Predpisi slovenskih železnic

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Urban91
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 365
Pridružen: 09.10.2012, 18:32

Re: Predpisi slovenskih železnic

Odgovor Napisal/-a Urban91 »

Pozdravljeni. Ko bodo posodabljali postajo Jesenice, bodo po novem verjetno elektronske SVN. Zanima me ali še velja da more biti prva postaja na cepni progi ščitna? Trenutno je prva postaja na cepni progi z Jesenic, Bled Jezero in ta nima 24 urne zasedenosti, brez izvoznih signalov. Kako mislijo rešiti ta problem, mogoče z medpostajno odvisnostjo ?
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Re: Predpisi slovenskih železnic

Odgovor Napisal/-a Signal »

Urban91 napisal/-a:Pozdravljeni. Ko bodo posodabljali postajo Jesenice, bodo po novem verjetno elektronske SVN. Zanima me ali še velja da more biti prva postaja na cepni progi ščitna? Trenutno je prva postaja na cepni progi z Jesenic, Bled Jezero in ta nima 24 urne zasedenosti, brez izvoznih signalov. Kako mislijo rešiti ta problem, mogoče z medpostajno odvisnostjo ?
Medpostajna odvisnost ne pride v poštev, dokler je postaja Bled - jezero zavarovana z elektromehansko bločno SVN (ni števcev osi).
Prijeten preostanek dneva
Signal
kitak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 30.08.2017, 11:32
Kraj: celje

Re: Predpisi slovenskih železnic

Odgovor Napisal/-a kitak »

Ko sem bral naročilo uvedba daljinskega vodenje prometa na progi Zidani Most-Šentilj, bosta medpostajna odseka Žalec-Celje in Grobelno-Stranje opremljena s napravo blokovne odvisnosti: OJP* kaj pomenita ta kratica kakšni posebni odjavni odsek ali prostor? Sam sem pa mislil da bo uvedena MO.
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Re: Predpisi slovenskih železnic

Odgovor Napisal/-a Signal »

kitak napisal/-a:Ko sem bral naročilo uvedba daljinskega vodenje prometa na progi Zidani Most-Šentilj, bosta medpostajna odseka Žalec-Celje in Grobelno-Stranje opremljena s napravo blokovne odvisnosti: OJP* kaj pomenita ta kratica kakšni posebni odjavni odsek ali prostor? Sam sem pa mislil da bo uvedena MO.
Žalec je zavarovan z ERSVN (ima skupinska IS). Z nadgraditvijo slednje in elektronske SVN Ce bi bilo možno izvesti MO na odseku Ce - Žalec.

Med Stranjem in Grobelnim se nahaja cepišče industrijskega tira Šmarje pri jelšah (nekoč postaja, zavarovana z ERSVN, brez IS), ki ni zavarovano s kritnima signaloma. Kako bo to rešno :?:
Prijeten preostanek dneva
Signal
kitak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 30.08.2017, 11:32
Kraj: celje

Re: Predpisi slovenskih železnic

Odgovor Napisal/-a kitak »

Signal napisal/-a:
kitak napisal/-a:Ko sem bral naročilo uvedba daljinskega vodenje prometa na progi Zidani Most-Šentilj, bosta medpostajna odseka Žalec-Celje in Grobelno-Stranje opremljena s napravo blokovne odvisnosti: OJP* kaj pomenita ta kratica kakšni posebni odjavni odsek ali prostor? Sam sem pa mislil da bo uvedena MO.
Žalec je zavarovan z ERSVN (ima skupinska IS). Z nadgraditvijo slednje in elektronske SVN Ce bi bilo možno izvesti MO na odseku Ce - Žalec.

Med Stranjem in Grobelnim se nahaja cepišče industrijskega tira Šmarje pri jelšah (nekoč postaja, zavarovana z ERSVN, brez IS), ki ni zavarovano s kritnima signaloma. Kako bo to rešno :?:
Poznam Šmarje pri Jelšah, zdaj je nezasedeno nakladišče, meni se zdi zanimivo vprašanje kako bodo to rešili. Samo če je zdaj odjavni odsek Grobelno-Stranje nebi moglo na cepisču ostati tako kot je 40km/h progovna hitrost ker ni kritnih signalov?
Urban91
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 365
Pridružen: 09.10.2012, 18:32

Re: Predpisi slovenskih železnic

Odgovor Napisal/-a Urban91 »

Drži podatek, da ni več dovoljeno vgrajevati skupinskih izvoznih signalov ?
Zadnjič spremenil Urban91, dne 14.08.2019, 11:25, skupaj popravljeno 2 krat.
kitak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 30.08.2017, 11:32
Kraj: celje

Re: Predpisi slovenskih železnic

Odgovor Napisal/-a kitak »

Urban91 napisal/-a:A ni bilo rečeno da po novem se ne sme vgrajevati skupinskih izvoznih signalov ?
Ne ne smejo se, samo v Žalcu se že od prej ko je blo se dovoljeno enako kot Šmartno ob Paki, Polzela, NG...
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Re: Predpisi slovenskih železnic

Odgovor Napisal/-a Signal »

kitak napisal/-a:
Urban91 napisal/-a:A ni bilo rečeno da po novem se ne sme vgrajevati skupinskih izvoznih signalov ?
Ne ne smejo se, samo v Žalcu se že od prej ko je blo se dovoljeno enako kot Šmartno ob Paki, Polzela, NG...
Obstajajo izjeme, Ormož, Poljčane, . . . (novejše posodobitve).
So pa ob tirih, s katerih odreja izvoze skupinski IS, vgrajeni mejni tirni signali.
Prijeten preostanek dneva
Signal
Urban91
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 365
Pridružen: 09.10.2012, 18:32

Re: Predpisi slovenskih železnic

Odgovor Napisal/-a Urban91 »

Kaj pa če je med postajami medpostajna odvisnost, a mora biti recimo vmesna postaja zasedena, ali je lahko vključen APR ?
kitak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 30.08.2017, 11:32
Kraj: celje

Re: Predpisi slovenskih železnic

Odgovor Napisal/-a kitak »

Urban91 napisal/-a:Kaj pa če je med postajami medpostajna odvisnost, a mora biti recimo vmesna postaja zasedena, ali je lahko vključen APR ?
Ja primorska proga je daljinsko vodena in je MO, torej postaje niso zasedene mislim da je lahko vkjučen APR sploh v času ko ni toliko prometa pomojem progovni prometnik vključi APR, na postaji Podgorje je ponavadi skos vklučen. Za Goresko progo točno vem da se kamot vključi APR no samo tam je APB.
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Predpisi slovenskih železnic

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

OJP* kaj pomenita ta kratica kakšni posebni odjavni odsek ali prostor? Sam sem pa mislil da bo uvedena MO.[/quote]

Območje Javljanja Prostosti.
Deluje pa enako kot števec osi.
kitak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 30.08.2017, 11:32
Kraj: celje

Re: Predpisi slovenskih železnic

Odgovor Napisal/-a kitak »

ŽAT32 napisal/-a:OJP* kaj pomenita ta kratica kakšni posebni odjavni odsek ali prostor? Sam sem pa mislil da bo uvedena MO.
Območje Javljanja Prostosti.
Deluje pa enako kot števec osi.[/quote]

Naljepša hvala
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Predpisi slovenskih železnic

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Ojp je odsek javljanja prostosti preko stevcev osi
Apr na primorki je v stanjelu in v podgorju, ki sta mejni postaji elektronskih svn v sezani in presnici
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Re: Predpisi slovenskih železnic

Odgovor Napisal/-a Signal »

Urban91 napisal/-a:Pozdravljeni. Ko bodo posodabljali postajo Jesenice, bodo po novem verjetno elektronske SVN. . . .
MMG, kdaj bomo dočakali posodobitev Jesenic :?:
Prijeten preostanek dneva
Signal
Urban91
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 365
Pridružen: 09.10.2012, 18:32

Re: Predpisi slovenskih železnic

Odgovor Napisal/-a Urban91 »

MMG, kdaj bomo dočakali posodobitev Jesenic :?:
Istočasno z zaporo predora Karavanke. Druga polovica leta 2020.
http://portal.drsc.si/dcjn/narocila/243 ... ocilo.html
Odgovori