kdaj novi razpisi

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
Mirče
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 337
Pridružen: 19.11.2005, 16:26

Odgovor Napisal/-a Mirče »

Ne klobasaj neumnosti železnica rabi ljudi v izvršilni službi če te rabijo te bodo vzeli.Jaz sem imel štipendijo od železnice toda ker je mati Jugoslavija propala sem moral delati razn druge stvari na železnici razen za prometnika ne tudi če sem končal šolo in imel štipendijo.Tudi strojevodje so takrat šli za prmikače ker jih je bilo pač preveč.Ko so nas rabli so nas pač razporedili na ustrezna delovna mesta.Do sedaj ni noben plčal šolanja in tudi ti ga ne boš.
Uporabniški avatar
pero
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 29
Pridružen: 09.01.2007, 10:03

Odgovor Napisal/-a pero »

In kaj se zgodi potem npr., ko enkrat že oddaš prijavo.
Ali te kmalu pokličejo oz. kakorkoli obvestijo.
Slišal sem že, da Slovenske železnice tistih, ki jih niso uvrstile za naprej, sploh ne obvestijo. A je to res :?:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Tudi jaz sem slišal za tak postopek.
Se mi zdi da je to kar razumljivo. Konec koncev, železnica neprestano dobiva ogromno prošenj in vsakega posameznika obveščat o tem, da ni in zakaj ni bil izbran, bi bilo zapravljanje časa in denarja.

Prosilec ima še vedno možnost, da poizve kar po telefonu ali pa osebno na službi za kadrovanje, kaj se dogaja z njegovo vlogo.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Mirče
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 337
Pridružen: 19.11.2005, 16:26

Odgovor Napisal/-a Mirče »

Kot so mi povedali Divačani je bilo v zadnji rundi za 8 razpisnih mest za zunaje 168 prošenj ostali izbrani so bili prej pomočniki.
novst
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 41
Pridružen: 22.05.2006, 12:48
Kraj: neznan

Odgovor Napisal/-a novst »

vsakega posameznika obveščat o tem, da ni in zakaj ni bil izbran, bi bilo zapravljanje časa in denarja.
Zakon je pač treba spoštovat in zapravljanje časa in denarja ne more bit izgovor, seveda govorim o prijavah, ki pridejo na razpis, z unimi, ki jih dobivajo vsak dan kar tako na slepo je lahko drugače.
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Delodajalec ti po zakonu ni dolzen razlagat zakaj so ti prosnjo zavrnili.
Uporabniški avatar
pero
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 29
Pridružen: 09.01.2007, 10:03

Odgovor Napisal/-a pero »

Dobro, z vprašanjem sem bolj mislil kako dolgo traja, da te obvestijo, če si že slučajono izbran. Npr. 1 mesec ali več. Kako je bilo v vaših primerih.
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Mislim, da je od takrat ko se je razpis zakljucil pa do prvega obvestila trajalo slab mesec ja. Potem spet kak teden, da te povabijo na zdravniski pregled, pa spet teden dni do 10 dni za rezultate pregleda. Potem spet kak mesec tisine in dva dni pred zacetkom sole spet za podpis pogodbe.
Uporabniški avatar
pero
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 29
Pridružen: 09.01.2007, 10:03

Odgovor Napisal/-a pero »

Aha, točno to me je zanimal. :D

Se pravi, da kar razvlečejo vse skupaj. No ja, bo že.

Hvala. 8) :D
tirnica22
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 18.09.2007, 14:29

Odgovor Napisal/-a tirnica22 »

Pozdravljeni!

Sem nova na tem forumu in bi najprej vse člane lepo pozdravila.

Tudi mene zanima kdaj bo spet razpis?! Rada bi delala na delovnem mestu: sprevodnik.
Večkrat sem že poslala prošnje na SŽ, ampak do sedaj brez uspeha.

:train2

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Kdaj naj bi bil kakšen nov razpis, ti nebi vedu povedat.

Kakšnih 14 dni nazaj pa sem ujel nekaj, da nej bi bila nova generacija sprevodnikov trenutno v izobraževanju. Ne dam pa glih roke v ogenj za to. :|
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
pero
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 29
Pridružen: 09.01.2007, 10:03

Odgovor Napisal/-a pero »

Mojster_Strojevodja napisal/-a:Kdaj naj bi bil kakšen nov razpis, ti nebi vedu povedat.

Kakšnih 14 dni nazaj pa sem ujel nekaj, da nej bi bila nova generacija sprevodnikov trenutno v izobraževanju. Ne dam pa glih roke v ogenj za to. :|
Prav imaš, njihovo izobraževanje se je že začelo.
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 599
Pridružen: 23.09.2005, 9:30
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a hulk »

pero napisal/-a:
Mojster_Strojevodja napisal/-a:Kdaj naj bi bil kakšen nov razpis, ti nebi vedu povedat.

Kakšnih 14 dni nazaj pa sem ujel nekaj, da nej bi bila nova generacija sprevodnikov trenutno v izobraževanju. Ne dam pa glih roke v ogenj za to. :|
Prav imaš, njihovo izobraževanje se je že začelo.
Pero a si ti že oddal prošnjo za strojevodjo?
Tudi, če ti v prvem poskusu ne uspe vstrajaj, ker se obeta na SŽ velik osip strojnega kadra. Tuji prevozniki nas že novačijo. :twisted:
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Odgovor Napisal/-a holding »

Bejž, bejž, ko sem pa jaz to napisal, si pa ponoru.....!!!
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 599
Pridružen: 23.09.2005, 9:30
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a hulk »

holding napisal/-a:Bejž, bejž, ko sem pa jaz to napisal, si pa ponoru.....!!!
Holding verjetno si me zamešal z nekom. Jaz sem te dogodke predvidel že lani in sem tudi lepo ponazoril kako bomo prišli do prave vrednosti našega dela. Ko utegnem poiščem ta moj post in ti ga predložim v dokaz. :wink:
Odgovori