Počasne vožnje na progah SŽ

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Re: Počasne vožnje na progah SŽ

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Res je. Si predstavljate, da pripeljete do prehoda po cesti, ki pravokotno zavije na progo mimo parkiranih tovornjakov na desni in ljubkih cipres na levi, medtem so na prehodu pešci vseh vrst, od mamic z vozički do starejših ljudi, ali celo otroški vrtec, ki gre ravno na sprehod, vmes pa še na Npr-ju ravno srečujete tovornjak? Pešci hodijo takoj za prehodom preko ceste, ker drugje ne morejo, vmes pa že prihaja vlak in treba je čimprej dol iz tirov.
V teh pogoji se ne da govoriti o resnem železniškem prometu v smislu zavarovane uvozne ali izvozne vozne poti. Vse skupaj spominja na tiste fotografije, ko vlak vozi po sredini tržnice med vsakovrstnim sadjem in poljščinami.....
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Počasne vožnje na progah SŽ

Odgovor Napisal/-a igor72 »

v tem vremenu odlično rastejo tudi nove počasne....
Tako imamo po novem cel Rakek pa še en km dlje, malo počasneje
Slika


Pa še Borovnica in cela desna proga do Preserji :(
Slika


Še vedno pa je, daleč najslabši odsek desni Brezovica-Ljubljana, kjer še vedno pičimo 100 :?
LEP DAN
Igor
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Počasne vožnje na progah SŽ

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Haha, najbolje, da kar na celotnem omrežju uvedemo počasno vožnjo 50 km/h in popravimo vozne rede. :twisted: Res odlično napredujemo k cilju, da bo železnica nosilec JPP v Sloveniji. Nosilec pa tak, ko niti za flikanje ne dajo denarja.
fiat310
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 101
Pridružen: 18.10.2013, 13:42

Re: Počasne vožnje na progah SŽ

Odgovor Napisal/-a fiat310 »

Kaj to pomeni za vozne rede lokalnih potniških vlakov? Mislim, da bi morali pri SŽ vozne rede popravljati celo leto, saj je boljše imeti deklarirano počasen vlak, kot pa da ima vsak dan zamudo vsaj x minut.
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: Počasne vožnje na progah SŽ

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

Od Jesenic do Kopra je po novem vpisano 24 počasnih.Vključno z temi, ki si jih dokumentiral.
vselic
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 80
Pridružen: 17.08.2009, 22:57

Re: Počasne vožnje na progah SŽ

Odgovor Napisal/-a vselic »

Celje-Ljubljana danes naštel kar nekaj počasnih voženj. Prva na območju postaje Ljubljana-Zalog mislim da 50km/h, naslednja počasna je med Litijo in Savo, potem Trbovlje-Zagorje 2 počasni, ena zaradi plazu ( 30 km/h ) in še ena, potem pa Laško ( zaradi nesreče izpred nekaj dni ) 30 km/h?, še naprej na relaciji Laško-Celje preko mostu pri čistilni napravi ( 50 km/h )... za naprej ne vem, pozam jih še Grobelno ( izgradnja nadvoza oz. podhoda 50 km/h ), pa Poljčane - levi tir proti Mariboru v tunelu - 30 ali 35 km/h? Nadalje pa še ena preko mariborskega mostu 35 km/h... Za odsek Celje-Maribor nisem povsem siguren, če nisem še kakšno spustil?
Hja slabo kaže tole #-o
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Počasne vožnje na progah SŽ

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Danes sem šel po dveh mesecih spet z vlakom(ICS) v Krško. Kaj naj rečem, ko sem že mislil, da slabše ne bi moglo biti, me naše železnice vedno uspejo šokirati. Počasnih voženj je že toliko, da ICS nima šans priti točno do ZM. Končno lahko rečem, da je JŽI do skrajne mere v buli in kar je še huje, nič se ne vzdržuje proge skozi Zasavje sploh. Prvorazredna sramota. Posledično ne pomnim kdaj sem se v Sloveniji peljal z vlakom brez zamude. V Zasavju so tiri tako v buli, da ne verjamem, da še kdaj kakšen vlak točno pride na cilj. Infrastruktura je grozna. Vsakič ko grem kam z vlakom, živce izgubljam, ko vidim za kakšno sranje plačujem.

P.S.: Na pendolinih pa v 2. razredu s težavo še najdem sedež na katerem še lahko nastavljam naklon naslona. Razen tega pa so znotraj solidno ohranjeni.
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Počasne vožnje na progah SŽ

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Zdajle se vračam s potniškim v LJ, seveda spet zamuda. Do ZM smo se še privlekli nekako točno, potem so se pa začele nabirati minute zamude. Na koncu smo še čakali ICS v Zagorju, ki je bil seveda kot praktično vedno zamujen, kar je našo zamudo še povečalo. Ker so tiri med Zagorjem in Ljubljano podobno zanič kot med ZM in Zagorjem, tudi vlak nima šans do cilja nadoknaditi zamude.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Počasne vožnje na progah SŽ

Odgovor Napisal/-a cokla »

trance0 napisal/-a:Zdajle se vračam s potniškim v LJ, seveda spet zamuda. Do ZM smo se še privlekli nekako točno, potem so se pa začele nabirati minute zamude. Na koncu smo še čakali ICS v Zagorju, ki je bil seveda kot praktično vedno zamujen, kar je našo zamudo še povečalo. Ker so tiri med Zagorjem in Ljubljano podobno zanič kot med ZM in Zagorjem, tudi vlak nima šans do cilja nadoknaditi zamude.
Ne nakladaj preveč. Zamude so izključno zaradi zapor tira in ne zaradi stanja tira, ki so v Zasavju še eni boljših.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Počasne vožnje na progah SŽ

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Zaradi zapor tira je koliko počasnih voženj? Vlak(ICS) je upočasnil vsaj ene desetkrat med Ljubljano in ZM. Zgoraj je vselic naštel nekaj počasnih voženj, dodatne so zdaj še pred in v Litiji pa še kakšna. A boš rekel, da 10 km počasnih voženj ne vpliva na vozni red? Mi lahko poveš koliko počasnih voženj je bilo odpravljenih na slovenskih progah letos in koliko lani? Sem bral statistiko in letna poročila o opravljenih delih in je stanje katastrofalno, popravlja se pa nič, če pa že, pa SLABO.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Počasne vožnje na progah SŽ

Odgovor Napisal/-a cokla »

trance0 napisal/-a:Zaradi zapor tira je koliko počasnih voženj? Vlak(ICS) je upočasnil vsaj ene desetkrat med Ljubljano in ZM. Zgoraj je vselic naštel nekaj počasnih voženj, dodatne so zdaj še pred in v Litiji pa še kakšna. A boš rekel, da 10 km počasnih voženj ne vpliva na vozni red? Mi lahko poveš koliko počasnih voženj je bilo odpravljenih na slovenskih progah letos in koliko lani? Sem bral statistiko in letna poročila o opravljenih delih in je stanje katastrofalno, popravlja se pa nič, če pa že, pa SLABO.
Kako pa veš, da je upočasnil zaradi počasnih voženj? :lol:

Saj se strinjam, da je stanje slabo...tako katastrofalno, kot ga prikazuješ ti pa sigurno ni. Aja...saj ; kdo pa sem jaz, da bi govoril. :?


MMG - Nekateri na tem forumu so (ste) vsrkali vso vesoljno znanje in ga sedaj (ne)sebično delite z nami.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Počasne vožnje na progah SŽ

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Ne vem zakaj je upočasnil, sem pa videl med vožnjo kar nekaj malih črnih tabel za 'začasne' omejitve hitrosti. Zakaj so tam, ne vem, vem pa, da jih je bilo včasih bistveno manj. Me pa lahko kdo tu razsvetli in mi našteje vse omejitve hitrosti na progi LJ-ZM z razlogi zakaj velja na posameznem odseku omejitev ter doda še podatek od kdaj je vsaka omejitev ter kdaj bo odpravljena. Hvala za info vnaprej, da ne bomo na pamet in na približno pisali!
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Počasne vožnje na progah SŽ

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

trance0 napisal/-a:Hvala za info vnaprej, da ne bomo na pamet in na približno pisali!
Ne dolgo nazaj, pri 50. sekundi.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Počasne vožnje na progah SŽ

Odgovor Napisal/-a cokla »

Re 4/4 napisal/-a:
trance0 napisal/-a:Hvala za info vnaprej, da ne bomo na pamet in na približno pisali!
Ne dolgo nazaj, pri 50. sekundi.

Seveda....in približno polovica ( če ne več ) jih je zaradi del na progi. In ne zaradi slabega stanja ( kot ga potencira @trance0) proge....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Počasne vožnje na progah SŽ

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Ok, se posipam s pepelom, je pač samo polovica omejitev zaradi slabih tirov. Kdaj bojo pa odpravili tiste omejitve, ki so posledica pomanjkljivega vzdrževanja infrastrukture?
Odgovori