Radeče, naj postajališče na SŽ

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Uporabniški avatar
kretnica
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 260
Pridružen: 09.01.2008, 16:09

Re: Radeče, naj postajališče na SŽ

Odgovor Napisal/-a kretnica »

Sej je lepo, sam a ni to mal velik železja za eno bogo postajališče. Po mojem ne bi bilo nič narobe, če postajališča Radeče sploh ne bi bilo glede na to, da je 1min vožnje stran postaja ZM.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Radeče, naj postajališče na SŽ

Odgovor Napisal/-a cokla »

kretnica napisal/-a:Sej je lepo, sam a ni to mal velik železja za eno bogo postajališče. Po mojem ne bi bilo nič narobe, če postajališča Radeče sploh ne bi bilo glede na to, da je 1min vožnje stran postaja ZM.
No, tole je pa v stilu; "Če crkne krava meni, naj sosedu dve..." #-o

Na tem "bogem" postajališču je frekventnost potnikov na zavidljivi ravni.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Radeče, naj postajališče na SŽ

Odgovor Napisal/-a Cepi »

kretnica napisal/-a:Sej je lepo, sam a ni to mal velik železja za eno bogo postajališče. Po mojem ne bi bilo nič narobe, če postajališča Radeče sploh ne bi bilo glede na to, da je 1min vožnje stran postaja ZM.
Staro postajališče je bilo še bližje Zidanemu Mostu. Približno nasproti starega mostu čez Savo.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Radeče, naj postajališče na SŽ

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

kretnica napisal/-a:Sej je lepo, sam a ni to mal velik železja za eno bogo postajališče. Po mojem ne bi bilo nič narobe, če postajališča Radeče sploh ne bi bilo glede na to, da je 1min vožnje stran postaja ZM.
Bi rekel da nimaš pojma, o čem govoriš in da ne poznaš lokalnih železniških razmer. Le kje živiš in delaš? #-o
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
kretnica
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 260
Pridružen: 09.01.2008, 16:09

Re: Radeče, naj postajališče na SŽ

Odgovor Napisal/-a kretnica »

kretnica je napisal:
Sej je lepo, sam a ni to mal velik železja za eno bogo postajališče. Po mojem ne bi bilo nič narobe, če postajališča Radeče sploh ne bi bilo glede na to, da je 1min vožnje stran postaja ZM.
Bi rekel da nimaš pojma, o čem govoriš in da ne poznaš lokalnih železniških razmer. Le kje živiš in delaš? #-o
A sem ti stopu na žulj al kaj. Je blo malo bolj za šalo mišljeno pa vseeno...
Sam svojih besed nisi argumentiru.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Radeče, naj postajališče na SŽ

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

kretnica napisal/-a:
Sam svojih besed nisi argumentiru.
Evo ti niz parih argumentov:

1. Golobje hišice ala Ostrožno sodijo le na štajersko in prekmurje. Za dva do tri naključne hkratne potnike so zadostne kapacitete.

2. Frekvenca potnikov postajališča Radeče je v šolskem času, tako na en učk - okrog 1000 duš dnevno.

3. Razdalja med Radečami in Zidanim Mostom je dobre 4 km in 5 minut vožnje, če imaš srečo, da se prebiješ skozi podvoza in preko cestnega mostu preko Savinje.

4. Lokalnih avtobusnih povezav med tema krajema ni. Peš pot, niti kolesarska steza nista možni.

5. Nekega zadovoljivega parkirišča v Zidanem Mostu skorajda ni in glede na konfiguracijo terena ga še tudi lep čas ne bo.

6. Količina železja za nek objekt je relativen pojem. V Parizu ga je neprimerno več, pa nihče ne jamra.


Bo dovolj? Lahko dobiš še kaj, od dobre duše. press. :kij
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
kretnica
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 260
Pridružen: 09.01.2008, 16:09

Re: Radeče, naj postajališče na SŽ

Odgovor Napisal/-a kretnica »

Sem mislu glede na tvoj buren odziv, da maš neke bolj močne argumente. Tukaj ti mal preveč subjektivno razmišljaš (to se razbere že po naslovu-čeprav verjetno mišjeno malo ironično).
A si mogoče iz Radeč?? :mrgreen: :mrgreen:
1. Golobje hišice ala Ostrožno sodijo le na štajersko in prekmurje. Za dva do tri naključne hkratne potnike so zadostne kapacitete.
Zakaj bi morale takšne hišice spadat le na štajersko (takšne ne pašejo nikamor). P.S. Tudi Ostrožno bi ukinu, ma mogoče samo mal manj potniku ko Radeče. :mrgreen:
2. Frekvenca potnikov postajališča Radeče je v šolskem času, tako na en učk - okrog 1000 duš dnevno.
:shock: :shock: [-( [-( :?: :?: :?: :?: :?: :shock: :shock: To bi se dal pa po mojem kje preverit (nakup kart). Dokler ne vidim teh 1000 potnikov grem delat pa v Zalog na premik.
3. Razdalja med Radečami in Zidanim Mostom je dobre 4 km in 5 minut vožnje, če imaš srečo, da se prebiješ skozi podvoza in preko cestnega mostu preko Savinje.
Dolfe, gneče so tudi drugod po svetu ne samo v Radečah, drugač pa tistih tvojih 5minut ne drži (lahko se zgodi tudi nesreča in pol bo trajal 30 min). Ne me narobe razumet. Če bi bilo potrebno bi bil za 100 novih postajališč. Sam zakaj, če je v bližini ZM (pa tud, če bi bil 10min oddaljen).
4. Lokalnih avtobusnih povezav med tema krajema ni. Peš pot, niti kolesarska steza nista možni.
Skoraj vsaka hiša ima najmanj dva avtomobila . Ljudje smo razvajeni in se nam ne, da vozit okoli z avtobusom. Zakaj le, če te ne pripelje direktno na vrata tako kot avto (po mojem je sicer to napačno mišljenje pa kdaj drugič o tem). Hočem sam povedat zakaj hudiča, če si že v Radečah ne morš pridet v 3min oddaljen ZM. Pol preveč je raznih postajališč in postaj, ki so same sebi namen. Od Dobove do Ljubljane bi se vozni čas zmanjšal za kar nekaj minut pa tudi poraba bi bila manjša.
5. Nekega zadovoljivega parkirišča v Zidanem Mostu skorajda ni in glede na konfiguracijo terena ga še tudi lep čas ne bo.
To ni zadovoljiv odgovor in tudi nobena vizija za postajo, ki pa bi si po mojem zaslužila zelo drugačno ravnanje.
6. Količina železja za nek objekt je relativen pojem. V Parizu ga je neprimerno več, pa nihče ne jamra.
To je res, sam postajališče Radeče niso Pariz in Eifflov stolp (ki zaradi sebe vabi miljone turistov in denarja).

Bo dovolj? Lahko dobiš še kaj, od dobre duše. press. :kij
Ne nimam še dovolj, kr udari po siromaku. :mrgreen:

P.S. pa da ne bo kdo slučajn mislu, da mam kej proti Radečam, ki so v redu mesto (sam letos so pa začel tud splavarjenje zaračunavat al kaj)
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Radeče, naj postajališče na SŽ

Odgovor Napisal/-a Dino S »

Kretnica sej bi povedal kaj si mislim o tvoji miselnosti vendar bi prekršil pravilo 2.2 ](*,)
In se mi niti ne da razlagat zakaj je tvoje mišljenje totalno napačno.
...
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Radeče, naj postajališče na SŽ

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

kretnica napisal/-a:Sem mislu glede na tvoj buren odziv, da maš neke bolj močne argumente. ............
Glej, brez veze vse skupaj, ker sva na različnih bregovih. Med tem ko ti smatraš, da zaslužiš svojo plačo že s tem, ko stopiš v lokomotivo, sem jaz prepričan, da je to toliko kot nič.
Denar pač ne pride sam od sebe, pa če se nekdo še tako znoji na vročini. Treba ga je pridobiti, in to z uslugami prevozov tovora. Živega, kot tudi materialnega.
Po tvoje bi bilo najbolje ukiniti vsa postajališča in še 99% postaj. Ostaneta naj le Maribor in Ljubljana, mar ne? Ostale so itak nepotrebne in delajo le zgago. Raja ima pa itak čas hoditi peš in se z avtomobili furati po vsakodnevnih opravkih. Železnica pa naj bo kar sama sebi namen.
Ojej! Hudo! :roll:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Re: Radeče, naj postajališče na SŽ

Odgovor Napisal/-a zbowe »

kretnica napisal/-a:
6. Količina železja za nek objekt je relativen pojem. V Parizu ga je neprimerno več, pa nihče ne jamra.
To je res, sam postajališče Radeče niso Pariz in Eifflov stolp (ki zaradi sebe vabi miljone turistov in denarja).
Ne še. :mrgreen:
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Radeče, naj postajališče na SŽ

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Ma ne razumem Kretnice. Naredi se lepo postajališče, ki je po Dolfetovih navedbah kar precej frekventno, ti pa bi bil najbolj zadovoljen, če ga sploh ne bi bilo, etc...... Je že tako, da lokalni vlaki pobirajo, kjerkoli je to le smiselno potnike, komur se pa mudi, pa lahko uporabi kakšen vlak višjega razreda. Ko bi le bilo več takšnih postajališč. Zakaj so pa postajališča na progi ZM-Mb "lesene utice" pa nima s tem zveze. Bo že tako, da se enkrat strinjam z Dolfetom, ki naj še dolgo uživa v tem lepem postajališču. Ostale občine pa lahko malo razmišljajo kako urediti postajališča.

LPL
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Radeče, naj postajališče na SŽ

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Ali ima kdo fotko prvega postajališča Radeče :?:
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Re: Radeče, naj postajališče na SŽ

Odgovor Napisal/-a SIMY »

Saj ni bilo kaj videt če se ne motim ,mislim da celo peronov ni bilo.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Radeče, naj postajališče na SŽ

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

železocestnik napisal/-a:Ali ima kdo fotko prvega postajališča Radeče :?:
Ja, bila je, imeli smo jo. Ampak, @Aufle se je "udarlil" z nekom okrog maket, se namrdnil in se šel kujat. Še prej pa je počistil za seboj vse dragocenosti, katere nam je pokazal. Dejansko ima možakar doma zelo bogat arhiv, vreden ogleda. Sam ga žal še nisem videl. So mi pa o tem pravili tisti, katerim je malce odškrnil pokrov svoje skrinje.

MMG, in tu je tisti močan razlog, zakaj nekateri vztrajamo, da se urejanje lastnih sporočil čez določen čaz zaklene. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Radeče, naj postajališče na SŽ

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Če dodam k Dolfetu, poglej tukaj, če boš našel sliko: http://www.ednevnik.si/?u=ajzenpon
Goran
Odgovori