Med vožnjo vlaka

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Med vožnjo vlaka

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

Zanima me, če zraven vožnje počnete še kaj drugo, nevem uporabljate računalnik, itd....., vem da nekateri tudi slikate, ali ste popolnoma skoncentrirani na vožnjo in delo, ter recimo tistih nekaj ur vožnje neprestano gledate na progo in signale?
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Med vožnjo vlaka

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Z vidika potnika je čisto odvisno od situacije... ponavadi mi paše samo sedeti in gledati skozi okno na pokrajno in železniško infrastrukutro. Sem pa tja naredim še kakšno fotografijo, vendar ponavadi nisem zadovoljen z rezultatom.

Se pa večkrat zgodi, da ponavljam snov za šolo, še posebej če je pred mano izpit... :D
Zadnjič spremenil leteči vlak, dne 04.07.2011, 15:37, skupaj popravljeno 2 krat.
Aljaž
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Med vožnjo vlaka

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Nejko24 napisal/-a:Zanima me, če zraven vožnje počnete še kaj drugo, nevem uporabljate računalnik, itd....., vem da nekateri tudi slikate, ali ste popolnoma skoncentrirani na vožnjo in delo, ter recimo tistih nekaj ur vožnje neprestano gledate na progo in signale?

Sprašuješ strojevodjo med delom?
Ni časa za druge užitke. Koncentracija na vožnjo, delovanje lokomotive, dogajanje na sami progi in ob njej, ter še vsa druga opravila, ki jih zahteva prometna situacija.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Re: Med vožnjo vlaka

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

aha se mi je kar zdelo dolfe, da ni časa za kaj drugo :D razen kaka slika tu pa tam :)
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Med vožnjo vlaka

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Nejko24 napisal/-a:aha se mi je kar zdelo dolfe, da ni časa za kaj drugo :D razen kaka slika tu pa tam :)
Moj Dolfe se vedno piše z veliko začetnico. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Re: Med vožnjo vlaka

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

Dolfe, happy? :) sem malce hitro pisal pa je tko pršlo :P
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Med vožnjo vlaka

Odgovor Napisal/-a Tono »

Kaj dela lokomotivsko osebje med vožnjo? Eni celo premog bašejo in se igrajo z vodo toliko cajta imajo na razpolago :)
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Med vožnjo vlaka

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

..... pa giros in klobase pečejo .... Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Med vožnjo vlaka

Odgovor Napisal/-a Tono »

Hudič, ja, tudi to počnejo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Med vožnjo vlaka

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Tono napisal/-a:Kaj dela lokomotivsko osebje med vožnjo? Eni celo premog bašejo in se igrajo z vodo toliko cajta imajo na razpolago :)
Dobro tukaj pa je speljana tema malo v druge vode. NAmreč Določene lokomotive imajo dvojno zasedbo. PArne lokomotive imajo tudi kurjača. Neverjetno pa je sedaj to, da se celo trdi, da strojevodja ne opazuje in spremlja prometa.

Resnici na ljubo je veliko izrednih dogodkov in nesreč preprečenih samo zaradi izredno dobrega spremljanja stanja na progi in ob progi iz strani Strojevodij. Tako je veliko nesreč na zavarovanih prehodih preprečenih z hitro intervencijo Strojevodje. Vsi poznamo razne zgodbe, ko je vagon bil zavrt in ga nihče na postaji ni videl. Strojevodja pa je opazil na odprti progi v kakšni krivini, da mu zavira samo en vagon, ker je blokirala zavora na tem vagonu.
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Med vožnjo vlaka

Odgovor Napisal/-a Tono »

Dare,

nihče ni rekel, da strojevodja ne gleda na železno cesto oz. opazuje prometa. Fanta zgolj zanima, če je med signali kaj cajta za Gameboy ali Facebook.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Med vožnjo vlaka

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Imam priložnost vsak dan opazovati strojevodjo vlaka za Zagreb, ki na vaškem prehodu za pešce vedno opozori na svoj prihod s hupanjem =D>

Treba je reči, da vlak sicer "prileti" neslišno in je hupanje verjetno že marsikoga rešilo pred :pope
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Odgovori