Nove table na železniških postajah

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nove table na železniških postajah

Odgovor Napisal/-a cokla »

totimato napisal/-a:Tudi če je pol (pa toliko ni niti približno) potnikov tečnih, bi morali postajni uslužbenci biti VEDNO prijazni.

Še to: 99% tečnih in neprijaznih potnikov je zaradi železnice same. Naj naštejem nekaj primerov?
- na informacijah ni uslužbenca
- na informacijah uslužbenec ne ve in ne kaže interesa, da bi vsaj kam poklical
- na šalteru je neprijazna oseba (lahko tudi zdolgočasena)
- na šalteru dolgo čakaš (možnih ogromno razlogov)
- na postaji ni mogoče kupiti karte
- na postaji piše eno, na vlaku ti zaračunajo drugo,
- zamujanje vlakov,
- vlak stoji na drugem tiru, kot piše na tabli,
- zaklenjena vrata, tako da mora potnik hoditi okoli,
- otežen prenos prtljage na vlak (podhodi brez klančin),
- sprevodnikov odnos
... oseba, ki se redno vozi bi lahko naštela še več. Jaz se z vlakom ne vozim, to kar sem napisal mi je ostalo v spominu po prebiranju foruma :!:
Brez skrbi, moj spomin sega tudi do prijetnih dogodkov povezanih z železnico. :D


Ampak, kaj sem hotel povedati? To, da tudi takšen odnos posredno vliva na rentabilnost železnice, saj povečuje/zmanjšuje dobiček, ki ga ustvarja potniški promet. Jaz sem se lep čas vozil v službo z avtobusom. In sem nehal zaradi netočnosti voznega reda in neprijaznih voznikov (enkrat sem se skoraj stepel, saj je bil res prostaški s gospo pred menoj).

Še to: tudi če uslužbenec do potnika, oziroma do stranke pokaže odnos, ki si ga stranka zasluži, je to slabo in negativno, saj daje slab vtis tudi tistim, ki situacijo opazujejo in se v razvitem svetu smatra kot poslovni primitivizem ali neprofesionalnost.

Lep dan še naprej!
V večini se strinjam s teboj...s tem pa ne...
totimato napisal/-a:Tudi če je pol (pa toliko ni niti približno) potnikov tečnih, bi morali postajni uslužbenci biti VEDNO prijazni.

...ker , če ti takšen "prijazen " potnik, ki je povrhu še alkoholiziran, že tisočič teži, da on se pa lahko pelje zastonj ...je teško bit prijazen.

Sicer pa načeloma imaš prav.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Nove table na železniških postajah

Odgovor Napisal/-a grega »

totimato napisal/-a: .............

Jaz se z vlakom ne vozim, to kar sem napisal mi je ostalo v spominu po prebiranju foruma :!:

..........
Pol si verejtno bral sam @Ljubiteljeve poste :lol:
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Nove table na železniških postajah

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

:lol: :lol: :lol:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Nove table na železniških postajah

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

grega:
Pol si verejtno bral sam @Ljubiteljeve poste
Rad bi videl poste, kjer sem pisal kaj negativnega o odnosu osebja do potnikov. Nekateri očevidno o meni vedo stavri, ki meni niso znane.
Sem pa nekajkrat kritiziral obveščanje potnikov.
Pred leti glede napisa "V soboto in nedeljo je blagajna zaprta, rezultat: butec kako ne veš da se karto kupi ne vem že kje (pri prometniku), čez eno leto pa v obratnem vrstnem redu, karta se ne kupi pri prometniku"
Nekaj tednov nazaj pa glede anonimnosti nekaterih vlakovnih poveza z odhodom iz postaj na območju SJŽI
Za tema(i) posti pa še sedaj stojim.

LPL
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Nove table na železniških postajah

Odgovor Napisal/-a grega »

Ljubitelj napisal/-a:
grega:
Pol si verejtno bral sam @Ljubiteljeve poste
Rad bi videl poste, kjer sem pisal kaj negativnega o odnosu osebja do potnikov. Nekateri očevidno o meni vedo stavri, ki meni niso znane.
Sem pa nekajkrat kritiziral obveščanje potnikov.
Pred leti glede napisa "V soboto in nedeljo je blagajna zaprta, rezultat: butec kako ne veš da se karto kupi ne vem že kje (pri prometniku), čez eno leto pa v obratnem vrstnem redu, karta se ne kupi pri prometniku"
Nekaj tednov nazaj pa glede anonimnosti nekaterih vlakovnih poveza z odhodom iz postaj na območju SJŽI
Za tema(i) posti pa še sedaj stojim.

LPL
poglej tistega smeška na koncu mojega odgovora, ki ga ti sicer nisi citiral pa ti bo vse jasno.

MMG pa še razlaga zakaj sem napisal ravno tebe, ker se ob pritožbah na Sž nekako vedno spomnem na tebe.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Nove table na železniških postajah

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Ljubitelj napisal/-a:
grega:
Pol si verejtno bral sam @Ljubiteljeve poste
Rad bi videl poste, kjer sem pisal kaj negativnega o odnosu osebja do potnikov. Nekateri očevidno o meni vedo stavri, ki meni niso znane.
Sem pa nekajkrat kritiziral obveščanje potnikov.
Pred leti glede napisa "V soboto in nedeljo je blagajna zaprta, rezultat: butec kako ne veš da se karto kupi ne vem že kje (pri prometniku), čez eno leto pa v obratnem vrstnem redu, karta se ne kupi pri prometniku"
Nekaj tednov nazaj pa glede anonimnosti nekaterih vlakovnih poveza z odhodom iz postaj na območju SJŽI
Za tema(i) posti pa še sedaj stojim.

LPL

Tako je to dragi moj kolega.Če kdo pljuva po SŽ imajo asociacijo nate,za pametnjakoviča pa provokatorja pa name. :lol: :lol: :lol:
Pa ja da ti ni zrasel žolč zaradi mularije! :lol: :lol: :lol:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
sezana
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 44
Pridružen: 13.08.2009, 14:44
Kraj: Sežana

Re: Nove table na železniških postajah

Odgovor Napisal/-a sezana »

No, z vašim prerekanjem ali brez, da se vrnem k naslovni temi:
Upam, da bodo info table pričele delovati čimprej, ker takšne, nedelujoče, so kot eno strašilo, nobeni stvari podobno.
Vlak je zakon!
Odgovori