Delovno mesto - Progar

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Delovno mesto - Progar

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

No zdaj razumem kontekst babe s kolači.To drži kot pribito.Za ajzenponarje se je govorilo,propadli študenti in Bosanci,malo manj kot da si bil garjav.Danes bi žrli drek,da bi lahko krampali. =D>
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
umilave1
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 12.02.2009, 18:37

Re: Delovno mesto - Progar

Odgovor Napisal/-a umilave1 »

Hvala za odgovore. Če sem prav razumel, so ˝progarji˝ za vzdrževanje železniških prog, kakor ˝cestarji˝ za vzdrževanje-popravilo cest. Me pa ne čudi, da je ogromno zanimanja za to glede na število brezposelnih. Marsikdo je pripravljen prijeti karkoli za 600€/mesec. Morda bi se (za hec) prijavil, čemprav bi me čudno gledali kaj počnem glede na končano višješolsko izobrazbo, leta 2014 bom pa še končal visokošolski program(tehn. prometa).
Sicer imam (študentsko) delo, vendar pogledujem za delo, čimbolj povezano s prometom :)
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Delovno mesto - Progar

Odgovor Napisal/-a milchy »

malo čudno tole razmišlanje, a samo izobrazba še ne pomeni, da ne smeš nič delat (fizičnega), zavedaj pa se, da bo vedno več študiranih ljudi, ki boste prisiljeni delat tudi dela, ki ne bodo čisto ustrezala vaši visoki izobrazbi :|
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Delovno mesto - Progar

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

....ko boš prvič prijel "fuks" v roke,ti ne bo več do heca! :lol:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Delovno mesto - Progar

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

milchy napisal/-a:malo čudno tole razmišlanje, a samo izobrazba še ne pomeni, da ne smeš nič delat (fizičnega), zavedaj pa se, da bo vedno več študiranih ljudi, ki boste prisiljeni delat tudi dela, ki ne bodo čisto ustrezala vaši visoki izobrazbi :|
=D> =D> =D>

Raje to, kot pa biti tastarim na puklu
umilave1
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 12.02.2009, 18:37

Re: Delovno mesto - Progar

Odgovor Napisal/-a umilave1 »

Dobro, nisem imel namen misliti, da mi glede na izobrazbo pripada direktno ˝višji˝ položaj delovnega mesta. Sem pač slišal zgodbe, kako ljudje z višjo izobrazbo prihajajo na razgovore za delo in jih kadrovska postrani gleda, češ kaj počneš z diplomo za kandidiranje na delovno mesto v proizvodnji ali za trakom naprimer. Sam sem pripravljen delati (in trenutno zdaj delam med študijem) na delovnem mestu, kjer je dovolj samo osnovna šola. Pač lažje fizično delo :)

Zato sem spraševal po progarjih zaradi tega, ker je delo povezano s prometom :)
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Delovno mesto - Progar

Odgovor Napisal/-a Tono »

En znanec, diplomirani inženir elektronike, je dal na lokalno firmo za odvoz smeti prošnjo za službo. Čez glavo mu je bilo trenutnega delovnega mesta. Pa ga med komunalce niso sprejeli, je pa dobil odgovor, da ga imajo v evidenci. Zanekrat še vedno opravlja staro delo :mrgreen:

Tak je, jaz sem tudi inženir, pa hodim v tujino basat koln. Pa še dobro mi dene :mrgreen:
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Delovno mesto - Progar

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Jaz sem se hotel zaposliti med tehniki (že 15 let nazaj) pa so me zavrnili češ da imam previsoko izobrazbo. Moja žena s srednješolsko izobrazbo je tudi pred mogoče 2-3 leti poslala prošnjo za nek čistilni servis in so jo zavrnili z enakim razlogom... Čuden je ta svet...
Goran
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Delovno mesto - Progar

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Vsak izgovor je dober za kadrovske službe, najljubša pa sta: ste prekvalificirani za razpisano delovno mesto ali pa nimate ustreznih izkušenj/izobrazbe za razpisano delovno mesto. :lol:
Odgovori