Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
sbb
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 128
Pridružen: 04.06.2009, 11:48
Kraj: Bw Ložionica

Re: Španka 644

Odgovor Napisal/-a sbb »

in 35 cm vode u tunelu!
PORED M-VOĐE I LOŽAČA NA LOK.
MOGU PUTOVATI NAJVIŠE 2 LICA
Uporabniški avatar
PEČAN
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 163
Pridružen: 18.08.2007, 21:39
Kraj: Soški koridor

Re: Španka 644

Odgovor Napisal/-a PEČAN »

Dolfe napisal/-a:Po sliki sodeč ta vagon tudi ni ustrezno odpravljen. Na vsaki strani bi moral imeti nalepko in napis "žive živali". :?

Gospod direktor Boštjan K. PE Potniškega prometa, zelo vestno skrbi za profitabilnost svoje firme.
Zanj so potniki le raja, katero je treba molzti in voziti v živinskih vagonih. press
SŽ Novice, 30.11.2010
Slovenskim železnicam zlato priznanje Turistične zveze Slovenije

Boštjan Koren, direktor PE Potniški promet, Slovenske železnice: »Vesel sem, da na Slovenskih železnicah s svojimi prizadevanji dajemo pomemben prispevek k slovenskemu turizmu in da smo za to prejeli zlato priznanje Turistične zveze Slovenije. Priznanje nam pomeni spodbudo, da bomo še naprej razvijali našo ponudbo in si prizadevali ponujati kar najboljše storitve. Verjamemo, da nam bo kot nosilcu integriranega javnega potniškega prometa uspelo sedanjim in novim potnikom ponuditi novo kakovost potovanja.« :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
LP
Jimmy
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

Re: Španka 644

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

Dirigent napisal/-a:Poznam določeno pasmo ljudi, ki smo presrečni, kadar se lahko popeljemo z U-tz-jčkom..... :oops:
Tudi sam spadam v to pasmo ljudi, ki jo omenja Dirigent. Vendar, dragi moj Dirigent, izražanje takšnih nagnjenj je lahko nerodna zadeva. Lahko naju doleti kaj takšnega (glej poudarjen del teksta v naslednjem citatu): :-k :hmm
mateja napisal/-a:
Planet 1830 napisal/-a:
mateja napisal/-a:... Ali se resno načrtuje, da se bo kakšno progo ukinilo? ...
Morebiti ukinilo tudi s pomočjo argumentov zoper hrupne in smrdeče dizle. Bo vsaj mir in svež zrak. In naravovarstveniki bodo lahko sanjali mokre sanje. Do prve in najbližje ceste.
Hvala za izredno argumentirano podprt odgovor. Ravno zaradi takih "izpadov" ljubiteljev železnic vas ljudje ne marajo. Ste se kdaj vprašali, ali ni tudi na vaši strani krivda, da je ljudstvo tako proti železnicam?Mene prihodnost infrastrukture zelo skrbi, zato tudi sprašujem taka "bogokletna" vprašanja. Ali ni bolje, da smo o tem obveščeni in se lahko pripravimo na to, ko bo treba ostro nastopiti proti tem ukinitvam?

Ah, ne, kje pa. Raje mi odgovoriš s ciničnim odgovorom. Saj mi, ki nismo znotraj sistema, itak nimamo za burek, kajne?
"Podčrtal" Planet 1830.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Španka 644

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

V kolikor ni denarja za 100m kabla in 50 objemk,bi se lahko na eleganten način izognili sramoti z A4 listom papirja na 3 postajah in nekaj udarci po tipkovnici na internetni strani.
"Spoštovani potniki!
Zaradi tehničnih problemov,vam v tem zimskem obdobju ne moremo zagotoviti prevoza z Avtovlakom brez lastnih osebnih vozil.Slovenske železnice se vam iskreno opravičujejo in vas naprošajo za razumevanje.Hkrati pa vam želijo vesele Božične praznike,ter Srečno novo leto 2011.
Amen!!!

Nobene sramote,nobenega zgražanja,......Ajdovski službeni pa nazaj na deponijo.


Zaradi "tehničnih problemov" sem spal dva dni v Frankfurtu na letališču.In če tudi so me vlekli za nos,so me na eleganten način s stilom.
Zadnjič spremenil Nurmi, dne 22.12.2010, 16:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: Španka 644

Odgovor Napisal/-a Nejac »

Dirigent napisal/-a:Poznam določeno pasmo ljudi, ki smo presrečni, kadar se lahko popeljemo z U-tz-jčkom..... :oops:
Tudi sam se kdaj, če je le možno z veseljem peljem v službenem vagončku :D .
Vendar pa za kar nekaj ljudi, sploh neljubiteljev železnic to verjetno ni po godu.
Uporabniški avatar
primožflori
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1071
Pridružen: 31.05.2007, 18:44
Kraj: Bohinjska proga

Re: Španka 644

Odgovor Napisal/-a primožflori »

Danes 22.12.2010 sem se odločil,da grem na postajo Most na Soči preverit sestavo Avtovlaka,če se je kaj spremenilo,a glej ga zlomka službeni vagon U ostaja.
Dokaz:
Slika

Slika
Razbito okno:
Slika
Za konec preveril še notranjost vagona:
Slika
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Španka 644

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Z eno besedo - nenormalno.
Še dobro, da sem v Ljubljani in niti ne vidim te sramote...

p.s. Kolikor mi je znano, so pred leti v zimski sezoni otroke iz Podbrda vozili na smučarski tečaj v Bohinj (Kobla) z avtovlakom. Sedaj si predstavljajte skupino otrok, ki se vozi v tem živinskem vagonu... (Marsikdo bi ob tem dobil asociacijo na čase okupacije.)
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Re: Španka 644

Odgovor Napisal/-a SIMY »

Po mojem se tukaj ne vozijo potniki ampak vlakospremno osebje,potniki morajo verjetno v avtih ostati.
tango
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 05.11.2009, 0:35

Re: Španka 644

Odgovor Napisal/-a tango »

Da, potniki ostanejo v vozilih.. Vsaj pred dobrim letom, ko sem bil nazadnje tako skozi, je še bilo tako..
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Španka 644

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Avtovlak je povsem navaden potniški vlak tudi za potnike brez avtomobilov.In ker živim na postaji ti lahko iz prve povem,da so se pred eno uro peljali dve materi in dva otroka v Auschwitz,pardon Bohinj. :evil:
Vlakospremniki se grejejo na mašini,nič bat za njih.
Potniki lahko ostanejo v avtomobilu ali pa tudi ne.Če bi bilo po moje bi morali vsi zapustiti vozila in v vagon.Ne pa da imajo na drvečem vlaku prižgane avtomobile,pozimi zaradi gretja poleti pa zaradi klime.Kar kliče po pizdariji.

Konec koncu pa off topic!!!!!
vsaj Španka je v redu,004 ena boljših kar jih je prišlo na ta konec.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
36-048
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 92
Pridružen: 21.11.2007, 18:09

Re: Španka 644

Odgovor Napisal/-a 36-048 »

SIMY napisal/-a:Po mojem se tukaj ne vozijo potniki ampak vlakospremno osebje,potniki morajo verjetno v avtih ostati.
vagon baat je (bil) namenjen tudi biciklistom in njihovim biciklom - ce ze ne bi bilo drugega
mateja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 268
Pridružen: 03.12.2008, 18:42

Re: Španka 644

Odgovor Napisal/-a mateja »

Tale tovorni vagon samo kaže na odnos šefov do Bohinjke. Za njih tam je že dober, kajne?
Lepo, da se trudijo in potnike kljub vsemu prepeljejo, ni kaj. Zato me toliko bolj čudi, zakaj se ne potrudijo in potnikov ne prepeljejo skozi bohinjski tunel, ko malo dežek zapade. Je bila drezina premalo ugledna? Jo ta vagon v čem prekaša?
Uporabniški avatar
Aleš664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 536
Pridružen: 27.11.2006, 20:38

Re: Španka 644

Odgovor Napisal/-a Aleš664 »

Nurmi napisal/-a: Konec koncu pa off topic!!!!!
vsaj Španka je v redu,004 ena boljših kar jih je prišlo na ta konec.
A ni 004 znana po tem, da bruha olje. Sicer pa vidim, da lepo skrbijo zanjo. V Mb je niso nikoli oprali.

Glede sramote od vagone pa a nebi bilo boljše, da kdo od zelenih odpre novo temo in poste vezano na to prenese tja saj to nima nobene veze s Španko.
LP

Slika
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 385
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: Španka 644

Odgovor Napisal/-a kvak »

super za turizem, je pa ta vagon še en dokaz več da postajamo Slovenistan
Uporabniški avatar
primožflori
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1071
Pridružen: 31.05.2007, 18:44
Kraj: Bohinjska proga

Re: Sramota PE Potniškega prometa - SŽ

Odgovor Napisal/-a primožflori »

Še ena sramota več-brez vagona za potnike:
Slika

Slika
Odgovori