Kondukter/sprevodnik

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Timy
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 78
Pridružen: 21.12.2012, 12:11
Kraj: Vstala Primorska

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Timy »

Mislim, da bi te, če bi preživel s sprevodniki malo več ur, precej hitro minila želja da bi delal iz čistega veselja. Ni tako lepo in lahko kot je videti na prvi pogled. Dvanajst ur na nogah, ob vseh urah in pa predvsem delo z vsemi mogočimi in nemogočimi primerki, ki se vozijo z vlaki.
Blaž
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 120
Pridružen: 19.02.2013, 22:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Blaž »

Imaš prav ja, ampak pri vsaki službi so - in +.
Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku InterCity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru. Vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Mogoče je slišati trapasto, vendar sem že od večih sprevodnikov slišal, da so prav veseli, če poleti crkne klima.
Pa bolj zdravi tudi :zima
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a cokla »

Blaž napisal/-a:
Goreča želja, da postanem sprevodnik še vedno ostaja. Ne vem no, a zahtevam preveč? Pa če bi bil samo 200-300 evrov plačan, men je bolj važno to, da opravljam takšen poklic, ki me veseli, pa lahk mam dve diplomi in tri magisterije.
Ma dej nehi nakladat...vsi hodimo v službo zaradi denarja, ker se drugače ne da preživet.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Timy
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 78
Pridružen: 21.12.2012, 12:11
Kraj: Vstala Primorska

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Timy »

Se popolnoma strinjam. Kot prvo se ne da preživeti, kot drugo me pa res zanima kako bi mu bilo na delu recimo ob treh zjutraj, z mislijo na tako plačo.
Blaž
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 120
Pridružen: 19.02.2013, 22:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Blaž »

Res žalostno, da je še v takšnih poklicih, ko ni treba biti ne vem kako izobražen, tako težko priti zraven. Jao jao kam smo prišli.

To bi bilo idealno študentsko delo, saj ne iščem sedaj nekega dela da bi zaslužu 1000 evrov, pač glih tolk za đeparac kot bi se reklo, dokler ne napišem diplomske. Joj bi bil vesel. Resnično.
Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku InterCity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru. Vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
Timy
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 78
Pridružen: 21.12.2012, 12:11
Kraj: Vstala Primorska

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Timy »

Sprevodnik ne pregleduje le voznih listkov, ampak ima še številne druge dolžnosti:
- zagotovite varnega stopa in izstopa potnikov,
- pravilna sestava vlaka,
- oprema vlaka,
- spenjanje in razpenjanje
- sodelovanje pri premiku,
- izzračitev zavor,
- opravljanje zavornih preizkusov,
- odprava posledic aktiviranja zasilne zavore,
- sodelovanje pri umiku vlaka z odprte proge,
- zavarovanje vlaka proti samopremaknitvi

Vir: Uradni list RS štev. 126 z dne 21.12.2007


Malo preveč za študentsko delo, se ti ne zdi?
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a cokla »

Blaž napisal/-a:Res žalostno, da je še v takšnih poklicih, ko ni treba biti ne vem kako izobražen, tako težko priti zraven. Jao jao kam smo prišli.
Zakaj misliš, da ni treba biti izobražen ? In zakaj misliš, da izobrazba pomeni tudi - pamet ?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

vlaki.info je najlepši dokaz za to trditev.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Tabolši
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 144
Pridružen: 19.07.2011, 14:49
Kraj: Savinjska dolina

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Tabolši »

Blaž napisal/-a:Res žalostno, da je še v takšnih poklicih, ko ni treba biti ne vem kako izobražen, tako težko priti zraven. Jao jao kam smo prišli.

To bi bilo idealno študentsko delo, saj ne iščem sedaj nekega dela da bi zaslužu 1000 evrov, pač glih tolk za đeparac kot bi se reklo, dokler ne napišem diplomske. Joj bi bil vesel. Resnično.

Tole po moje zveni nekoliko podcenjevalno do sprevodnikov.
A misliš,če pišeš neko diplomsko,si pa tak pameten,da bi lahko kar vsak poklic,ki ne zahteva fakultetne izobrazbe, opravljal tako mimogrede in z levo roko?
Poklic sprevodnika je naporen,odgovoren in zahteva celega človeka za poln delovni čas.
Torej ni za honorarce in študente!
Pa kaj bi brez domišljije;svet in ljudje bi bili dolgočasni.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Prav rad bi jih videl pametnjakoviče,ko so nastopi ob 2,3,4 zjutraj za prve potniške vlake.Petek,svetek, 24/7....
Itak da je podcenjevalno.Železničarje nas imajo za neke glupe lojbete,ki živimo na njihov račun.Oni so pa itak fakultetno izobraženi in poznajo bolje našo službo,kot mi sami,čeprav jo delamo že 25 ali več let. Mahajo z diplomami in nazivi,dal pa jim ne bi za čuvati niti svojega zlatega prinašalca,ne pa vlak v roke.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 385
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a kvak »

jaz mislim da Blaž ne podcenjuje poklica, ampak se bi mu zdelo prgledovat karte in piskat na postaji fletno delo na napotnico. Za druge obveznosti sprevodnika najbrž ni vedu-tako kot jaz :lol:
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a cokla »

kvak napisal/-a: Za druge obveznosti sprevodnika najbrž ni vedu-tako kot jaz :lol:
Potem se prej pozanimajta...preden kvasita neumnosti.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Timy
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 78
Pridružen: 21.12.2012, 12:11
Kraj: Vstala Primorska

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Timy »

Ni panike, saj smo jima sedaj vse lepo obrazložili :) .
Blaž
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 120
Pridružen: 19.02.2013, 22:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Blaž »

Hvala vsem za odgovore. Moj post vsekakor ni bil podcenjevalno naravnan, ker še zdaleč nisem takšen človek, ki bi kogarkoli podcenjeval, ravno nasprotno, to se mi zelo upira.

V redu, ne bom več težil, obljubim, ampak bi bil pa vseeno zelo vesel in nekako potešen hehe, če bi se lahko kdaj preizkusil tudi v vlogi sprevodnika na vlaku, pa če tudi samo za en dan. 8) :wink:

Pa če bi lahko izbiral relacijo bi najraje karte luknjal na relaciji Jesenice-Dobova in obratno ali pa Maribor-Koper (ICS... :D) in obratno.
Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku InterCity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru. Vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
Odgovori