Dogajanje pri Tivoliju

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: Dogajanje pri Tivoliju

Odgovor Napisal/-a andrazon »

Gorchi napisal/-a:
napajalc napisal/-a:sam tudi na gorenjki je hudičevo težko zapore dobit.
Še posebej, ker ni drugega tira?
Gorenjska proga bi morala imeti nujno drugitir, saj se morejo sedaj vlaki stalno čakati, še posebnopa je problem pri tovornih, ki morajo čakati na potniške, da jih prehitijo. Sploh pa je proga speljana daleč od pomembnejših mest. Po mojem mnenju bi morali narediri progo namenjeno pretežno potniškemu prometu po sredi lj. kotline tako, da bi peljala mimo vseh pomembmejših mest, kjer bi bile urejene potniške postaje. Za zgled lahko uporabimo postajo Lesce-Bled, ki je zame najlepša postaja na gorenjskem. Amen

LP Andraž
LP Andraž
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Dogajanje pri Tivoliju

Odgovor Napisal/-a desiro »

andrazon napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:
napajalc napisal/-a:sam tudi na gorenjki je hudičevo težko zapore dobit.
Še posebej, ker ni drugega tira?
Gorenjska proga bi morala imeti nujno drugitir, saj se morejo sedaj vlaki stalno čakati, še posebnopa je problem pri tovornih, ki morajo čakati na potniške, da jih prehitijo. Sploh pa je proga speljana daleč od pomembnejših mest. Po mojem mnenju bi morali narediri progo namenjeno pretežno potniškemu prometu po sredi lj. kotline tako, da bi peljala mimo vseh pomembmejših mest, kjer bi bile urejene potniške postaje. Za zgled lahko uporabimo postajo Lesce-Bled, ki je zame najlepša postaja na gorenjskem. Amen

LP Andraž
Katera večja mesta, pa poleg Ljubljane še ležijo v ljubljanski kotlini??
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Dogajanje pri Tivoliju

Odgovor Napisal/-a mkx »

desiro napisal/-a:Katera večja mesta, pa poleg Ljubljane še ležijo v ljubljanski kotlini??
Oziroma: kaj omembe vrednega sedanja proga zgreši? Če odštejemo Letališče JP Brnik (pa tudi to kmalu ne bo več omembe vredno, z njim in Adrio delajo kot s SŽ).
LP, Metod
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: Dogajanje pri Tivoliju

Odgovor Napisal/-a andrazon »

Kot prvo, je lega kranjske postaje zelo neugodna, saj leži daleč od stanovanjskih predelov, je pa blizu industrije. Kranjska postaja bi morala biti na drugem koncu kranja, kjer je več stanovanj, in bi pomoje bil tudi promet večji. Pozabil pa sem napisati, da bi morala biti ta proga skonstruirana za hitre povezave, saj je eno uro pa še nekaj od Ljubljane do Lesc, kolikor za to razdaljo porabi regionalec odločno preveč. Raje dam nekaj več za avtobus in sem prej tam. Povezava med letališčem Brnik in ljubljana, pa bi obema, letališču kot železnici prinesla samo pluse. Večja naselja potrebna železnice pa so... Ja no to je že res, da jih je bore malo. Ampak gre se za investiranje v prihodnost. Skoraj garant, da bi si železnica z tako gradnjo zagotovila boljši glas med ljudmi. Podobno kot avtoceste. Slovenija ima fanastično avtocestno povezavo, zakaj je nebi imela še železnica??LP aAndraž
LP Andraž
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Dogajanje pri Tivoliju

Odgovor Napisal/-a desiro »

Železniško povezavo do Letališča tudi jaz pogrešam, glede tvojega "Dam malo več, pa sem z avtobusom hitreje tam." Daj malo več, pa boš z brzjem tudi hitreje tam :D
Lp Nejc
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: Dogajanje pri Tivoliju

Odgovor Napisal/-a andrazon »

Imaš prav, in mislim,da sem z brzijem celo hitreje tam, sam ne vozi tako pogosto kot avtobus.

LP Andraž
LP Andraž
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Dogajanje pri Tivoliju

Odgovor Napisal/-a desiro »

andrazon napisal/-a:Imaš prav, in mislim,da sem z brzijem celo hitreje tam, sam ne vozi tako pogosto kot avtobus.

LP Andraž
Ja mednarodni vlak pa res ne bo vozil vsako uro.
Zadnjič spremenil desiro, dne 08.11.2011, 19:30, skupaj popravljeno 1 krat.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Dogajanje pri Tivoliju

Odgovor Napisal/-a cokla »

desiro napisal/-a:
andrazon napisal/-a:Imaš prav, in mislim,da sem z brzijem celo hitreje tam, sam ne vozi tako pogosto kot avtobus.

LP Andraž
Ja mednarodni vlak pa res nebo vozil vsako uro.
Zakaj pa ne ? Čez Semmering vozijo....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Dogajanje pri Tivoliju

Odgovor Napisal/-a desiro »

cokla napisal/-a:
desiro napisal/-a:
andrazon napisal/-a:Imaš prav, in mislim,da sem z brzijem celo hitreje tam, sam ne vozi tako pogosto kot avtobus.

LP Andraž
Ja mednarodni vlak pa res nebo vozil vsako uro.
Zakaj pa ne ? Čez Semmering vozijo....
Semmering je avstrija, mi smo še vedno za njimi. :cry:
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Dogajanje pri Tivoliju

Odgovor Napisal/-a cokla »

desiro napisal/-a:
Semmering je avstrija, mi smo še vedno za njimi. :cry:
To je res...zakaj pa se ne bi zgledovali po njih ? Ah ja...saj res...avtoceste, vinjete, bencinski evro.... #-o
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Dogajanje pri Tivoliju

Odgovor Napisal/-a desiro »

cokla napisal/-a:
desiro napisal/-a:
Semmering je avstrija, mi smo še vedno za njimi. :cry:
To je res...zakaj pa se ne bi zgledovali po njih ? Ah ja...saj res...avtoceste, vinjete, bencinski evro.... #-o
Ja lepo bi bilo če bi se tudi po njihovih železnicah, samo potem za krast ne bi več toliko ostalo. :roll: :roll:
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Dogajanje pri Tivoliju

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

cokla napisal/-a:
desiro napisal/-a:
andrazon napisal/-a:Imaš prav, in mislim,da sem z brzijem celo hitreje tam, sam ne vozi tako pogosto kot avtobus.

LP Andraž
Ja mednarodni vlak pa res nebo vozil vsako uro.
Zakaj pa ne ? Čez Semmering vozijo....
No mednarodni glih ne, IC ali pa RJ pa res. Je pa res da imajo potem ti vlaki veze z mednarodnimi pa še to na Dunaju #-o :wink: MEdnarodni vozi na vsake 3? ure
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Dogajanje pri Tivoliju

Odgovor Napisal/-a desiro »

Avstrija je tudi veliko večja kot Slovenija, pa tudi veliko več ljudi v primerjavi s Slovenjo, se odloči za vlak.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Dogajanje pri Tivoliju

Odgovor Napisal/-a cokla »

desiro napisal/-a:Avstrija je tudi veliko večja kot Slovenija, pa tudi veliko več ljudi v primerjavi s Slovenjo, se odloči za vlak.
Spet ta majhnost... #-o
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Dogajanje pri Tivoliju

Odgovor Napisal/-a desiro »

cokla napisal/-a:
desiro napisal/-a:Avstrija je tudi veliko večja kot Slovenija, pa tudi veliko več ljudi v primerjavi s Slovenjo, se odloči za vlak.
Spet ta majhnost... #-o
Tudi meni ni všeč, a kaj češ, dejstvo je dejstvo :cry: :cry:
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Odgovori