Malo zvez

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
sezana
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 44
Pridružen: 13.08.2009, 14:44
Kraj: Sežana

Malo zvez

Odgovor Napisal/-a sezana »

Sem zvest potnik Slovenskih železnic in se zelo rad vozim z vlaki, še posebej s Siemensovimi desiroji. Na žalost pa so linije zelo slabe. Solidna je edino proga Sežana-Ljubljana in obratno, če pa hočem it iz Sežane do Kopra ali Nove Gorice, je pa katastrofa, sploh, če se hočem vrniti pozno zvečer.
Pa tudi cene so kar zasoljene, saj če grem z avtom, me ista relacija stane isto ali manj, kot če grem z vlakom. Škoda, saj bi s solidnimi cenami privabili še kakšnega potnika.
Vlak je zakon!
space
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 407
Pridružen: 06.01.2009, 20:39

Re: Malo zvez

Odgovor Napisal/-a space »

no še eden vizionar hihi :mrgreen:
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Re: Malo zvez

Odgovor Napisal/-a RisPo »

sezana napisal/-a:Sem zvest potnik Slovenskih železnic in se zelo rad vozim z vlaki, še posebej s Siemensovimi desiroji. Na žalost pa so linije zelo slabe. Solidna je edino proga Sežana-Ljubljana in obratno, če pa hočem it iz Sežane do Kopra ali Nove Gorice, je pa katastrofa, sploh, če se hočem vrniti pozno zvečer.
Pa tudi cene so kar zasoljene, saj če grem z avtom, me ista relacija stane isto ali manj, kot če grem z vlakom. Škoda, saj bi s solidnimi cenami privabili še kakšnega potnika.
Skoraj dvomim, da je temu tako; če potuješ sam redkokdaj prideš ceneje skozi, če imaš poln avto, potem je zgodba včasih že malo drugačna. Ampak pozabljaš na to, da si v avtu kot na minskem polju in se komaj izogibaš radarjem, med vožnjo težko počneš kaj drugega, ne moreš nič kunkretnega spiti pred vožnjo :D, verjetnost nesreče je zelo višja, ne spoznaš novih ljudi,...
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Malo zvez

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

RisPo, relacija Sežana - Koper po železnici je kar dolga (cca 39 km) in zamudna. Z osebnim prevozom si neprimerno hitrejši pa zna biti, da tudi cenejši.

Morda bo bolje, ko bo - če kdaj bo, zgrajen drugi tir proti Kopru.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Re: Malo zvez

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Pri pisanju me je zaneslo malo na splošno in ne samo na dotično progo :).
kraševc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 134
Pridružen: 02.03.2007, 21:59
Kraj: Sežana

Re: Malo zvez

Odgovor Napisal/-a kraševc »

Dolfe napisal/-a:RisPo, relacija Sežana - Koper po železnici je kar dolga (cca 39 km) in zamudna. Z osebnim prevozom si neprimerno hitrejši pa zna biti, da tudi cenejši.

Morda bo bolje, ko bo - če kdaj bo, zgrajen drugi tir proti Kopru.
Ne bo držalo. [-X Je pa vseeno malo daljša pot iz Sežane do Kopra. Jih bo kar slabih 60 km (Sežana-Divača, cca 10km, Divača-cep. Prešnica; 16.5 km, cep. Prešnica-Koper; cca 30 km) :wink:
Z osebnim avtom pa je kar precej krajša, posebno čez Italijo :)

LP
Tadej
Kras je lep, naj tak tudi ostane!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Malo zvez

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Drži. :oops:
Pozabil prišteti 16,6 km od Divače do Prešnice. Sicer pa je od Prešnice do TPK 29 km, do potniške pa 32,4 km.

Poznaš svoj teren, poznaš. =D>
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori