Oznake

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Nejc

Re: Oznake

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Tisto, da vozi znotraj EU ali pa zunaj, glih ne verjamem. Veliko vlakov vozi iz Zagreba oz. Hrvaške ali še od nižje dol, ki je izven EU, pa imajo EC rang.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Oznake

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

MV, EC, IC, oznake so bile že prej, ko smo lahko v €U špegali le preko hriba, ali pa vsaj skozi karavanško luknjo. :lol:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Oznake

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Hvala @Nejc in Dolfe, da sta me na nekaj spomnila.

To znotraj EU in zunaj EU naj bi moralo biti vsaj 80% delež poti.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Oznake

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Po povedanem torej je med M(ednarodni)V(lak) in E(uro)C(ity) vlakom razlika samo v velikosti mest, kjer se vlak ustavlja. Teoretično gledano bi bil MV lahko lokalni vlak, ki se ustavlja na praktično vseh postajah in postajališčih na območju dveh držav, recimo od Maribora do Gradca. Samo čas potovanja bi bil obupno dolg v tem primeru :roll:
Goran
Nejc

Re: Oznake

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Na vozovnici z dodatkom piše: dodatek IC/EC/MV . Torej je vseeno, če se pelješ z enim, drugim ali tretjim, cena je enaka. :wink:
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Oznake

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Nejc, denarno gledano me vprašanje niti ne zanima, zgolj klasifikacija ;)
Goran
whistler
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 716
Pridružen: 31.05.2007, 19:19
Kraj: Gorenjska

Re: Oznake

Odgovor Napisal/-a whistler »

Dodatek je za vse tri vlake višjega ranga enak.
Ampak kaj je razlika med njimi pa muči tudi mene.

Če na hitro pogledam v vozni red:
Vlak 498/499 Lisinski, ki vozi med Münchnom in Beogradom je klasificiran kot MV. Vlak 212/213 Mimara je klasificiran kot EC, vozi med Frankfurtom in Zagrebom. Vlak 210/211 Sava pa nosi oznako IC, vozi med Münchnom in Beogradom.
Vlak je vedno hitrejši!
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Oznake

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Lisinski po mojih izračunih ne vozi 80 % km znotraj EU, Mimara vozi krepko čez 80 % km znotraj EU. Ne vem pa zakaj ima Sava oznako IC.
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Oznake

Odgovor Napisal/-a Dino S »

Vlaki InterCity Slovenija (ICS) so sodobni klimatizirani vlaki z nagibno tehniko, večjo hitrostjo in udobjem, omogočajo pa tudi prevoz oseb na invalidskih vozičkih ter vrsto dodatnih storitev. Potnikom je na razpolago gostinska ponudba, za tiste, ki potujete v 1. razredu je ta brezplačna. V 1. razredu lahko potniki uporabljajo električne priključke. Na nekaterih postajah je tudi možnost brezplačnega parkiranja. Vlaki ICS vozijo na relaciji Ljubljana-Maribor-Ljubljana, v poletni sezoni pa ob sobotah, nedeljah in praznikih tudi na relaciji Maribor-Ljubljana-Koper in nazaj. Rezervacija sedeža je obvezna za vso relacijo in je že všteta v ceno vozovnice. Vlake ICS si lahko tudi ogledate.

Vlaki InterCity (IC) so kakovostni vlaki, ki vozijo na večjih razdaljah v notranjem in mednarodnem prometu in tako povezujejo večja mesta, gospodarska in turistična središča. Sestavljeni so iz udobnih vagonov, imajo krajši vozni čas in manj postankov. Večina jih ponuja tudi gostinske storitve. Za vlak IC je obvezno plačilo IC dodatka.

Vlaki EuroCity (EC) so visoko kakovostni mednarodni vlaki, ki vozijo na magistralnih progah v mednarodnem prometu in povezujejo pomembna gospodarska in turistična središča v Sloveniji in Evropi. Vozni čas vlakov EC je krajši, imajo manj postankov, večina ima klimatizirane vagone in ponudbo gostinskih storitev. Za vlake EC je treba plačati dodatek.

Vlaki EuroNight (EN) so visokokakovostni nočni mednarodni vlaki. V njihovi sestavi so tudi spalniki in ležalniki Za potovanje v spalniku ali ležalniku je treba poleg vozovnice plačati še dodatek za posteljo ali ležišče, v notranjem prometu je za sedežni vagon obvezno plačilo dodatka, kot za vlake EC. Na nekaterih vlakih EN, ki vozijo po Evropi, veljajo posebne globalne cene z obvezno rezervacijo.

Regionalni in drugi potniški vlaki so vlaki, ki povezujejo slovenske kraje na krajših in daljših relacijah. Namenjeni so predvsem dnevnim prevozom v službo ali v šolo. Za potovanje z njimi ne plačate dodatka in vam ni treba rezervirati sedeža.


S strani SŽ.
...
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Oznake

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Meni pa niso hoteli dati odgovora, čeprav sem se vljudno obrnil na njih. :(
Nejc

Re: Oznake

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Cepi napisal/-a:Meni pa niso hoteli dati odgovora, čeprav sem se vljudno obrnil na njih. :(
To je napisano na novih straneh SŽ. :wink:
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Oznake

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Cepi napisal/-a:Meni pa niso hoteli dati odgovora, čeprav sem se vljudno obrnil na njih. :(
Seveda, kar je to že preveč dela in bi bila potrebna kakšna nadura.... to pa ne pride v poštev.... #-o
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Oznake

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Nejc napisal/-a:
Cepi napisal/-a:Meni pa niso hoteli dati odgovora, čeprav sem se vljudno obrnil na njih. :(
To je napisano na novih straneh SŽ. :wink:
Ja @Nejc in še marsikatera oznaka tujih vlakov je sedaj razložena, ampak jaz sem jih pred tem prosil in je bilo vse tiho.
Odgovori