Istra exspres

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
andro43
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 73
Pridružen: 17.06.2021, 11:03

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a andro43 »

igor72 napisal/-a: 20.03.2023, 15:49 Čez en mesec začne vozit sezonski vlak v Pulo; 1272/1273 vozi od 22.04.2023 do 03.09.2023 piše v VR....in to je tudi vse, kar je za enkrat jasno...ne ve se s čim, niti do kje, niti kdo bo vozil...da je aroganca potniške prometa še večja potrjuje podatek da so postanek na meji, iz preklih let, ko je bil 20.min, sedaj podaljšali na neverjetnih 37.min, kjub temu da mejne kontrole ni več....mi smo carji... :thumbupr =D>
Noro... Zanima me tudi, zakaj je planiran konec vožnje poletnih vlakov 3. septembra? Kakšen mesec bi še lahko podaljšali, lani sem bil enkrat v Pulju v 2. polovici septembra in je bil lepo poln vlak. Čez vikende bi sploh lahko vozil tak vlak vse leto in bi bil po mojem mnenju več kot dovolj poln. Res pa je, da 3 ure od Divače do Pulja je kar precej za 122 km - če bi bil postanek na meji realno časovno opredeljen in morda opustitev postanka v Sv. Petru (križanje se predvidi v Kanfanarju ali Pazinu), potem bi šlo pod 2 uri in pol. Za kaj več bi pa verjetno bila potrebna prenova proge, ampak glede na to, da nekega omembe vrednega tovornega prometa menda ni, potem je verjetno težko misliti na kaj takega.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a igor72 »

andro43 napisal/-a: 21.03.2023, 10:23

Noro... Zanima me tudi, zakaj je planiran konec vožnje poletnih vlakov 3. septembra? Kakšen mesec bi še lahko podaljšali, lani sem bil enkrat v Pulju v 2. polovici septembra in je bil lepo poln vlak. Čez vikende bi sploh lahko vozil tak vlak vse leto in bi bil po mojem mnenju več kot dovolj poln. Res pa je, da 3 ure od Divače do Pulja je kar precej za 122 km - če bi bil postanek na meji realno časovno opredeljen in morda opustitev postanka v Sv. Petru (križanje se predvidi v Kanfanarju ali Pazinu), potem bi šlo pod 2 uri in pol. Za kaj več bi pa verjetno bila potrebna prenova proge, ampak glede na to, da nekega omembe vrednega tovornega prometa menda ni, potem je verjetno težko misliti na kaj takega.
VR je do 3.09 zato ker se takrat konča "poletni VR'; vlak bo skoraj zagotovo vozil do zadnjega vikenda v Septembru....v Istri tovornega prometa NI že 10.let :evil:
LEP DAN
Igor
andro43
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 73
Pridružen: 17.06.2021, 11:03

Re: Istra exspres

Odgovor Napisal/-a andro43 »

igor72 napisal/-a: 21.03.2023, 21:51 VR je do 3.09 zato ker se takrat konča "poletni VR'; vlak bo skoraj zagotovo vozil do zadnjega vikenda v Septembru...
Aja, seveda #-o no, vseeno bi bilo fino, če bi vse leto vozil za vikende...
Odgovori