število prispevkov se doda naziv pod avatar. In pika.....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a dare20 »

OrientExpress napisal/-a:Najprej, nisem se poglobil v vsebino spora med Matejo in drugimi - na hitro se mi zdi, da ima Mateja v čem tudi prav, sploh glede PR.

Kakorkoli že, vem, da so strojevodje tehniki, tehniki in inženirji pa so v veliki večini ljudje, ki opravljajo svoj poklic z veliko ljubeznijo, žal pa jim izražanje navadno ne gre preveč dobro od rok. Zato ob stilsko bleščečih izjavah FDV-jevcev nikar prehitro ploskati ... in nikar se ne prehitro zgražati, če kdo napiše resnico v bolj grobi obliki. Važna je resnica, ne celofan okrog nje. Razum je itak relativen, sijajno argumentirati se da karkoli, karkoli. Če ne verjamete, poglejte debatna tekmovanja.
Vesel sem, da poveš mnenje iz tvojega mesta.

Tukaj moram popraviti, da se pod nazivom STROJEVODJA prijavljajo ljudje, ki roko na srce niso bili nikoli strojevodje. To je izključno krivda tistega, ki si je omislil izrabo naziva STROJEVODJA.

ZAto debata na nivoju, kjer se nekdo predstavlja za nekim poklicem pa je res javna diskreditacija POKLICA ljudi, ki opravljajo ta poklic.
Zato mora poskrbeti upravljalec foruma, da se takšne anomalije odpravijo, saj tisti ki verjame v neko napisano besedo bo dobil sliko, kot si jo korektno navedel.
Hvala za razmišljanje in predstavitev slike, ki pa je žal popačena.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a cokla »

dare20 napisal/-a:

Tukaj moram popraviti, da se pod nazivom STROJEVODJA prijavljajo ljudje, ki roko na srce niso bili nikoli strojevodje. To je izključno krivda tistega, ki si je omislil izrabo naziva STROJEVODJA.

ZAto debata na nivoju, kjer se nekdo predstavlja za nekim poklicem pa je res javna diskreditacija POKLICA ljudi, ki opravljajo ta poklic.
Zato mora poskrbeti upravljalec foruma, da se takšne anomalije odpravijo, saj tisti ki verjame v neko napisano besedo bo dobil sliko, kot si jo korektno navedel.
Hvala za razmišljanje in predstavitev slike, ki pa je žal popačena.
Glej....imaš pravico do svojega mnenja. Si pa tudi ob registraciji na ta "anomalični" forum sprejel pravila uporabe foruma. Če jih nisi prebral...jih daj še enkrat. Pri vožnji avtomobila ti tudi ni "pravična" omejitev hitrosti na 40 km/h.....pa jo vseeno moraš sprejeti. Life is a bitch....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: počutje v kabinah

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Gorchi napisal/-a:Namig za lenobne nadebudneže: poglejte v forum Fotografije in začnite uporabljati iskalnik.
Mislim, da Gorči ne delaš prav. Ljubitelji sprašujejo za slike in je pošteno, da se jim omogoči, da si ogledajo slike. Tudi sam sem iskal slike od kabin, pa ne pogleda iz kabine in moram priznati, da jih nisem našel.

ZAto takšni izpadi niso na mestu. SStanje v kabinah je od lokomotive do lokomotive drugačno. NAjbolj tragično pa je to, da je sedež pritrjen pri Dlokomotivah neposredno na DM. (prenos vibracij brez blažilcev). Res pa je, da se na določenih lokomotivah poiskuša to odpraviti.
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: počutje v kabinah

Odgovor Napisal/-a Tono »

dare20 napisal/-a:NAjbolj tragično pa je to, da je sedež pritrjen pri Dlokomotivah neposredno na DM. (prenos vibracij brez blažilcev).
Kaj takega pa še nisem videl. Še ta...

Slika

ima plehnati zic na fedro.

Lp,

T
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: počutje v kabinah

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

dare20 napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:Namig za lenobne nadebudneže: poglejte v forum Fotografije in začnite uporabljati iskalnik.
Mislim, da Gorči ne delaš prav. Ljubitelji sprašujejo za slike in je pošteno, da se jim omogoči, da si ogledajo slike. Tudi sam sem iskal slike od kabin, pa ne pogleda iz kabine in moram priznati, da jih nisem našel.

ZAto takšni izpadi niso na mestu. SStanje v kabinah je od lokomotive do lokomotive drugačno. NAjbolj tragično pa je to, da je sedež pritrjen pri Dlokomotivah neposredno na DM. (prenos vibracij brez blažilcev). Res pa je, da se na določenih lokomotivah poiskuša to odpraviti.

Najbolj neumna izjava meseca. Ti očitno že dolgo nisi videl dizel lokomotive od znotraj. Priznaj, pa se ti cca 1/2 oprosti. :lol:

MMG, fotografij notranjosti kabin pa je ogromno na tem forumu. V Vozni park naprimer, so opisi posameznih serij lokomotiv. V prav vsaki je veliko vsesortnih slik. Tako same kabine, njene zunanjosti, kot delovne notranjosti, kamor običajnež nima dostopa.

..... Da o rubriki Fotografija niti ne govorimo.

Le poiskati je treba. Če pa se to vam ne ljubi, pač nismo zato krivi ostali. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: počutje v kabinah

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Dolfe ko lepiš bi bilo etično in moralno, da prekopiraš celotni tekst. Z takšnim načinom si dokazal, da je tvoj cilj očitno blatenje drugih.
Sam sem še nekaj dopisal in prosim, da popraviš tvoje skrapucalo.
Prav tako pa te opozarjam, da ne zavajaj z neresničnimi izjavami. NAmreč fizične obremenitve na MP na DM strojevodja so najmanj 250% višje od tistega ki sedi nekje v pisarni. Toliko o tem. Če pa že hočeš biti natančen pa vsaj pokaži na katerih postih so slike notranjosti kabin, da si bom lahko ogledal. Če več različnih stvari zmečeš v isti koš je pa je druga pesem.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: počutje v kabinah

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

@dare20, popravljeno! Imaš citiran celoten tvoj tekst.
Sedaj pa nam pokaži in dokaži, za katero dizel lokomotivo gre, ki ima strojevodski sedež pritrjen direktno na DM (dizel motor). Če mi uspeš to dokazati, seveda mora biti lokomotiva iz SŽ voznega parka, se ti bom javno upravičil preko tega foruma. Drugače pa naj ostane zapisano tako kot je.

Za pričujoče slike sem pa tudi nakazal smer in mesto, kjer se lahko najdejo. Če jih ne moreš, ne znaš ali nočeš poiskati, ti jaz pač nisem kriv. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: počutje v kabinah

Odgovor Napisal/-a dare20 »

No Dolfe pa začnima.
KAko je pritjen DM na lokomotivah???
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: počutje v kabinah

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ne, ne! [-X

Pokaži mi ti lokomotivski dizelmotor, ki ima prišraufan zic na vrhu glav motorja. Prav nič drugega me ne zanima. Tako si zapisal. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: počutje v kabinah

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Dolfe napisal/-a:Ne, ne! [-X

Pokaži mi ti lokomotivski dizelmotor, ki ima prišraufan zic na vrhu glav motorja. Prav nič drugega me ne zanima. Tako si zapisal. Slika
Glej Dolfe jaz sem postavil konkretno vprašanje in te sedaj prosim, da odogvoriš??? Podpvprašanje zate:

KAko se prenašajo vibracije na MP strojevodje???

PA mi sedaj odgovori????
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: počutje v kabinah

Odgovor Napisal/-a mkx »

dare20 napisal/-a:
Dolfe napisal/-a:Ne, ne! [-X

Pokaži mi ti lokomotivski dizelmotor, ki ima prišraufan zic na vrhu glav motorja. Prav nič drugega me ne zanima. Tako si zapisal. Slika
Glej Dolfe jaz sem postavil konkretno vprašanje in te sedaj prosim, da odogvoriš??? Podpvprašanje zate:

KAko se prenašajo vibracije na MP strojevodje???

PA mi sedaj odgovori????
@dare20: tole je malce mimo. Po isti analogiji se ljudje med vožnjo v EMG pravzaprav dotikajo vozne mreže? Do sedaj me še ni nič streslo, pa nisem prav hud prijatelj 3 kV.
LP, Metod
Zaklenjeno