Spletna stran SŽ

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Spletna stran SŽ

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Lep pozdrav,

zanima me kakšno je vaše mnenje o spletni strani Slovenskih železnic?
( http://www.slo-zeleznice.si/ )
Se vam zdi stran dovolj zanimiva ali bi si želeli še kak podatek več?
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Ja spletna stran SŽ. Meni sploh ne zgleda zanimiva. Vse je nekje v oblakih, pocukrano: recimo o nekih izletih z muzejcem, ki jih je toliko, kolikor je krajev v Sloveniji povezanih z železnico. Me zanima koliko krat v zadnjih desetih letih je bil muzejc v prav vsakem kraju??
Nikjer niso predstavljena vozila SŽ, v voznem redu so napake, novice niso aktualne in ažurne in tako naprej.

Za vzor naj si vzamejo spletno stran HŽ. Le-ta ima celo funkcijo iskanja nahajanja vagonov (škoda ker ni tudi lokomotiv), sicer zadeva vedno ne deluje, ampak pohvale vredno. Pri nas se samo pri zamudi vidi število vagonov potniškega vlaka, to pa ni nič. Lahko bi bila vidna vsaj sestava vlaka, konkretne številke vagonov z lokomotivo oz. št. garniture.
virtualec
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 62
Pridružen: 05.10.2005, 18:25

Odgovor Napisal/-a virtualec »

Umikam se iz Foruma!
Zadnjič spremenil virtualec, dne 10.05.2006, 18:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Spletna stran SŽ

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Morda najbolj pogrešam možnost, kot je npr. ta, da je na portalu DB mogoče izdelati svoj vozni red (Persönlicher Fahrplan).Dalje, bolj ažurirane ankete....ena se ponavlja že zelo dolgo, pa še spletno varianto Nove proge.Ta je skrivnostno "presahnila", kdo ve zakaj.
Sicer je spletna stran v primerjavi s prejšnjo mnogo boljša.Hrvaška je vsebinsko bogatejša, le nekoliko nepregledna zaradi majhnih črk...imajo pa tudi fotogalerijo.
Progar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 96
Pridružen: 26.09.2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Progar »

V primerjavi s prejšnjo stranjo se mi zdi bistveno boljša in prijaznejša za uporabo, dodane pa so tudi angleške strani. Tudi iskalnik voznega reda je boljši, sedaj izpiše celo ceno in omogoča datumsko iskanje. Res pa je, da manjkajo podatki o voznih sredstvih, ki bi si jih marsikateri ljubtelj verjetno želel.
Kar se tiče mednarodnih povezav, pa Nemci in Avstrijci uporabljajo HAFAS podatke. Kot sem slišal, licenca za njihovo uporabo stane več deset tisoč evrov na leto. Domnevam, da zato SŽ tega ne ponujajo.
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

...ja tudi sam pogrešam kaj več informacij o voznih sredstvih, predvsem kakšne sveže informacije. Pa tudi drugače se mi zdi stran premalo živahna, premalo se mi zdi interakcije z uporabniki. Spomnim se, da je bila recimo na stari strani tudi knjiga gostov, ki jo sedaj ni. Drugače mi je pa kar všeč vozni red, ali pa hitri vpogled zamud potniških vlakov.
Uporabniški avatar
vagoncek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 28.09.2005, 11:25
Kraj: jesenice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vagoncek »

recimo o nekih izletih z muzejcem, ki jih je toliko, kolikor je krajev v Sloveniji povezanih z železnico. Me zanima koliko krat v zadnjih desetih letih je bil muzejc v prav vsakem kraju??
Dragi Matej
ne vem kdo si, toda ker si si dal podnick kurjač (ne vem ali si na parni kurjač) ti zagotavljam , da v SLOVENIJI NI PROGE OZ.ODSEKA PO KATEREM ŠE NI PELJAL MUZEJSKI VLAK
če te zanimajo podatki jih pri meni dobiš vse od PRVE vožnje leta 1986 pa do moje upokojitve ( vse imam na CD ali pa še v računalniku)
torej prvo se pozanimaj potem pa tukaj piši o tem da muzejski vlaki niso obiskali krajev za katere delajo reklamo na straneh SŽ

moj email pa je stane@jesenice.net
pred upokojitvijo sem bil zaposlen na muzejskem vlaku SZ kot referent za muzejske vlake
http://groups.msn.com/muzejskivlaki
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

vagoncek napisal/-a:Dragi Matej
ne vem kdo si, toda ker si si dal podnick kurjač (ne vem ali si na parni kurjač) .....
Samo toliko, da ne bo nadalnih besed glede tega "kurjača" to je rank - status, ki si ga je uporabnik prislužil z številom objav na forumu. Tako, da dotični uporabnik ni nič kriv na tej podlagi.

V kolikor se vam rangiranje zdi zavajajoče, sprejemam predloge.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Hočem povedat, da naj SŽ reklamira izlete, ki jih misli tudi realizirat.
Je pa vse lepo in prav, da je bil muzejc že povsod. Ampak to ni dovolj - še večkrat naj pride!
ursika
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 183
Pridružen: 29.09.2005, 10:22
Kraj: Kjer ni železnice...

Odgovor Napisal/-a ursika »

Matej napisal/-a:Hočem povedat, da naj SŽ reklamira izlete, ki jih misli tudi realizirat.
Je pa vse lepo in prav, da je bil muzejc že povsod. Ampak to ni dovolj - še večkrat naj pride!
SŽ imajo pač narejen nek okviren program izletov, ki se jih da realizirati tako z muzejcem kot tudi s kakim drugim vlakom - kar nikakor ni slabo, če na to gledam kot aktivna 'prodajalka' tovrstnih izletov. V takem primeru bi ob izkazanem interesu (in nekaj vloženega truda) matične firme ali pa nekoga drugega kot neoviranega in nezaničevanega, a hkrati tudi močno motiviranega prodajalca, stvar lahko še kako dobro 'zlaufala'. Ker pa interesa že pri odgovornih osebah na SŽ ni, ostajajo programi, ki si/ste jih videl in jih gledaš na spletni strani 'mrtvi'.

Muzejc je dejansko bil že povsod in naj se tvoje besede pozlatijo, da bi muzejc (z več kot le eno parno mašino) še čimvečkrat prevozil vse kilometre slovenskih tirov.
Jaz vlaku in osebju na njem to iz srca želim - če bom le lahko, bom z veseljem zraven...
:P
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

moje pisanje mogoče ne paše ravno v to rubriko, a ko govorimo o zamudah si preberite še tole :

"Pozdravljeni

Se čudite, zakaj vlaki na SŽ zamujajo ?
Jaz se ne več. Namreč 23.09. 2005 sem na e-mail Ministrstva za promet -
Direktorat za železnice naslovil vprašanje, zakaj je v glavi strani
(ki jo mimogrede upam poznate -
http://www.gov.si/mpz/4pod/3/8z.html ), prav lep slika enega od
japosnkih hitrih vlakov, namesto da bi bil pendolino, ki vozi že 5
let.
No in danes sem že celo dobil odgovor, da takrat ko so delali stran
niso imeli na voljo nobene slike pendolina, zdaj pa stran prenavljajo
in bodo to napako popravili.

Lepo , kajne ?
(in potem se čudimo, da vlaki zamujajo ..... ) "

pa lep pozdrav in brez zamere
M.
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Da ne načenjam nove teme...ne vem al sem res ze napol slep al kaj, na spletnih straneh SŽ namreč ne najdem letošnjih številk revije Nova proga. Mi lahko kdo pove kje naj bi bile, ali jih preprosto ni?
hvala in lp
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

No sedaj so stran prenovili ( http://www.mzp.gov.si/ ) in našli sliko Pendolina. Imajo pa sliko Brižite s Falsi v barvah Pohorca. Kako dolgo že nobena tako pobarvana Brižita ne vozi? :lol:

Slika

Gapi_1 - tudi jaz jih ne najdem. :?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Zdi se mi , da je bila zadnja brižita v barvah pohorca (rekarca) 002, ki je bila poškodovana leta 2001 (?)
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

pa ne bo držalo......
zadnja , ki jo imam slikano je 035 in sicer julija 2002 , ko je za delavnico v Mostah čakala na revizijo
Zadnjič spremenil milchy, dne 04.05.2006, 22:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori