Novost SŽ-RailJet 2011 !

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
elegy
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 11.06.2009, 20:12
Kraj: Zvezda

Re: Nova SŽ-RailJet 2011 !

Odgovor Napisal/-a elegy »

Kp-Lj-Je in druge proge na 20 ton ne smejo znižat .Če mi ne bomo meli glavne proge na 22,5 ton do mislim da 2013 nas bo mednarodni promet obšel
Elegy
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Re: Nova SŽ-RailJet 2011 !

Odgovor Napisal/-a Mičo »

Planirane linije

kraj 2009. - Beč – Salzburg – Bregenz ( – Zurich)
2010. Beč - Bregenz ( - Zürich)
2010.-2012. Beč - Graz - Maribor - Ljubljana ( - Zagreb)
2010.-2012. Beč - Villach - Venezia/Lienz
2013. Pojačanje linije Beč - Innsbruck - Bregenz (- Zürich)
Vir: http://hr.wikipedia.org/wiki/Railjet

2012 je tu. Obstaja kakšna realna možnost, da bo RailJet res vozil na Emoni? Bral sem, da so nekaj vagonov RailJeta prodali na Češko, pa jih tam tudi ne vozi Siemensova lokomotiva, torej bi eventuelno po našem delu lahko vozila 363.

In September 2011 Siemens agreed the sale of sixteen Railjet trainsets to the Czech State Railways (Ceske Drahy); the sets were originally built for an uncompleted order for ÖBB,[16] CD's trainsets are to be hauled by Skoda's ČD Class 380 electric locomotives.[17]
Vir: http://en.wikipedia.org/wiki/Railjet
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nova SŽ-RailJet 2011 !

Odgovor Napisal/-a cokla »

Mičo napisal/-a:
2012 je tu. Obstaja kakšna realna možnost, da bo RailJet res vozil na Emoni? Bral sem, da so nekaj vagonov RailJeta prodali na Češko, pa jih tam tudi ne vozi Siemensova lokomotiva, torej bi eventuelno po našem delu lahko vozila 363.
Obstaja le realna možnost za vožnjo z vagoni od Railjeta brez krmilnega vagona...Railjet pa je strnjena garnitura, ki ima na eni strani krmilni vagon...takoimenovan push-pull sistem.

Močno pa dvomim, da bi ÖBB zaradi dobre volje to sam od sebe predlagal. Če ni interesa pri nas....si predstavljate eno uro v Ljubljani-grafit na grafit ?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
bugear
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 121
Pridružen: 24.04.2009, 20:33
Kraj: Češka

Re: Nova SŽ-RailJet 2011 !

Odgovor Napisal/-a bugear »

Mičo napisal/-a:Bral sem, da so nekaj vagonov RailJeta prodali na Češko, pa jih tam tudi ne vozi Siemensova lokomotiva, torej bi eventuelno po našem delu lahko vozila 363.
Ja, ampak predvsem zato, ker jih na Češkem še nimamo. Prvi naj bi prišli koncem leta 2012 ali pričetkom leta 2013, če bodo ČD potrdili pogodbo.
Obstaja le realna možnost za vožnjo z vagoni od Railjeta brez krmilnega vagona...
To ni problem, krmilni vagon lahko vozi kot navadni, kaj boste morda videli na Češkem, če do časa dostave ne preuredijo programsko opremo. Težava pa je lahko v tem, da Siemens ne mara pogostega odcepljanja lokomotive od garniture.
"Milovat tě budu stale,
děkuju za krásný rok"!
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Re: Nova SŽ-RailJet 2011 !

Odgovor Napisal/-a zbowe »

cokla napisal/-a:
Mičo napisal/-a:
2012 je tu. Obstaja kakšna realna možnost, da bo RailJet res vozil na Emoni? Bral sem, da so nekaj vagonov RailJeta prodali na Češko, pa jih tam tudi ne vozi Siemensova lokomotiva, torej bi eventuelno po našem delu lahko vozila 363.
Obstaja le realna možnost za vožnjo z vagoni od Railjeta brez krmilnega vagona...Railjet pa je strnjena garnitura, ki ima na eni strani krmilni vagon...takoimenovan push-pull sistem.

Močno pa dvomim, da bi ÖBB zaradi dobre volje to sam od sebe predlagal. Če ni interesa pri nas....si predstavljate eno uro v Ljubljani-grafit na grafit ?
Saj krmilni ima navaden kavelj, il lokomotiva je navaden Taurus (že videna na tem forumu ko vleče tovornega na Jesenicah). Mislim da ni problem prebacat lok z ene strani na drugo.
Pri nas je povsem "normalno" dobiti IC vlak z lokomotivo pripeto na krmilnega, saj v 95% telekomanda ne rade...
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
negec69
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 54
Pridružen: 13.02.2011, 15:30

Re: Nova SŽ-RailJet 2011 !

Odgovor Napisal/-a negec69 »

zbowe napisal/-a:
cokla napisal/-a:
Mičo napisal/-a:
2012 je tu. Obstaja kakšna realna možnost, da bo RailJet res vozil na Emoni? Bral sem, da so nekaj vagonov RailJeta prodali na Češko, pa jih tam tudi ne vozi Siemensova lokomotiva, torej bi eventuelno po našem delu lahko vozila 363.
Obstaja le realna možnost za vožnjo z vagoni od Railjeta brez krmilnega vagona...Railjet pa je strnjena garnitura, ki ima na eni strani krmilni vagon...takoimenovan push-pull sistem.

Močno pa dvomim, da bi ÖBB zaradi dobre volje to sam od sebe predlagal. Če ni interesa pri nas....si predstavljate eno uro v Ljubljani-grafit na grafit ?
Saj krmilni ima navaden kavelj, il lokomotiva je navaden Taurus (že videna na tem forumu ko vleče tovornega na Jesenicah). Mislim da ni problem prebacat lok z ene strani na drugo.
Pri nas je povsem "normalno" dobiti IC vlak z lokomotivo pripeto na krmilnega, saj v 95% telekomanda ne rade...
Ne morš ,da verjameš kake gluposti tukaj se zgovarjajo!
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Re: Novost SŽ-RailJet 2011 !

Odgovor Napisal/-a zbowe »

:?:
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
Odgovori