kretnice

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

kretnice

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

Imam vprašanje glede kretnic, verjetno le te opravlja kretničar in to računalniško???
v primeru sesutja računalnika, se verjetno kretnice ne menjujejo?? ali kako poteka to premikanje kretnic?
stjepan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.02.2009, 21:17

Re: kretnice

Odgovor Napisal/-a stjepan »

Nejko24 napisal/-a:Imam vprašanje glede kretnic, verjetno le te opravlja kretničar in to računalniško???
v primeru sesutja računalnika, se verjetno kretnice ne menjujejo?? ali kako poteka to premikanje kretnic?
Tam,kjer je kretnik se računalnik skoraj nikoli ne sesuje - prej kretnik (vsaj ta računalnik,ki obrača kretnice ne :mrgreen: ) .Tam, kjer se kretnice računalniško vodijo,upravlja z njimi ponavadi prometnik (lahko bi tudi upravljal kretnik,vlakovodja al pa vodja premika,mi pa ni znano).Premikanje ali prestavljanje kretnic v primeru okvare pa poteka na sami kretnici z to čudežno :evil: napravo,ki nadomesti izpad pogona,60x obrneš v smeri urinega kazalca in je prestavljena:

Slika
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Re: kretnice

Odgovor Napisal/-a Signal »

stjepan napisal/-a: ...
Premikanje ali prestavljanje kretnic v primeru okvare pa poteka na sami kretnici z to čudežno :evil: napravo,ki nadomesti izpad pogona,60x obrneš v smeri urinega kazalca in je prestavljena
...
Kako pa veš, kdaj je kretnica v natančni legi (npr. ročico obrneš 61x) :?:
Prijeten preostanek dneva
Signal
stjepan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.02.2009, 21:17

Re: kretnice

Odgovor Napisal/-a stjepan »

Naredi "KLIK" :lol: vseeno na takšno kretnico moraš namestiti ambulantno ključavnico...
draganm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 08.02.2011, 17:41
Kraj: primorska

Re: kretnice

Odgovor Napisal/-a draganm »

Bom šefu predlagal Stjepana za šolskega......... :lol:

Mladika pazi se...
mladika
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 50
Pridružen: 27.01.2011, 18:36

Re: kretnice

Odgovor Napisal/-a mladika »

draganm napisal/-a:Bom šefu predlagal Stjepana za šolskega......... :lol:

Mladika pazi se...
Me je že strah :lol:

Ampak Stjepan, s to moderno "napravico" pa na koprski progi ne bi obrnil niti ene kretnice. Na sliki imaš kljuko za elektrohidravlični pogon od SEL-a, na tvojem področju pa so vse kretnice s Thalesovim pogonom in je kljuka malo drugačna, pa še ključa za odvzem kontrole ne potrebuješ #-o
draganm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 08.02.2011, 17:41
Kraj: primorska

Re: kretnice

Odgovor Napisal/-a draganm »

:D slika je verjetno simbolična a ne Stjepan :D
stjepan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.02.2009, 21:17

Re: kretnice

Odgovor Napisal/-a stjepan »

mladika napisal/-a:Na sliki imaš kljuko za elektrohidravlični pogon od SEL-a, na tvojem področju pa so vse ...
draganm,slika je prava, jaz obračal :mrgreen:

mladika,na mojem področju so samo še take kljuke,ki odpirajo in zapirajo vrata :lol:

Nikjer nisem povedal za kateri pogon je kljuka in je tudi to nepomembno za prvotno vprašanje,me pa veseli, da delam s takšnimi strokovnjaki,ki to vedo =D>
mladika
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 50
Pridružen: 27.01.2011, 18:36

Re: kretnice

Odgovor Napisal/-a mladika »

stjepan napisal/-a: me pa veseli, da delam s takšnimi strokovnjaki,ki to vedo =D>
Hvala za aplavz :D ...pa saj ni bilo treba :wink: ..Malo pa te moram podražiti, da vidim, če kaj odneseš od našega rednega strokovnega izpopolnjevanja :P
stjepan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.02.2009, 21:17

Re: kretnice

Odgovor Napisal/-a stjepan »

mladika napisal/-a:...pa saj ni bilo treba
Nisem nič slabega mislil niti rekel.Res sem vesel,pa brez smeškota da ne bo dvoma!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: kretnice

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Zanimivo, da delata pravo znanstveno disertacijo iz kurbelnov, katere morajo itak vrteti drugi. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
stjepan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.02.2009, 21:17

Re: kretnice

Odgovor Napisal/-a stjepan »

Dolfe napisal/-a:Zanimivo, da delata pravo znanstveno disertacijo iz kurbelnov, katere morajo itak vrteti drugi. Slika
Zanimivo pa je kadar ta preprost kurbeln pride v roke "ta drugih" se kretnica tudi po eno uro "noče" obrnit :mrgreen:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: kretnice

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

stjepan napisal/-a:
Zanimivo pa je kadar ta preprost kurbeln pride v roke "ta drugih" se kretnica tudi po eno uro "noče" obrnit :mrgreen:
Temu je kriva čudna magija, ki se ji reče "dodatek". Tisti, ki po slušalki komandira, ga je upravičen. Kurblar pa samo vrti, švica in preklinja. :^o
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
draganm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 08.02.2011, 17:41
Kraj: primorska

Re: kretnice

Odgovor Napisal/-a draganm »

Dolfe napisal/-a:
stjepan napisal/-a:

. Tisti, ki po slušalki komandira, ga je upravičen. Kurblar pa samo vrti, švica in preklinja. :^o

To pa ne drži, ,da bi kdo imel dodatek zaradi tega :^o niti ta "prvi "niti "drugi"

Nurmi že ve to :lol: ni ga bilo prej niti zdaj ga ne bo......
Odgovori