Nakup vozovnic prek interneta

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Anzee »

bisabre napisal/-a:Zakaj si navalil ko mutav na telefon? Meni denimo je ljubši nakup pri okencu.
Super, res se mi da ce grem na relacijo Ljubljana-Litostroj - Celje iti najprej na okence v center kaksen dan prej, pa da imam tisti bedasti listek v denarnici ki ga lahko se zgubim. In ja, res moram o mojem neverjetnem popotovanju od Ljubljane do Celja vse vprasati o podrobnostih potovanja. Al pa ce par minut preden grem se to naklikam in čao.

Ok, ne recem, ce gres v tujino nekam dalec potem itak, samo verjetno je aplikacija prvenstveno namenjena olajsevanju potovanj znotraj SZ omrezja..
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
smok1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 81
Pridružen: 21.12.2017, 15:56

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a smok1 »

bisabre napisal/-a:Zakaj si navalil ko mutav na telefon? Meni denimo je ljubši nakup pri okencu. Vedno se najde kakšno vprašanje. Nazadnje je sin potval na Poljsko in mu je bila blagajničarka več kot v dobrodošlo pomoč. Se mi zdi, da s temi kao pametnimi telefoni ljudje le malce pretiravajo. Sin ima Aplovega šminkerja, pa raje stopi do blagajne kakor bi se utrujal preko razno raznih aplikacij. Ko gre za potovanja se mi zdi osebni kontakt še vedno boljša izbira. Sicer pa med potovanjem še vedno sprašujemo kondukteje na vlaku, potnike ali železniško osebje na postajah in na informacijah. Jaz pravim, da je človek še vedno boljšpa izbira od telefonskega "idiota", ki reagira zgoljn na ukaze, brez logičnega razmisleka in čustev. Boli njega, ali se njegov lastnik sekira, ali se mu mudi, ima slab ali dober dan. Je samo kos tehnolške krame.
Osebni nakup na okencu je zelo priročen, še posebaj, če moraš opraviti 40-46 voženj na mesec v neko čudno oddaljeno mesto, kjer te plačujejo zato, da preživiš približno tretjino svojega časa tam.
Da ne govorim kako zelo priročen je osebni nakup na okencu na postaji Lj - Dolgi Most in v Mlačevem.
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Anzee napisal/-a:
bisabre napisal/-a:Zakaj si navalil ko mutav na telefon? Meni denimo je ljubši nakup pri okencu.
Super, res se mi da ce grem na relacijo Ljubljana-Litostroj - Celje iti najprej na okence v center kaksen dan prej, pa da imam tisti bedasti listek v denarnici ki ga lahko se zgubim. In ja, res moram o mojem neverjetnem popotovanju od Ljubljane do Celja vse vprasati o podrobnostih potovanja. Al pa ce par minut preden grem se to naklikam in čao.

Ok, ne recem, ce gres v tujino nekam dalec potem itak, samo verjetno je aplikacija prvenstveno namenjena olajsevanju potovanj znotraj SZ omrezja..
Zgubiš lahko tudi telefon, ti ga ukradejo, ali pa se pride do telekomunikacijska težava pri operaterju, kar se pri nas rado dogaja in si svojim pametnim prijteljem nimaš kaj pomagat, ker ti kondukter pač ne bo verjel na lepe oči. Razen, če mu ga prideš naslednjič pokazat, ako ti zaupa na kateri progi bo tedaj v službi. Že z debetnimi oz. VISA in kreditnimi karticami so včasih težave. Kjer je poleg hi technology vedno lahko nastopi problem. Zadnji, v ljubljanskih lekaranah je bil dovolj poučen. Tudi tam ti "pametnjalovič" ne bi kaj dosti koristil. Sicer pa na krajših razdaljah kondukterji ne komplicirajo, sploh če vidijo, da nisi nek mutibarič, saj je vozovnico še vedno možno kupiti pri njih. No, če POS deluje, drugače pa fantje jemljejo tudi keš. :wink:
Simpl je tanartabul.
suha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 443
Pridružen: 01.02.2011, 10:16

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a suha »

Postavitev kartomatov je leta 2019 metanje denarja skozi okno. Ne vem sicer koliko je to še aktualno, ampak danes ima prav vsak mobilni paket tistih 1GB prenosa, kar z lahkoto pokrije Google maps, elektronsko pošto in nujen obisk spletnih strani, kot je npr. nakup železniške vozovnice preko SŽjeve spletne strani. Tudi vsakodnevno dvakrat če je treba. Ali pa naj SŽ že izda tisto aplikacijo, ki jo obljubljajo in obljubljajo...

Tistih par procentov ljudi, ki pa nimajo podatkovnega prenosa pa verjemite, da tudi karte ne bodo kupovali preko kartomata. V večini primerov gre tukaj za vprašanje digitalne funkcionalne nepismenosti. Tak človek pa ne zna ne brskat po spletu po mobitelu, ne kupit karte na kartomatu.

SŽ naj raje investira v kaj bolj pametnega. Kot je nakup kakšne dodatne garniture. Posel s kartomati bo požrl vsaj toliko denarja. Če kartomate postavijo danes bodo že 5 let prepozni.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Anzee »

bisabre napisal/-a: Zgubiš lahko tudi telefon, ti ga ukradejo, ali pa se pride do telekomunikacijska težava pri operaterju, kar se pri nas rado dogaja in si svojim pametnim prijteljem nimaš kaj pomagat,
Sicer imam nastavljeno da mi forum tvojih postov ne pokaze, pa sem vseeno kliknil....
Seveda je moznost da mi tudi telefon ukradejo ali pa ga izgubim, vseeno pa se mi zdi da je za to manjsa moznost kot listek med drugimi listki in racuni v denarnici ki jih redno praznim.

Kar se tice telekomunikacijskih tezav, verjetno je Slovenija ena izmed drzav v Evropi ce ne celo na svetu, ki ima tako izjemno visok odstotek pokritosti s signalom in podatkovnim prenosom ter kvalitetna omrezja, tako da tukaj je lahko samo bolje kot v tujini.
suha napisal/-a:Postavitev kartomatov je leta 2019 metanje denarja skozi okno.
Meni se ne zdi to metanje skozi okno, po pravici povedano se mi zdi,da bi na odrocnejsih postajah moral biti kaksen (zanesljiv) kartomat. Gre se za priloznostne potnike (turisti,...) ki si obenem ne zelijo nalagati aplikacije. Za enkratno voznjo si pac potnik psiholosko ne zeli nalagati se neke dodatne aplikacije in potem iti cez nek postopek spletnega nakupa. Nekako vidim telefonski nakup v isti kategoriji kot kartico Urbana na LPP - veliko ljudi je ne mara ker pac jo moras kupiti in napolniti (pa ceprav jo dobis skoraj povsod)
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Nič ne de, če me ne slediš, pametnih in drugače mislečih se na slovenskem tako in tako radi izogibajo, zato nad tvojim ravnanjem nisem presenečen. Sicer pa vsi nimaji pametnih telefonov in z vlaki se ne furajo zgolj mladi oz. tisti, ki "pametnjkoviče" imajo. Je dosti takih z "normalnimi" telefoni na katere lahko naložiš zgolj kakšno trapasto igrico, pa še to pomotoma. Poleg tega pa so "neumni" aparati paktični še zato, ker so manj občutljivi na viruse in razno razne "sovražne" programčke, ki jih lahko "pametnjakoviči" fašejo tudi med spanjem. GPS ima pa že tako in tako skoraj vsak, torej bo lastnik težko zalutal. Skratka, jaz ne nasprotujem kartomatom, jih pa ne glorificiram, ker menim, da zaradi tega blagajn ne bodo ukinjali kar povprek. Sem pa že povedal, na postajah kjer ni blagajne lahko vozovnico kupiš na vlaku, tudi s pametnim telefonom, ali pa bančno kartico. V čem je torej problem?
Simpl je tanartabul.
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a dingo »

Ker ravno potujem po Evropi vidim, da bi veliko za navadnega uporabnika ali turista naredili če bi bilo možnost nakupa vozovnice preko strani kot so thetrainline.com, omio.com ali podobno.
kmzzp
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 19
Pridružen: 03.11.2013, 22:41

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a kmzzp »

dingo napisal/-a:Ker ravno potujem po Evropi vidim, da bi veliko za navadnega uporabnika ali turista naredili če bi bilo možnost nakupa vozovnice preko strani kot so thetrainline.com, omio.com ali podobno.
Se strinjam!
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Pojma nimam (oziroma nisem imel, kaj je tvoj thetrainline.com. pa sem ga povprašal, kdaj se lahko peljem iz Ljubljane v Maribor, najceneje seveda, recimo danes ob 18h. In sem dobil odgovor vsak dan 2:40 s Flixbusom, 1 prestop in celih 5h vožnje za neverjetno poceni znesek, 30.98€. ..... Pametna storitev seveda pove, da vlaka med Ljubljano in Mb NI. In pelje me v Graz, nato pa nazaj v Mb. Hvala lepa, ne potrebujem takšnega iskalca prevozov.... Se bom kar zadovoljil z uradnimi stranmi lokalnih prevoznikov...., Flixbus je pa sicer nekaj takega, da si prevoza z njim noirmalen človek ne more želeti. je reke moj sin, ki ga je preiskusil ene 3x, "ati, kdaj bom imel denar za vlak" (gre za relacijo Torino-Grenoble) in se že nekaj časa vozi raje z Oui.
smok1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 81
Pridružen: 21.12.2017, 15:56

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a smok1 »

To pa zato, ker omenjene strani ne dobijo podatkov o voznih redih. Recimo, Rome2rio ima te podatke:

https://www.rome2rio.com/map/Ljubljana/Maribor
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a dingo »

Ja samo to je problem ker sž ne sodeluje s tem ponudnikom. Za Avstrijo, Španijo, Francijo... mi najde povezave in lahko tudi kupim karto ne rabim uporabiti sncf ali renfe strani.
A letalske karte tudi iščeš pri prevozniki? Da se samo je zamudno...
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Za letalske karte imam svojega ponudnika, ki mi je dosedaj še vedno našel konkurenčno ceno in seveda ugodno zvezo brez nepotrebnega čakanja in seveda minimalno 2-3 ure za transfer na večjih letališčih. Neprimerno ugodneje, kot so našli na primerljivih medkontinentalnih relacija nekateri drugi...
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a dingo »

Vredu. Naj ostane pri tem, ker to že ni več stvar te teme foruma. Se opravičujem tudi ostalim za skrenitev s teme.
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Tonka »

suha napisal/-a:Postavitev kartomatov je leta 2019 metanje denarja skozi okno.
Se ne strinjam. Nimamo vsi (npr. mladoletni kot jaz) kreditnih kartic, ki omogočajo spletno nakupovanje. Starejši bodo tako ali tako še vedno kupovali na okencu, ker jim je najenostavneje. Jaz bi si želel kartomat, da lahko z gotovino plačam karto brez osebnih stikov z prodajalkami (slabe izkušnje).

Lp, Luka
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

dingo napisal/-a:Ja samo to je problem...
Problem je samo v tem, ker bi radi kot manjšina imeli vse na pladnju. Malo vas je takih in ne glejte iz svojega zornega kota, ker še jaz nisem tak. Večina v tujini ne gleda samo na ceno, ker v večjih državah cenijo domače.
Samo v Nemčiji DB daljinski promet letno prepelje skoraj 150 milijonov ljudi, kje je šele regionalni in mestni promet, kjer se številka ustavi pri 2,43 milijarde potnikov. Logično da "drobiž" držav marsikdo niti ne povoha. Povprečen državljan velike države gre z domačim prevoznikom, ker ga pozna, povprečnež razume probleme na železnici, ostali potniki so samo parkrat na leto, poslovneži, izobraženi ljudje logično domači prvi razred (njim dol visi za poceni Ryanair, bolj pomemeben je British in postrežba) "tečneži" gredo s konkurenco...za mednarodni promet, splet domači prevoznik, turisti in tudi domačini v potovalno pisarno. Še pri RegioJetu so jo odprli na Dunaju...no sodelujejo z WESTshops prodajalnami. Zakaj je tako? Ker ima povprečna država, ki jo obiščete mesta z več prebivalcev kot 3/4 populacije celotne Slovenije. In zato je ljudi več. Večina mest (tudi Bratislava in Praga, mislim da tudi Brno) pa celo večjo kupno moč, kot Ljubljana in zato se veliko potuje. Zato tudi povprečnež, ki nima rad kupovanja prek spleta išče šalter za nakup. Kot zanimivost. Med Prago in Berlinom za enega izmed poletnih dnevov ne bi mogle rezervirati prvi razred za jutranji mednarodni vlak. In, ko boste zgruntali zakaj je tako, boste videli, zakaj vse dobimo zadnji, ali zakaj ni konkurence, RailJeta, Freccie... in vse ostalo okoli železice No odgovore sem vam že dal tem postu.

Pa očitno nihče ni omenil. Z junijem 2020 bo RegioJet podaljšal dva vlaka iz Prage preko Dunaja do Budimpešte.
Odgovori