Redne zamude zaradi počasnih voženj

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 13:29

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Sicer pa, da se vrnem k prvotni temi. Zdaj se spomnim, da je moj vlak v nedeljo nekam čudno počasi speljeval, poleg tega pa se mi je res zdelo, da bi na nekaterih odsekih moral voziti občutno hitreje - najbrž res nikjer nismo šli preko ca. 84 km/h...

Torej, počasne vožnje v Zasavju in Posavju naj še ne bi vplivale na vozni red.
bronz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 435
Pridružen: 03.09.2009, 7:35

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a bronz »

trance0 napisal/-a:Sicer pa, da se vrnem k prvotni temi. Zdaj se spomnim, da je moj vlak v nedeljo nekam čudno počasi speljeval, poleg tega pa se mi je res zdelo, da bi na nekaterih odsekih moral voziti občutno hitreje - najbrž res nikjer nismo šli preko ca. 84 km/h...

Torej, počasne vožnje v Zasavju in Posavju naj še ne bi vplivale na vozni red.
matematika, pol minute tu, pol tam in se nabere, nažalost..........
Ni ga junaka...............................................................................................................
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 13:29

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Mah, važno, da se čimprej popravi vlak, če je on kriv za zamude.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a 541 »

trance0 napisal/-a:Sicer pa, da se vrnem k prvotni temi. Zdaj se spomnim, da je moj vlak v nedeljo nekam čudno počasi speljeval, poleg tega pa se mi je res zdelo, da bi na nekaterih odsekih moral voziti občutno hitreje - najbrž res nikjer nismo šli preko ca. 84 km/h...
Vozila je garnitura 312-113 s polovično vleko. Si sedaj srečen? Tročleniki s polovično vleko so pa (trenutno) še 131, 133 in 137. Lahko je še kak, ker vodenju prometa tega tako nihče ne sporoči, ampak te sem opazil.
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 13:29

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Se pravi že vsaj 20% vseh tročlenikov... Ccc.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a 541 »

Lahko dodaš še 121ko. :twisted:
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 13:29

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Potem pa pač že 25% tročlenikov... Nafilati delavnice z njimi in jih takoj popraviti, sicer se SŽ nimajo pravice hvaliti z dobičkom! :twisted:
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 13:29

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Evo, na SŽ so se odločili, da namesto vlakov raje 'popravijo' vozne rede. Konkretno je po novem v nedeljo ob 16:50 čas potovanja KK-LJ 1:44 namesto 1:37, kot je bilo prej. Tudi večina drugih vlakov ima podaljšane potovalne čase, kar pomeni, da na relaciji LJ-Dobova obratujejo tročleniki s polovično vleko. In glede na to, da so šli spreminjati vozne rede zaradi te okvare, gotovo še ne bodo kmalu popravili vlakov... Ob takšnem nevzdrževanju voznega parka se res ne čudim, da imajo dobiček. Meni bi bil to bolj razlog za sramoto kot za samohvalo.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a 541 »

trance0 napisal/-a:Evo, na SŽ so se odločili, da namesto vlakov raje 'popravijo' vozne rede. Konkretno je po novem v nedeljo ob 16:50 čas potovanja KK-LJ 1:44 namesto 1:37, kot je bilo prej. Tudi večina drugih vlakov ima podaljšane potovalne čase, kar pomeni, da na relaciji LJ-Dobova obratujejo tročleniki s polovično vleko. In glede na to, da so šli spreminjati vozne rede zaradi te okvare, gotovo še ne bodo kmalu popravili vlakov... Ob takšnem nevzdrževanju voznega parka se res ne čudim, da imajo dobiček. Meni bi bil to bolj razlog za sramoto kot za samohvalo.
Nobenih voznih redov ni narejenih za polovično vleko, te garniture vozijo kjer pač pride, se je že zgodilo tudi da namesto ICSa. Vozni red je pa od decembra, vmes se ni spreminjal. 121 in 131 sta včeraj vozila s polno vleko. Torej, garniture se popravijo (in crkujejo), nemška kvaliteta se pač pozna na vseh koncih. :lol:
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 13:29

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Sem gledal na telefonu vozne rede pa sem se očitno zmotil. Se opravičujem za dezinformacije. Kakorkoli že, zamude ostajajo dokler SŽ ne popravijo vlakov.
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 352
Pridružen: 11.07.2011, 20:00

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a Mičo »

541 napisal/-a:121 in 131 sta včeraj vozila s polno vleko. :
Upam, da traja... :thumbupr Drugače sta bila to še v torek in sredo polovički. :D
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 13:29

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Pohvalno, da so hitro popravili, a vseeno, ne morem se znebiti občutka, da Siemens nateguje vse po vrsti s svojo krš robo. Tukaj gre NEDVOMNO za konstrukcijsko napako, proizvajalec bi moral vse vlake na lastne stroške zamenjati ali pa jim zamenjati celoten pogonski sklop in po potrebi še ostalo, kar povzroča, da se reč konstantno kvari. Tudi klime niso vrhunske kakovosti na teh vlakih, s tem je imel v preteklosti težave tudi DB na svojih ICE vlakih. Skratka, neresen proizvajalec, ki ne zna vlaka naredit, kot se šika.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 22:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a cokla »

trance0 napisal/-a:Pohvalno, da so hitro popravili, a vseeno, ne morem se znebiti občutka, da Siemens nateguje vse po vrsti s svojo krš robo. Tukaj gre NEDVOMNO za konstrukcijsko napako, proizvajalec bi moral vse vlake na lastne stroške zamenjati ali pa jim zamenjati celoten pogonski sklop in po potrebi še ostalo, kar povzroča, da se reč konstantno kvari. Tudi klime niso vrhunske kakovosti na teh vlakih, s tem je imel v preteklosti težave tudi DB na svojih ICE vlakih. Skratka, neresen proizvajalec, ki ne zna vlaka naredit, kot se šika.
Ne henja...ne henja. #-o
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 13:29

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Kaj pomeni 'ne henja'?
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Redne zamude zaradi počasnih voženj

Odgovor Napisal/-a 541 »

cokla napisal/-a: Ne henja...ne henja. #-o
Ja ampak verjetno se ti ne zdi, da so EMG312 ravno neka kvaliteta? [-o< Poleg tega se pa 14 let že pojavljajo bolj ali manj iste težave, ki jih lahko odpravi le Siemens kot proizvajalec, saj CD menda ne smejo posegati v posamezne sklope, ker so patentsko zaščiteni.
Odgovori