Tiri na p.Ljubljana

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Uporabniški avatar
Mirče
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 337
Pridružen: 19.11.2005, 16:26

Odgovor Napisal/-a Mirče »

Ta princip na postajah z iltisom ne drži.
nepoznavalec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 104
Pridružen: 04.09.2006, 20:04
Kraj: domžale

Odgovor Napisal/-a nepoznavalec »

Ta princip na postajah z iltisom ne drži.
Iltisom ?
Trainz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 102
Pridružen: 27.12.2005, 23:46

Odgovor Napisal/-a Trainz »

Kakorkoli že trdili, tiste kretnice na postajnem načrtu ni. Na prvi sliki sem z rdečim označil, kje bi morala biti vrisana. Na drugih dveh slikah se lepo vidi, da je kretnica tam.

Slika
Slika
Slika

Še več, na drugi strani je tudi kretnica, ki je ni na načrtu postaje, v resnici pa obstaja Označil sem jo z zeleno črto.

Slika
Vlakci so kul
Uporabniški avatar
Mirče
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 337
Pridružen: 19.11.2005, 16:26

Odgovor Napisal/-a Mirče »

Kaj je iltis smo na forumu že obdelali.Sicer pa je na SŽ za to strokovnjak G Mlakar.Sicer pa je to simensova elektronska SV naprava oz polomija.
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Kretnice res ni, ampak zadnič se mi zdi, k sem opazoval, sem pa vidu drot za elektriko k je spelan kot, da bi bila kretnica (se mi je čudn zdle zakaj vraga je elektrika, če kretnice ni :D )
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdravljeni

Malo off-topic. Prevedite izraz "Iltis" iz Nemščine v Slovenščino. Iltis poemni namreč - dihur!. Mogoče jwe v tem primeru res "nomen est omen" :lol:

LP

JOže
Trainz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 102
Pridružen: 27.12.2005, 23:46

Odgovor Napisal/-a Trainz »

RisPo napisal/-a:Kretnice res ni, ampak zadnič se mi zdi, k sem opazoval, sem pa vidu drot za elektriko k je spelan kot, da bi bila kretnica (se mi je čudn zdle zakaj vraga je elektrika, če kretnice ni :D )
Narobe, kretnica je! Ni pa v načrtu.! Rdečo in zeleno sem jaz vrisal.
Vlakci so kul
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Trainz napisal/-a:
RisPo napisal/-a:Kretnice res ni, ampak zadnič se mi zdi, k sem opazoval, sem pa vidu drot za elektriko k je spelan kot, da bi bila kretnica (se mi je čudn zdle zakaj vraga je elektrika, če kretnice ni :D )
Narobe, kretnica je! Ni pa v načrtu.! Rdečo in zeleno sem jaz vrisal.
Nisem dobro pogledal, jaz sem mislu za elektriko tam pri peronu (med prvim in drugim) nekje pri stopnicah se mi zdi da je :)
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Trainz napisal/-a:Ko smo že pri tirih na postajah sem našel eno napako na postaji Zidani most. Ni vrisana kretnica s tira 1 na 2 tik pred postajnim poslopjem.Ali je načrt tako star? Kdaj je bila vgrajena ta dodatna kretnica?
http://www.azp.si/datoteke/razno/2007_P ... postaj.pdf


V redu Trainz, dobro gledaš. :D

Samo, kako zdaj naprej. Kretnico bo treba v najkrajšem možnem času vreči ven. Težava bo le, če bo teh napak odkritih še kaj več. Saj bo potem potrebno narediti nov program za vračanje postaj v resnično stanje, glede na omenjene tirne sheme.
Pa bo spet šel denar za drugi koprski tir v maloro.......... Slika

Zdaj pa zares.
Nekdo je bil pač tako dober, da je poskeniral neke "postajne tirne sheme" in jih dal na net. Seveda zgolj v informativne namene.
To ni dejanski načrt neke postaje. Tistega navadni smrtniki tega foruma ne bomo videli zagotovo najbrž nikoli... :wink:
Zato je brez veze komplicirat o neki kretniški povezavi ki je ni ali pa še o čem drugem. Verjetno bi se pod drobnogledom našlo še kaj napak.
Lahko pa opzorite "Agencijo za Železniški Promet" na napako in jo pozovete da jo odpravi.
Vsekakor, poročaj o rezultatu.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Trainz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 102
Pridružen: 27.12.2005, 23:46

Odgovor Napisal/-a Trainz »

Dobro, dobro, sem že sam ugotovil, da se na da zanašati na te načrte, čeprav so izgledali kar službeni. Rabil sem jih pri routi Zidani most Dobova za TRS 2006, zato sem kar osebno obšel postajo in jo dobro poslikal. Za dejansko stanje je tudi dobro poiskati na spletu GERK (za kmetijstvo), kjer se dejansko stanje kar dobro vidi iz zračnih posnetkov.
Vlakci so kul
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

...kolikor vidim je v programu omrežja še stara tirna shema postaje Ljubljana. Po drugi strani pa se že vidi, da potekajo dela za nove odstavne tire na severni strani postaje. Kako nameravajo povezati te nove tire z obstoječo tirno shemo? Je obstala v načrtu prvotno planirana povezava z vgraditvijo desne kretnice v tir 19d na začetek kretnice št. 30b ali je v planu kaj drugega?
Kako je s planiranim "severnim obvozom" postaje za tovorni promet, se še vedno predvideva obvoz s povezavo na tire 19 in 19b?
lp
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Kolikor vidim na skyscraper forumu je pripravljena že tudi jama za nov pregledni tir. :wink:
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Odgovor Napisal/-a Signal »

Dolfe napisal/-a: ...
Podobna situacija je na ranžirni postaji Zalog. Tam so uvozni tiri poimenovani s črko U, izvozni s črko I, postajni s P, obvozni z O in smerni s S. Pa še bi se kaj našlo.

lp
MMG, ali so nekoč smerne tire imenovali ranžirni?


Lp Signal
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

gapi_1 napisal/-a:...kolikor vidim je v programu omrežja še stara tirna shema postaje Ljubljana. Po drugi strani pa se že vidi, da potekajo dela za nove odstavne tire na severni strani postaje. Kako nameravajo povezati te nove tire z obstoječo tirno shemo? Je obstala v načrtu prvotno planirana povezava z vgraditvijo desne kretnice v tir 19d na začetek kretnice št. 30b ali je v planu kaj drugega?
Kako je s planiranim "severnim obvozom" postaje za tovorni promet, se še vedno predvideva obvoz s povezavo na tire 19 in 19b?
lp
Kolikor sem jaz obveščen bo na severni nov garažni tir za Elok-e in ostale lok. in bo nekakšen slepi tir , odprt proti Zalogu.Če sem prav razumel... :oops: Na obstoječem "kurilniškem " območju pa bosta tira 9 in 10 služila kot obvozna tira. Kdaj ? Vse je v .... rokah. :wink:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Odgovor Napisal/-a Signal »

Na tirni skici ZM, ki jo je dopolnil @Trainz, sem dodal še eno manjkajočo pomembno kretniško zvezo. Vrisana je z vijoličasto barvo v zeleni elipsi na dopolnjeni tirni skici.

Lp Signal
Odgovori