Novi potniški vagoni

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Delovni čas strojevodje

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

dare20 napisal/-a:
Dolfe se strinjam to bo še zeeeloo zanimivo, ko bomo imeli prve revizije in dohodkov iz prevoženih kilometrov pa bolj malo.
V mislih sem imel Kristkotov odgovor, oz. kakšnega drugega člana, ki je neprimerno bolj kompetenten o obratovanju lokomotiv. Ki o tem kaj vé, ne le zgolj ugiba in modruje. :lol:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Delovni čas strojevodje

Odgovor Napisal/-a cokla »

dare20 napisal/-a:
ZAgotovo pa vsak dan vozi najmanj 5 lokomotiv potniške vlake z tremi vagoni.
Seveda ciljaš na vlake iz Avstrije. Ker seveda ni recipročnosti kilometrov smo na izgubi mi. Ma daj Darko...zdej pa že res nabijaš....tisoči ton, ki jih zvozijo 541-tke pa nič ne pomeni ?

In povsem MMG - bolje da Helga preganja tri vagone okoli kot pa Brižita, ki ji servomotor kar joče ob vožnji brzega.... #-o
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a dare20 »

cokla napisal/-a:
dare20 napisal/-a:
ZAgotovo pa vsak dan vozi najmanj 5 lokomotiv potniške vlake z tremi vagoni.
Seveda ciljaš na vlake iz Avstrije. Ker seveda ni recipročnosti kilometrov smo na izgubi mi. Ma daj Darko...zdej pa že res nabijaš....tisoči ton, ki jih zvozijo 541-tke pa nič ne pomeni ?

In povsem MMG - bolje da Helga preganja tri vagone okoli kot pa Brižita, ki ji servomotor kar joče ob vožnji brzega.... #-o
Ti si strojevodja in tebe ne zanima kako dela servomotor. Ker si se v šoli naučil strokovne uporabe lokomotive in tudi kako deluje servomotor in njegove šibke točke ni problema uporabe. Problem pa je, če se začne uporaba lokomotive in naprav kar po kaubojsko. Vidiš zato pa je potrebno malo širši zorni kot.
Res se sliši, kot nabijanje, vendar tema je NOVI POTNIŠKI VAGONI.

Postavlja se vprašanje ali gremo v nabavo novih potniških vagonov v notranjem prometu ali gremo v nabavo novih potniških garnitur.

Moje skromno mnenje je, da je bolje nabaviti nove potniške vagone, kot pa potniške garniture, saj je udobje boljše na potniških vagonih. Ker pa je povezano z denarjem in posledično z razvojem Železniškega prometa pa mislim, da lahko pozabimo na nove potniške vagone ampak bomo morali izrabiti vse kapacitete, vklučno z lokomotivo, kateri joče servomotor. Žal pa bo še večje breme na Strojevodjih.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a cokla »

dare20 napisal/-a: Res se sliši, kot nabijanje, vendar tema je NOVI POTNIŠKI VAGONI.
Res je ... pa vendar si ti začel nabijat v drugo smer. In kot strojevodjo me še kako zanima kako deluje servomotor...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a dare20 »

cokla napisal/-a:
dare20 napisal/-a: Res se sliši, kot nabijanje, vendar tema je NOVI POTNIŠKI VAGONI.
Res je ... pa vendar si ti začel nabijat v drugo smer. In kot strojevodjo me še kako zanima kako deluje servomotor...
To mora zanimati vsakega, kateri ima dovoljenje za upravljanje te lokomotive.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a cokla »

dare20 napisal/-a:
Res je ... pa vendar si ti začel nabijat v drugo smer. In kot strojevodjo me še kako zanima kako deluje servomotor...
To mora zanimati vsakega, kateri ima dovoljenje za upravljanje te lokomotive.[/quote]

Pa razumi, če moreš... :hmm
dare20 napisal/-a:
Ti si strojevodja in tebe ne zanima kako dela servomotor.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

dare20 napisal/-a:
cokla napisal/-a:
dare20 napisal/-a:
Res je ... pa vendar si ti začel nabijat v drugo smer. In kot strojevodjo me še kako zanima kako deluje servomotor...
To mora zanimati vsakega, kateri ima dovoljenje za upravljanje te lokomotive.


Malo prej si napisal :


dare20 napisal/-a: Ti si strojevodja in tebe ne zanima kako dela servomotor.....

Pa ti nisi čist gladek ...... Slika Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Dolfe napisal/-a:
Malo prej si napisal :
dare20 napisal/-a: Ti si strojevodja in tebe ne zanima kako dela servomotor.....

Pa ti nisi čist gladek ...... Slika Slika
Dolfe z leplenjem si naredil prav to, da si pomešal vse. NAmreč strojevodja mora spremljati delovanje naprav in tudi delovanje servomotorja. Določene aktivnosti so, katere preprečijo zaustavitev servomotorja. Cokla je pravilno nastavil temo in debato.
ZAto je dobro, da strojevodja tudi ve kako dela servomotor in tudi tiste slabe točke, ki mu lajšajo delo pri vožnji potniških vlakov. Ti pa z tvojim postom hočeš prikazati prav nasprotno in pomešaš vse.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Jaz se ne grem več ....... :hang
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Boljše da ne.Tudi če jaz vozim po vukojebinah in nimam pojma kako se obračajo lokomotive,ti je Dare dal lepo vedeti,da nimaš pojma o servomotorjih.Aleš ti se pa tudi nauči vozit lokomotive in preglej kdaj kako shemo,pusti fotič v kuzli pa kako skripto vzemi v roke.Dobro mi obiramo zahojene štuce in naj bi bila Matkotova šola kao dovolj.Ampak vi ste mojstri strojevodje,bi človek pa res pričakoval,da vas izobrazijo magistri. :noro :noro :noro
32 lokomotiv ni flota,to je ena povprečna kurilnica v Avstriji ali pa Nemčiji.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Novi potniški vagoni

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Novi potniški vagoni bi lahko bili takšni ali podobni, kot so na slikah v priloženi povezavi.
TAko se lahko eden izmed oddelkov predela in problem z kolesi bi bil rešen. Prav tako pa za prevoz prtljage. To je trenutno velika niša.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Datoteka:V ... %BD_Bt.jpg
Zaklenjeno