Modernizacija Slovenskih Železnic

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Modernizacija Slovenskih Železnic

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Jaz bi ga bil pripravljen celo plačevati, če bi obstajal jasen nacionalni program za modernizacijo železnic, kot je obstajal za avtoceste. Seveda bi se spet kradlo, a vsaj z mrtve točke bi se premaknili.
ledeni
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 357
Pridružen: 26.12.2011, 22:19

Re: Modernizacija Slovenskih Železnic

Odgovor Napisal/-a ledeni »

Saj dobijo "samoprispevek", ki je drugače namenjen razpadajočim cestam.
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Modernizacija Slovenskih Železnic

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Seveda, na vsak način je tudi zelo pametno porabljen, saj so železnice v še večjem razsulu kot ceste. ;)
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: Modernizacija Slovenskih Železnic

Odgovor Napisal/-a OBB »

V soboto je peljal po Bohinjki moderniziran Fiat 813-814 z klimo za vlak LP 4298 proti Jesenicam. In z vlakom LP 4219 proti Novi Gorici. Vlak ni bil bele barve vendar rdeč z grafiti.
Zanima me katero številko garniture ima ta vlak in koliko takih vlakov je moderniziranih ki naj bi vozili po Bohinjki? =D> =D> :D
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1431
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Modernizacija Slovenskih Železnic

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

OBB napisal/-a:V soboto je peljal po Bohinjki moderniziran Fiat 813-814 z klimo za vlak LP 4298 proti Jesenicam. In z vlakom LP 4219 proti Novi Gorici. Vlak ni bil bele barve vendar rdeč z grafiti.
Zanima me katero številko garniture ima ta vlak in koliko takih vlakov je moderniziranih ki naj bi vozili po Bohinjki? =D> =D> :D
813/814-1xx "klima" do konec avgust potem nazaj v Mariboru. od danes do konec avgust vedno vozi 2x Vagon + D.Lok 664 za Mb-Ormož, Mb-Ms tudi 713/715 (3x) :)

lp
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
Uporabniški avatar
primožflori
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1071
Pridružen: 31.05.2007, 18:44
Kraj: Bohinjska proga

Re: Modernizacija Slovenskih Železnic

Odgovor Napisal/-a primožflori »

OBB napisal/-a:V soboto je peljal po Bohinjki moderniziran Fiat 813-814 z klimo za vlak LP 4298 proti Jesenicam. In z vlakom LP 4219 proti Novi Gorici. Vlak ni bil bele barve vendar rdeč z grafiti.
Zanima me katero številko garniture ima ta vlak in koliko takih vlakov je moderniziranih ki naj bi vozili po Bohinjki? =D> =D> :D
To je 813/814-118.
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: Modernizacija Slovenskih Železnic

Odgovor Napisal/-a OBB »

Ali ima kdo vozne rede (Pdf ali Word) od leta 2005 pa naprej? Potreboval bi jih pod nujno vendar jih na internetu ne najdem.
Hvala ☺☺
gorican
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.02.2013, 19:48

Re: Modernizacija Slovenskih Železnic

Odgovor Napisal/-a gorican »

Upam, da sem uvrstil v primerno temo, drugače naj Administrator/Moderator premakne :wink:

Po 20 letih spet po tirih med Rogatcem in Đurmancem

http://svet24.si/clanek/novice/gospodar ... -durmancem" onclick="window.open(this.href);return false;

pozz
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Modernizacija Slovenskih Železnic

Odgovor Napisal/-a Dino S »

Če je pa zamenjava prastarih pragov in tirnic s starimi modernizacija... :roll:
...
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Modernizacija Slovenskih Železnic

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Ni mi jasno, čemu bosta oba maloobmejna vlaka vozila šele v popoldanskem času? Popolnoma zgrešena poteza za nekoga, ki bi želel koristiti relacijo v obe smeri tekom enega dneva. Da ne govorim o tem, kako so veze od Rogatca proti Celju oziroma od Đurmanca proti Zaboku (Zagrebu) časovno razpotegnjene čez meje zdravega okusa.

Je slučajno še kaj možnosti, da do 14. decembra pride še do kakšnih sprememb v VR? Mislim predvsem na dopoldanski čas.
Aljaž
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Modernizacija Slovenskih Železnic

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Slučajno kdo ve kako je stanje predora?
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Modernizacija Slovenskih Železnic

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Tukaj je prikaz stanja na dan 18. 11. 2014.
Aljaž
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Modernizacija Slovenskih Železnic

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

Le kako so dopustni takšni prehodi, ko se moraš pri vključevanju na prednostno cesto ustaviti na tirih. [-o< In takšnih je na Hrvaški strani kar nekaj, po slikah sodeč.
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Re: Modernizacija Slovenskih Železnic

Odgovor Napisal/-a SIMY »

Verjetno bodo počasne vožnje pri teh nivojskih prehodih,bo pa zdaj na začetku ko ljudje niso navajeni vlakov kar nevareno voziti po tem odseku.
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: Modernizacija Slovenskih Železnic

Odgovor Napisal/-a OBB »

Na Slovenskih tleh glede železnic se nebo nič spremenilo dokler ne pridejo kaki tuji investitorji kot naprimer Kitajci, Avstrijci, Nemci... in kupijo slovenske železnice. To tukaj ni nobene odločnosti da je treba kaj ukreniti, tukaj se dogaja vse bolj počasi. Še HŽ bojo imele prej hitro železnico kot mi. Govori se da bo RailJet vozil čez eno leto do Maribora, lahko vam rečem da RailJeta nebo še 10 let. Enkrat mi je eden napisal da se ni dobro zgledovati po drugih ampak če bi se v Sloveniji zgledovali po ÖBB bi se vsaj kam pomaknili, tako pa tonemo še bolj v luknjo. Meni samo ni jasno to kako to da še vedno ni narejen 2 tir Divača-Koper, ali je to tako težko. Lahko vam samo rečem da smo mi zaostali 10 let za drugimi evropskimi državami v EU gledano na železnice.
Odgovori