Napačno prikazovanje odhodov vlakov s posameznega tira

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Napačno prikazovanje odhodov vlakov s posameznega tira

Odgovor Napisal/-a sikos »

Da, prav ste prebrali. In to zadnje čase, se pravi od 1. 1. 2013 opažam, da pri določenih vlakih, ki peljejo na relaciji Ljubljana - Novo mesto - Metlika, piše naroben tir.

Tako se je zgodilo zopet danes. Zamudil sem vlak RG 603, ki gre za Metliko ob 15:16, in sem se odločil, da bom počakal na naslednjega, ki v Novo mesto Kandija odpelje ob 15:46. Na prikazovalniku je bilo napisano, da vlak odide s tira 1a.
Vredu. Čakal sem, in čakal, spikerica je napovedala odhod tega vlaka s tira 1a, ob času, ki je predviden za odhod, vlaka na 1a tir ni bilo od nikoder. 3 minute pred odhodom vlaka, se pravi ob 15:43 sem se odločil da grem pogledat na prikazovalnik odhodov, in tako zagledal da sedaj kar naenkrat vlak odide s tira 2a! V istem trenutku je tudi spikerica napovedala, da vlak odide s tira 2a.

Zaradi te malomarnosti, če se lahko izrazim, bi skoraj zamudil še ta vlak. Niti pod razno ne vem, zakaj smo potem šli s tira 2a, čeprav je prej pisalo 1a, kajti vlaka iz Lj Moste oz. BTC ki ponavadi prispe na 2a tir, ni bilo nikjer.

Sedaj se mi poraja vprašanje, kdo je odgovoren za to, in kje tiči razlog, za takšne napake. Tako pa res ne gre nikamor... #-o

Lep pozdrav

Sikos
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Odgovori