Železniška postaja Sežana

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Železniška postaja Sežana

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Jauuu! #-o
Zaradi ene vukojebine in dveh karjol britofskega peska, takšen kraval. Še Tito bi bil z njim cefriden. press :lol:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Železniška postaja Sežana

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

@sežana:

Na forumu lahko mirne duše predebatiramo vse mogoče težave teh železnic in postaje Sežana. Pravi naslov pa ravno nismo, kakšne rešitve se ne bodo porodile.

Zahajane iz zastavljene teme, nediplomatsko si jo sprožil sam, ker si nekoga/nekatere označil za manj pomembnega, ponavadi to ne porodi dobrih(pozitivnih) rezultatov.

Opozarjanje na napake/pomankljivosti, na teh železnicah so še kakšne večje kar se dostopnosti in vetrolovo, nadstreškov tiče, pa zato še ne zganjajo terorja na forumih. Ali pač.

Pravi naslov pa bi bile vsekakor prej Slovenske železnice d.o.o in Občina Sežana.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
sezana
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 44
Pridružen: 13.08.2009, 14:44
Kraj: Sežana

Re: Železniška postaja Sežana

Odgovor Napisal/-a sezana »

Mojster_Strojevodja napisal/-a:@sežana:

Na forumu lahko mirne duše predebatiramo vse mogoče težave teh železnic in postaje Sežana. Pravi naslov pa ravno nismo, kakšne rešitve se ne bodo porodile.

Zahajane iz zastavljene teme, nediplomatsko si jo sprožil sam, ker si nekoga/nekatere označil za manj pomembnega, ponavadi to ne porodi dobrih(pozitivnih) rezultatov.

Opozarjanje na napake/pomankljivosti, na teh železnicah so še kakšne večje kar se dostopnosti in vetrolovo, nadstreškov tiče, pa zato še ne zganjajo terorja na forumih. Ali pač.

Pravi naslov pa bi bile vsekakor prej Slovenske železnice d.o.o in Občina Sežana.
Vem, da je na železnici še veliko večjih problemov, ki jih je potrebno odpraviti, ampak sploh nisem pomislil, da moje pisanje ne bi spadalo sem. Forum ima ogromno prostora, za bolj in pa za manj pomembne probleme. Tako da tukaj ne vidim nič slabega. Zakaj pa nekateri mislite, da zganjam kraval, tega pa ne razumem. A če opozorim na neko pomanjkljivost, a je to kraval??? Da ne govorim o kakšnem terorju, kje vidite teror??????
Totalno zbegan sem......... Kot da bi pisal nevem kaj slabega...
Vlak je zakon!
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Železniška postaja Sežana

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

@sežana, tvoje pisanje ni nič slabega. Nekatere je zmotilo to, da se "sekiraš" za zelo majhne malenkosti. Poglej, tudi sam sem zelo blizu postaje, ki ni tlakovana (tudi prvi peron je samo pesek), pa gre kar nekaj ljudi na vlak (še posebej zjutraj in popoldne). Poleg tega zaradi gneče nekateri ne uberejo poti skozi postajo, ampak gredo podobno kot v Sežani; skozi stranski izhod, torej še nekaj korakov več po pesku.
Aljaž
Uporabniški avatar
sezana
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 44
Pridružen: 13.08.2009, 14:44
Kraj: Sežana

Re: Železniška postaja Sežana

Odgovor Napisal/-a sezana »

leteči vlak napisal/-a:@sežana, tvoje pisanje ni nič slabega. Nekatere je zmotilo to, da se "sekiraš" za zelo majhne malenkosti. Poglej, tudi sam sem zelo blizu postaje, ki ni tlakovana (tudi prvi peron je samo pesek), pa gre kar nekaj ljudi na vlak (še posebej zjutraj in popoldne). Poleg tega zaradi gneče nekateri ne uberejo poti skozi postajo, ampak gredo podobno kot v Sežani; skozi stranski izhod, torej še nekaj korakov več po pesku.
leteči vlak, najlepša hvala za prijazen odgovor (vsaj nekdo). Med drugim je bil cilj mojega pisanja tudi ta, da se take "malenkostne pomanjkljivostii" po mestnih železniških postajah v Sloveniji čimprej odpravijo, tako kot je to že zdavnaj urejeno povsod po Evropi (predvsem na zahodnem delu, pa, mislim, da tudi na vzhodnem ponekod). Tako, da bi vsaj mesta imela postaje normalno urejene brez črnih točk, ki kazijo izgled. V večini primerov so to res malenkosti, ki ne stanejo veliko denarja, in pa malce dobre volje s strani upravljalca infrastrukture. Upam, da se bo na Slovenskih železnicah našel kdo od pristojnih, ki bo posvetil pozornost tudi ureditvi postaj (vseh, postaj v mestih pa še posebej, saj je železniška postaja tudi ogledalo mesta).
Vlak je zakon!
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Re: Železniška postaja Sežana

Odgovor Napisal/-a zbowe »

@Sežana, samo da ne bo SŽ-jeva rešitev "po taljansko".... :twisted:
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
Uporabniški avatar
Bnsf
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 155
Pridružen: 05.09.2009, 13:58
Kraj: Pivka
Kontakt:

Re: Železniška postaja Sežana

Odgovor Napisal/-a Bnsf »

[quote="sezana"]Ne vem, kdaj mislijo na Slovenskih železnicah končno posodobiti in prenoviti tudi železniško postajo Sežana. Npr. postaji Divača in Pivka sta boljši


Sezana tudi Pivka je mesto :lol: :lol: :lol: :lol:
L.P.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Železniška postaja Sežana

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

@sezana, priporočam ti, da se najprej obrneš na lokalno skupnost in tam s svojim argumentiranim razlogom vztrajaš. Ti se bodo seveda povezali z ustreznimi službami na SŽ-ju (že zaradi tega da bodo imeli vsaj nekaj časa mir pred tabo). V kolikor se bo komu od odgovornih na SŽ-ju zdelo, da bi bilo ta problem potrebno rešiti se bodo zmigali, drugače pa bodo zadevo ignorirali.

Morda bi bila še najhitrejša rešitev za tvoje apele kakšna inšpekcija, saj se po izdani inšpekcijski odločbi zadeve z neverjetno hitrostjo premaknejo naprej.

Zagotovo pa ti nobeden na tem forumu te zadeve ne bo rešil. Tukaj samo komuniciramo, akcija pa je na drugem naslovu in ne na tem.

Tisto o pomembnosti nekaterih krajev pa je bila velika brca mimo. Nekatere lokalne skupnosti naredijo veliko za dobrobit svojih krajanov (tudi v našem kraju se je to že zgodilo - povezano z železnico), sam mošniček je treba odpret, na kateri strani se odpre mošniček pa je že druga debata.
Tine
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Železniška postaja Sežana

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Hehehe, fantje, zapomnite si. @sezana bo nekoč najmanj župan Sežane. In to verjetno zelo uspešen, saj zna biti glasen za dosego svojega cilja. Po svoje ima seveda prav, saj kdor je glasen vedno dobi, tisti ki molči pa trpi.
Edina njegova smola je ta, da od tega foruma preveč pričakuje, saj nismo pravi naslov.

Cagovec ni nikoli pri punci spal. press =D>
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
sezana
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 44
Pridružen: 13.08.2009, 14:44
Kraj: Sežana

Re: Železniška postaja Sežana

Odgovor Napisal/-a sezana »

Očitno ta forum res ni pravi naslov, kot sem sprva mislil.
:-)
Vlak je zakon!
kraševc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 134
Pridružen: 02.03.2007, 21:59
Kraj: Sežana

Re: Železniška postaja Sežana

Odgovor Napisal/-a kraševc »

sezana napisal/-a:Včeraj zvečer sem prišel v Sežano z zadnjim vlakom, ki pride iz Ljubljane, in pred mano sta dva potnika šla z vlaka direktno proti vratom, katera vodijo v notranjo čakalnico, skozi katero se pride ven na ulico. To je normalen izhod iz postaje ven in po tej poti večina potnikov zapusti postajo. Vendar, ker je bilo že pozno, so bila vrata že zaklenjena. Tako sta se potnika, ki očitno nista iz Sežane, malce zbegala, saj nista vedela, kam naj zavijeta. Logično bi bilo, da bi zavila desno in tudi sta. Vendar tam je prehod zastekljen z vetrolovom. Tako sta potnika morala ven na makadam, ki je v neposredni bližini prvega tira, ta predel pa je tudi v istem nivoju s prvim tirom. Tam so tudi neki izbočeni jaški ter en steber, tako da je tisti ozek prehod zelo zelo čuden in nepregleden. Ta predel in naprej proti postajnemu bifeju je na sliki označen z rumeno barvo in ta del bi nujno morali tlakovati ali asfaltirati ter malo dvigniti (z robniki) od prvega tira, da ne bo v istem nivoju kot sedaj.
Priložil sem tudi sliko, da boste imeli predstavo, kateri potniški predel na sežanski postaji mene zelo moti in res ni v ponos Sežani. Kot primer naj navedem, da imajo celo veliko manjše železniške postaje v Sloveniji pot proti izhodu tlakovano ali asfaltirano. Take postaje so npr. Gornje Ležeče, Košana, Prestranek ipd, torej, kot vidite, same nepomembne vasice, ki pa vse po vrsti zunanje poti proti izhodu nimajo makadamskih, ampak lepo urejene.
Mislim, da to ni nek velik strošek, da se tistih 20 ali 30 kvadratnih metrov uredi tudi v Sežani, da bo potem tudi mesto Sežana imelo končno lepo urejeno postajo. Le-ta je tudi sedaj dokaj dobro urejena z lepimi širokimi peroni, vendar s prej omenjeno pomanjkljivostjo.
Slika

No, da še jaz prilijem malo olja na ogenj :wink:.
Jaz uporabljam to pot, ki naj bi bila neurejena, skoraj vsak dan (kot je nekaterim znano sem zaposlen na SŽ) in ne vidim nobene potrebe po tlakovanju le-te. Veliko slabša je pot mimo prostorov SV-Divača, kjer je gramoz nesteptan, vendar videvam vsak dan dijake, ki hodijo tam mimo po bližnjici v šolo :wink:, če bi bil to tako velik problem, bi verjetno šli okoli. Tako, da @sezana ne se jezit preveč, boš postal star in grd, kot je pravila moja učiteljica iz 5. razreda. :lol:

LP Tadej
Kras je lep, naj tak tudi ostane!
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Železniška postaja Sežana

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Tadej, ali si imel res mlado in lepo učiteljico :oops:
Dolfe pa je imel tako učiteljico matematike, ki se je skozi jezila in nazadnje mu je umrla v 5. razredu :lol: :lol:
Še njegov citat (seveda iztrgan iz konteksta, kot ponavadi) :lol:
Dolfe napisal/-a:
Moje mnenje pač. :wink:
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
kraševc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 134
Pridružen: 02.03.2007, 21:59
Kraj: Sežana

Re: Železniška postaja Sežana

Odgovor Napisal/-a kraševc »

@železocestnik; ta učiteljica je zgleda govorila iz lastnih izkušenj :P , je pa bila zelo priljubljena kot učiteljica :wink:.

LP Tadej
Kras je lep, naj tak tudi ostane!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Železniška postaja Sežana

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

sezana napisal/-a:....... Ko pridem zvečer (ob 21.30 ali 22.30) z vlakom v Sežano, velikokrat že pogasnejo vse luči in zaprejo dostop do notranjih prostorov (čakalnice), skozi katero se pride ven na ulico. Zato smo potniki prisiljeni zaviti desno preko neurejenega makadamskega predela, v bistvu kar čez prvi tir. ............
Rešitev je kot ponavadi zelo enostavna. Poskrbeti je treba za mestni red, da ne bo vaških klošarjev in zablojene mladine in prehod skozi čakalnico, ter glavni vhod bo lahko celo noč odklenjen.
Ni problem z drobnim peskom posuto okolica postajnega poslopja. Problem je v ljudeh. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Železniška postaja Sežana

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

kraševc napisal/-a:.......... je pa bila zelo priljubljena kot učiteljica :wink:.

LP Tadej
Gvišn je bilo nekaj narobe z njo. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori