Postajališče Šmavr (Bohinjska proga)

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

gomulka014, ko si že omenil Šmaver. Sem se pogovarjal s tehnologom goriške proge (Vitomir Velikonja in NG) in se nekaj menijo, da ga bodo ukinili, saj tam ne izstopa nobena živa duša. tam je le zapuščeno postajno poslopje, ki služi eni osebi kot vikendica, do njega pa pride s čolnom preko Soče. Sicer pa je vasica Šmaver na drugi strani Sabotina, v Italiji -St. Maurro.
motornik_fiat
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 26
Pridružen: 30.07.2006, 22:20
Kraj: Bohinjska železnica

Odgovor Napisal/-a motornik_fiat »

Na postaji Šmaver je še pred kratki živela stara ospa, ki je umrla. Takrat naj bi hišo dobil nevemvečkdo, ki se res pelje preko Soče, kot je rekel Regan :D Samo tisti osebi, bi vzel tisti vikend in bi se tako cel dan izležaval pred hišo in gledal vlake.
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Regan 664 napisal/-a:gomulka014, ko si že omenil Šmaver. Sem se pogovarjal s tehnologom goriške proge (Vitomir Velikonja in NG) in se nekaj menijo, da ga bodo ukinili, saj tam ne izstopa nobena živa duša. tam je le zapuščeno postajno poslopje, ki služi eni osebi kot vikendica, do njega pa pride s čolnom preko Soče. Sicer pa je vasica Šmaver na drugi strani Sabotina, v Italiji -St. Maurro.
In se je res zgodilo ... postajališče Šmaver je ukinjeno, po vsej verjetnosti za vedno. Včeraj, v soboto, 9. 12. 2006, se je točno ob 13.00 tam ustavil poslednji redni potniški vlak. To je bil vlak št. 4205, ki je tistega dne vozil v sestavi 813-109 in 813-107.
Uporabniški avatar
Mirče
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 337
Pridružen: 19.11.2005, 16:26

Odgovor Napisal/-a Mirče »

Ti je Vito povedal da tam lovi ribe inšpektor za promet Galič.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Res je Mirče, (ma ne okol govort....)

gomulka014 ponavadi si bil ti na takih zadnjih vožnjah pred ukinitvo postajališča ali potniškega vlaka. Si bil tudi na tej? :roll: :D
Zadnjič spremenil Regan 664, dne 13.12.2006, 13:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Hehe ... ja, v soboto sem bil v Šmavru :D Postal sem poslednji potnik na tem postajališču 8)
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

gomulka014 napisal/-a:Hehe ... ja, v soboto sem bil v Šmavru :D Postal sem poslednji potnik na tem postajališču 8)
Zdej pa meni po pravici povej, kako si prišel do Šmavra? Kaj si plaval čez Sočo? Ali si šel s predhodnim vlakom in potem vstopil na tega zadnjega?

Ali pa si iz tega zadnjega stopil dol in se nato ponovno vkrcal? :lol:

Sumljiv si ti meni.press :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Ena od treh variant, ki si jih omenil, je prava! Zdaj moraš le še razmisliti, katera je edina izmed njih, ki je normalna :lol: 8)
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Sigurno zadnja možnost, kaj pa bi počel tam par ur, do takrat ko pripelje naslednji vlak :lol: razen če si ribe raubšicov :lol: :lol:
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

N€jc napisal/-a:Sigurno zadnja možnost, kaj pa bi počel tam par ur, do takrat ko pripelje naslednji vlak :lol: razen če si ribe raubšicov :lol: :lol:
Se ti ne zdi to malo tvegano; če bi se naprej odpeljali brez mene, bi bil tam še zdaj ... pozabljaš, da to ni bil zgolj naslednji temveč tudi poslednji vlak :D

Ne ne, resno, pač sem prišel tja z enim vlakom prej. Čakanja na vlak sem se pa v vseh teh letih, kar se ukvarjam z železnico, že zdavnaj navadil, tako da mi tudi več ur v takih rovtah ni nek problem. Pač malo slikaš, si ogledaš okolico, pa mine ... čas je itak relativen :wink:
Uporabniški avatar
E.L.
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.08.2006, 11:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a E.L. »

Ali te potem lahko prosim, da sem dodaš nekaj slik bivše postaje? :wink:
Have a nice day!
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Odgovor Napisal/-a Čišo »

Morda pa Šmaver ni ukinjen za vedno ...
V načrtu je gradnja kolesarske povezave Solkan - Plave, ob železnici, in postajališče Šmaver bi lahko postalo nekakšna servisna točka ob tej progi. Seveda enkrat v lepši prihodnosti ...
Tako počasi se prebujamo ...
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Komej vrjamem da bi še kdaj odprli to postajališče, sploh dokler se železnica krepko ne pobere... Čakamo slikce :lol: :wink:
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

gomulka014 napisal/-a:Ne ne, resno, pač sem prišel tja z enim vlakom prej. Čakanja na vlak sem se pa v vseh teh letih, kar se ukvarjam z železnico, že zdavnaj navadil, tako da mi tudi več ur v takih rovtah ni nek problem. Pač malo slikaš, si ogledaš okolico, pa mine ... čas je itak relativen :wink:
Kaj pa če ti poslednji vlak ne bi ustavil? Potem bi bil pa v resnih škripcih. Bi moral iti nazaj peš čez solkanski most. Pa saj ni take razdalje. Ampak 5 ur na tem postajališču brez žive duše, vlaka in samo z enim tirom? Si pa vztrajen in s to vztrajnostjo si se vpisal v zgodovino kot "Poslednji putnik".

:wink: :D Sej na slikah nimate kaj dosti videti. Bolj žalostno poslopje, listje je tudi že odpalo z drevesa. Nisem pa prepričan, ali ima Šmaver samo prevozni tir, ali je še kakšen pomožen? Mislim, glede na neobljudenost postaje bi rekel, da poteka čez postajališče samo en tir. :roll:
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

...in vozovnice tudi prodajajo :lol: :lol: :P Samo en tir je.
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Odgovori