Železničarsko naselje v Mariboru

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 351
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Železničarsko naselje v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Mičo »

Ob progi pri mariborskem Europarku sem opazil naselje montažnih hiš s satelitskimi antenami. Mislim, da se gre za železničarsko naselje? Prebivajo tukaj delavci SŽ stalno ali so samo takrat tu, ko morajo opravljati delo in gredo npr. nato čez vikende domov? Ali obstajajo še kakšna podobna naselja v Sloveniji? Imajo tako prakso tudi v tujini?
bohinjc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 85
Pridružen: 20.04.2012, 11:27

Re: Železničarsko naselje v Mariboru

Odgovor Napisal/-a bohinjc »

tiste bareke uporablja gradbeno podjetje za delavce kadar je kakšen remont v bližini..
drugače je bolj malo zaseden...
staro želežniško naselje z hišami iz 19-20 stoletja je 1km severno od teh barak na Taboru
tam je okoli 100 hiš iz tistega časa ... vendar le malo njih kaže pravo podobo
ne vem zakaj ne poseže vmes kakšna inšpekcija..
najdeš vse barve fasad.... katastrofa
Uporabniški avatar
ivy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3877
Pridružen: 21.01.2008, 20:06
Kraj: Maribor

Re: Železničarsko naselje v Mariboru

Odgovor Napisal/-a ivy »

Mičo napisal/-a:Ob progi pri mariborskem Europarku sem opazil naselje montažnih hiš s satelitskimi antenami. Mislim, da se gre za železničarsko naselje? Prebivajo tukaj delavci SŽ stalno ali so samo takrat tu, ko morajo opravljati delo in gredo npr. nato čez vikende domov? Ali obstajajo še kakšna podobna naselja v Sloveniji? Imajo tako prakso tudi v tujini?
Misliš te hiše na desni?

Slika
Edina dilema, pri tem kadar nič ne delaš, je, da ne veš kdaj si gotov.
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 351
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Re: Železničarsko naselje v Mariboru

Odgovor Napisal/-a Mičo »

ivy napisal/-a:
Mičo napisal/-a:Ob progi pri mariborskem Europarku sem opazil naselje montažnih hiš s satelitskimi antenami. Mislim, da se gre za železničarsko naselje? Prebivajo tukaj delavci SŽ stalno ali so samo takrat tu, ko morajo opravljati delo in gredo npr. nato čez vikende domov? Ali obstajajo še kakšna podobna naselja v Sloveniji? Imajo tako prakso tudi v tujini?
Misliš te hiše na desni?

http://shrani.si/f/3A/mX/1Cx126av/142012-210.jpg
Tole sem mislil ja.
Odgovori