Slabost regionalnih prog

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Slabost regionalnih prog

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Nabito poln je bil včeraj LP za LJ-ZM ob 15:20. :lol: Je bil pa zato v primerjavi z njim LP Kamnik-LJ ob 14:54 v Črnučah, kjer sem vstopil, skoraj prazen. Mimogrede, Kamničan baje pridela glede na vozni red največkrat vsaj dve do tri minute zamude. Zakaj prihaja do rednih zamud na tako kratki progi? To me čudi, ker na podobno dolgi progi Litija-LJ so zamude bolj kot ne zelo redke, no razen pozimi. :roll:
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Slabost regionalnih prog

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

trance0 napisal/-a:Zakaj prihaja do rednih zamud na tako kratki progi? To me čudi, ker na podobno dolgi progi Litija-LJ so zamude bolj kot ne zelo redke, no razen pozimi. :roll:
Je razlika, če vstopi/izstopi 5 ljudi ali pa 30 in je razlika v pospeških med Kanarčkom in Simensom. :wink:
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Slabost regionalnih prog

Odgovor Napisal/-a trance0 »

A je v planu kakšna nadgradnja kanarčkov, recimo, da se jim vgradi močnejši motor? Pred časom se je začela obnova starih fiatov, morda je v planu kaj podobnega tudi za kanarčke? Sploh zdaj, ko bo na novo vzpostavljen potniški promet na obnovljeni kočevski progi, bi bilo smiselno posodobiti dizelski vozni park. Drugače pa moram reči, da se mi zdi kanarček precej udoben vlak in tudi glasen ni pretirano, mu pa res manjka klima poleti in pa kakšen konj ali 500 njih kadar so polno obteženi. :twisted:
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Slabost regionalnih prog

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

trance0 napisal/-a:A je v planu kakšna nadgradnja kanarčkov, recimo, da se jim vgradi močnejši motor? Pred časom se je začela obnova starih fiatov, morda je v planu kaj podobnega tudi za kanarčke?
Seveda vse je že nareto samo čakamo, da bodo kanarčki na voljo za servis... :^o Pobožne želje oz boljše da ne naredijo tega so slabe izkušnje s fiatov :roll:
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Slabost regionalnih prog

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Kanarčki so že na voljo... vsak dan! :twisted:
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Slabost regionalnih prog

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Če bi Kanarčki dobili močnejše motorje bi morali dobiti tudi protidrsno zaščito pri speljevanju, drugače bodo strojevodje imeli obilico dela. Že tako preradi drsajo. Že če bi vsaj oba podstavna vozička vlekla bi bilo veliko boljše.
Pa tudi malce zvočne izolacije na motornem delu nebi škodilo. Tisti štirje, ki so vozili kot zelenci so imeli vsaj tapison po tleh, pa so vse ven pobrali. Seveda, čiščenje, čiščenje...
Odgovori