Status ljubitelja železnice pri nas

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

A se je treba najavit na postaji, če hočeš tam kej fotografirat?
Kaj pa če na postaji-manjši ni nikogar, kaj pa potem?
Kaj pa če slikaš ob progi, kolk stran moraš bit, da te ne bojo ajzenponarji legitimiral in aretiral?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

BREMZA - zarad lastne varnosti ne bi bilo slabo če bi poznal vsaj osnovne predpise o varnem gibanju po železniškem območju, to pa pomeni 2.5 m od osi tira nimaš kaj iskat, prav tako je priporočljiva uporaba varnostnega jopiča ,v kolikor že ni obvezna, najava je seveda potrebna (še najbolj pa , da imaš dovoljenje za slikanje in gibanje po železniškem območju), zavedat se je treba, da mora za svojo varnost poskrbeti vsak sam
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Milch,y za svojo varnost že znam poskrbet, zanima pa me kje si ti dobil dovoljenje za slikanje in gibanje po železnici.
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Ljubitelji zeleznic pri nas prakticno niso ovirani nikjer, ce se le obnasajo v skladu varnosti. Mislim celo, da smo ena najbolj dostopnih zeleznic nasploh. Cisto nekaj drugega kot na primer v USA. Celo za fotografiranje marsikje po Evropi je potrebno najprej pridobiti dovoljenje...
LPB
Progar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 96
Pridružen: 26.09.2005, 14:24

Re: Razlike

Odgovor Napisal/-a Progar »

@ Bremza: Kot je Dirigent odlično povzel že pred časom:
Dirigent napisal/-a:Umetnost komunikacije je naša osnovna dejavnost....
Pa tudi Milchy ti je dal odličen nasvet - najava gibanja na območju železnice je vsekakor priporočljiva. Vsekakor pa ti nihče ne more 100% zagotoviti, da ne boš imel težav s kakšnim nerazpoloženim železničarjem, pa dovoljenje za fotografiranje gor ali dol.
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Sem včeraj spraševal v info pisarni na ŽP Ljubljana o dovoljenju za fotografiranje, pa so me gledali kot bi padel z Marsa. Nihče ne ve nič o tem, zato me zanima kje ste drugi dobili tako dovoljenje, če res obstaja?
Progar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 96
Pridružen: 26.09.2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Progar »

Kot je v navadi v vseh večjih podjetjih, imajo tudi na SŽ službo za odnose z javnostmi. Za dovoljenje za fotografiranje je tole tvoj sogovornik (kopirano s spletne strani SŽ):
Dejan Podgoršek
Služba za organizacijsko komuniciranje

Tel.: 01 29 14 191
Faks.: 01 29 14 809
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Ne vem zakaj si tako komplicirate življenje. Ma, takšno dovoljenje sploh ne obstaja. Pojdite in fotografirajte in pazite na varnost drugih in sebe. :roll:
LPB
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Bojan hvala za tvoj odgovor, vsi ostali samo nakladate o nečem kar ne obstaja in rahlo vlečete druge za nos, ali ne?
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Bojan hvala za tvoj pošten odgovor, vsi ostali samo nakladate o nečem kar ne obstaja in rahlo vlečete druge za nos, ali ne?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

@ bojan in bremza:
moje dovoljenje ima številko 1.0.1-4/06, z dne 4. januar 2006, izdano na Službi za organizacijsko komuniciranje in podpisano s strani pomočnika izvršnega direktorja za strateški razvoj in trženje.
Če bi se mi zdelo vredno bi ga poskeniral in vama ga poslal, a ga ne bom.
Bremza če misliš, da je nakladanje kar pišem ... prosim... ni treba brat, kot jaz ne berem tvojega nakladanja, to pa sem ti sporočil v privatnem sporočilu (danes sem se ti oglasil, ker pišeš nekaj tako neresnega, da se moram oglasiti).
NE vem sicer kako ostale gledajo, ko 'skačete' po postajah, a jaz nimam prav nobenih problemov, sploh ne , ko pokažem dovoljenje.
M.
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

No, to dovoljenje vsekakor obstaja, kot je napisal milchy. Tudi jaz ga imam. Problem pa je verjetno v tem, da (o tem je nekdo na forumu že pisal pod neko drugo temo) fotografiranje na železniškem območju ni prepovedano z nobenim pravilnikom ali zakonom, kar v demokratični ureditvi države potem pač pomeni, da je dovoljeno. In rahlo nesmiselno je izdajati dovoljenje za nekaj kar ni prepovedano, kar je že v osnovi dovoljeno vsem.
Problematično pa je seveda gibanje po železniškem območju, kar med fotografiranjem stalno počnemo in je prepovedano v Pravilniku o notranjem redu na železnici ... V praksi dovoljenje za fotografiranje tako bolj služi dovoljenju za gibanje po železniškem območju.
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Milchy in gomulka014, najlepša hvala za informacijo, da obstaja dovoljenje za fotografiranje. Če bi to napisala takoj ko sem spraševal pač nebi napisal, da samo nakladate. Pa tudi info služba na železnici zavaja z informacijami, da takih dovoljenj sploh ni. zato sem tudi tako napisal.
Si bom dovoljenje nabavil, če ne drugače zaradi boljšega občutka.
Progar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 96
Pridružen: 26.09.2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Progar »

Hja, Bremza, ne vem, ali si pričakoval, da ti bodo kar vsi člani foruma po vrsti odgovarjali, da nas ne boš obtoževal nakladanja?
Na mojem ekranu piše, da si vprašanje o dovoljenju za fotografiranje objavil 19.05.2006 ob 8:32:38.
Moj odgovor z natančnimi kontaktnimi podatki je bil objavljen 19.05.2006 ob 9:55:42.
Kaj dolgo ti pač ni bilo treba čakati na natančen odgovor, kajne? Bi izračunal razliko v minutah, pa se mi ne da. Si boš prej moral ti vzeti kakšno minutko in prebrati odgovore v temi, v katero pišeš. :roll:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Bom še jaz piskrc pristavil.

Po moje ima Bojan še najbolj prav. Čisto iz življenskega razloga. Kaj pomenijo nekemu običajnemu železničarju, ki opravlja svoje delo na neki postaji vsa ta pompozna dovoljenja :?: Nič! Čisto NIČ! :!:

Prvič: Nikoli takega dovoljenja v praksi še ni videl.
Drugič: Vodilni se menjajo tako hitro da temu ne more nihče slediti.
Tretjič: Če z računalnikom ponarejajo mesečne vozovnice, kakšen problem je doma narediti tako dovoljenje.

Če se bo neka civilna oseba motala po tirih in vagonih, s tem ogrožala svojo in tujo varnost, motila proces dela, bo neusmiljeno nagana s strani nekega železniškega delavca, pa če tudi bo na dovoljenju podpisan nevem kdo.

Zatorej pamet v roke, poskrbite za lastno varnost pa boste lahko mirno fotkali. Pa lepa beseda skoraj vedno lepo mesto najde, mar ne?

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori