Budimpešta-Benetke

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Budimpešta-Benetke

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

Ve kdo, če še kdaj namerava voziti vlak od Budimpešte do Venezie S.L, ki je vozil tudi čez progo hodoš-pragersko čez to relacijo spet?
Mislim, da sedaj ta vlak vozi čez zagreb če se ne motim???
Se je že kdo mogoče peljal po trasi od Budimpešte do Venezie, ali pa vsaj kako zgleda vožnja z vlakom po italjanskem ozemlju do venezie?
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Budimpešta-Benetke

Odgovor Napisal/-a trocken »

Ja, vozil sem se tako do Budimpešte, kot do Benetk po Italiji (tam velikokrat).
Vožnja pa je v obe smeri - dolgočasna. Sama ravnina. Slovenija je za obe sosednji državi pravi biser.
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Re: Budimpešta-Benetke

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

razumem ;) jaz sem se še zaenkrat vozil samo po slovenskih železnicah :D
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Re: Budimpešta-Benetke

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

oprosti, pardon, sem se pelal po italiji ja :) z bratom sva enkrat enega njegovega cimra pelala na letališče Marco polo pri Benetkah, pa sva pol iz mesta Mestre šla z vlakom v Benetke ( 15min vožnje )
Florjan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 659
Pridružen: 16.11.2005, 18:56
Kraj: Šmartno pri Litiji

Re: Budimpešta-Benetke

Odgovor Napisal/-a Florjan »

trocken napisal/-a:Ja, vozil sem se tako do Budimpešte, kot do Benetk po Italiji (tam velikokrat).
Vožnja pa je v obe smeri - dolgočasna. Sama ravnina. Slovenija je za obe sosednji državi pravi biser.

Gledano iz strojevodske kabine ni prav nič dolgočasna. Hitrosti potniških vlakov so visoke. Med Mestrami in Sveto Lucijo si oglej videa. Vlak vozi počasneje zaradi predvozečega vlaka. Večkrat preiskušeno.
http://www.videosurf.com/video/archimed ... -119817023
http://www.videosurf.com/video/archimed ... e-84161043
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Re: Budimpešta-Benetke

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

zanimivo florjan ;) koker sem se peljal po italjanski avtocesti zgleda kar dolgočasno, pa še tile italjanski vozniki :)
drgač na železnici od Mester do Benetk pa je pestro :D v 15min vožnje do Benetk vidiš sigurno 10 vlakov :D
Ajznponar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 858
Pridružen: 09.07.2009, 22:24

Re: Budimpešta-Benetke

Odgovor Napisal/-a Ajznponar »

V Italiji je slikovito samo ob uvozu v Trst (ampak tale nočni vlak itak ne gre tja), kjer imaš pogled na Tržaški zaliv, grad Miramare... Od Tržiča dalje je pa proga več ali manj vzporedna z avtocesto in vidiš približno isto. Po mojem mnenju dokaj dolgočasna in enolična pokrajina, sama ravnina, morja ne vidiš, Alpe so tudi predaleč, še kakšnim zanimivim krajem ob poti (npr. Palmanova) se izogne :( ... Če dodam še eno izkušnjo pred že kar mnogimi leti. Pri nas je bil vlak tako rekoč prazen in je vladal blažen mir, ob prihodu v Trst pa se je napolnil (bil je čas za odhod iz služb). In ti Italijani se očitno ne znajo pogovarjati na zmerni jakosti (podobno sem opažal tudi že v primorskih gostilnah), skratka v Benetkah so me že pošteno bolela ušesa.

V Budimpešto sem šel enkrat čez Hodoš po trasi nekje severno od Blatnega jezera. Pokrajina je bila dosti bolj razgibana glede na italijansko. Tudi tu je vlak vozil tako rekoč prazen do prvega večjega madžarskega mesta (Zalaegerszeg), k sreči pa so Madžari bili tišji. Ampak kolikor vem, vlaki, ki pridejo iz Hrvaške, vozijo po drugi trasi in ob južni obali Blatnega jezera bi znalo biti kar zanimivo.
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Re: Budimpešta-Benetke

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

ja saj zdaj je nočni, ob 2h zjutraj al kdaj pride v Ljubljano z budimpešte potem pa daljeza benetke al se motim???
drugače pa prej ko je še vozil po progi čez hodoš mislim da je podnevi prečkal Slovenijo.
Ko vlak krene z Zagreba proti Budimpešti nazaj, zavije severno?? al nadaljuje vzhodno?
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Budimpešta-Benetke

Odgovor Napisal/-a trocken »

Gre preko Gyekenyesa in Nagykanizse, po južni obali Blatnega jezera do Budimpešte. Ja, ta smer je bolj zanimiva, kar se razgledov tiče od prve omenjene (kjer vozi tudi vlak Citadela iz Ljubjane) Seveda pa moj zapis velja za pokrajino, čeprav je načeloma, ko si tam prvič, prav vsak kraj po svoje zanimiv.
Kar pa se tiče hitrosti, pogledov iz strojevodske kabine, voznega parka v drugih državah. itd., no, to je druga zgodba.
Pa še nekaj. Tisti vlak, ki je preko dneva prečkal Slovenijo preko Hodoša je bila Drava. Pravo razkošje, res dobri madžarski vagoni. Prava uživancija napram današnji ponudbi.
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Re: Budimpešta-Benetke

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

aaaa drava pol najbrš ja ;) vem da sem pred leti se peljal z njim, pa je v Ljutomer prispel nekje okrog 13h iz Madžarske
kogoj
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 13.12.2011, 16:10

Re: Budimpešta-Benetke

Odgovor Napisal/-a kogoj »

Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Re: Budimpešta-Benetke

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

Se pravi še zadnji vlak ki povezuje italijo in slovenijo. Bedarija
Odgovori