regionalni vlak

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori

S katero potniško garnituro se najraje vozite

Glasovanje se je zaključilo dne 07.12.2005, 21:00

S Fiatom
1
10%
S Kanarčkom
0
Brez glasov
Z Zelencem
1
10%
Z Mercedesom
4
40%
Z Desirojem
4
40%
 
Skupaj glasov: 10
Nejc

regionalni vlak

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Zdravo!

Zanima me kateri vlak vozi ob sobotah regionalni vlak 1606/1607 na relaciji Ljubljana - Atomske toplice hotel - Ljubljana?

Morda Kanarček ali Fiat?

Aja, ve morda, ali bodo kdaj na Velenjsko progo prišli kaj Kanarčki?
Zelo rad bi se peljal z njim in to ravno na svoji relaciji Celje - Velenje - Celje
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Kolikor mam v spominu je ponavadi RG 1606/1607 vozil kanarček.

mimo grede.... pri anketi pogrešam možnost izbire gomulke. :wink:
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

gapi_1 napisal/-a: mimo grede.... pri anketi pogrešam možnost izbire gomulke. :wink:
Pardon, priznam napako, zatupil sem ga ko sem dal na izbiro zelenca in mercedesa, v stvari gre za en in isti vlak, ne?

Kako naj popravim? Pod uredi ne gre.
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Dokler ne bo na voljo tudi gomulka, ne glasujem :D

Ko boš popravil anketo, ne pozabi, da manjka tudi Pendolino :!:

Ja, 1606/1607 zdaj vozi kot kanarček, dolgo časa pa je vozil kot mercedes! Se pa ne spomnim, kdaj se je to spremenilo, pred enim ali dvema letoma :?:
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Najprej glede ankete: treba bo popraviti izbiro, namesto vzdevkov predlagam serije (zaradi vseh predelav pod imenom kanarček, zelenc in mercedes razumem serijo 713, ki pa kmalu ne bo več niti kanarček, niti zelenc).
RG vlak v Atomske toplice naj bi vozili s 711, ker pa je bilo povpraševanje veliko, so morali vpeljati vlak v sestavi dveh DMG in zaradi pomanjkanja 711 so začeli voziti s 713. Potem je pa to kar nekako ostalo, čeprav se spomnim, da sem lani v zimskem času nekaj krat videl enojno DMG 711.

Glede motornikov 713: kupljeni so bili za enoto vleke Novo mesto in namenjeni za vožnjo vlakov na Dolenjskem in Kamniški progi. Glede na to, da je že 20 let njihova domicilna postaja Novo mesto, žal ne bodo nikoli vozili v rednem prometu po kateri drugi progi v Sloveniji. Edini redni vlak zenkrat (razen 1606/1607), ki vozi še kam drugam, je vlak 22420/22421 LJ-NG, ki vozi ob sobotah, nedeljah in praznikih v sestavi DMG 713.
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Ne morem si pomagat, moram dodati še to: na Velenjski progi na veliko srečo še vedno vozijo stari fiati in ne bi imel nič proti, če bi tudi na račun kakšnega kanarčka, prišel kaki stari fiat nazaj v kurilnico Novo mesto.
Tako bi bili srečni eni in drugi :lol:
IC-Pohorje503

Re: regionalni vlak

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

SZ312 napisal/-a:Zdravo!

Zanima me kateri vlak vozi ob sobotah regionalni vlak 1606/1607 na relaciji Ljubljana - Atomske toplice hotel - Ljubljana?

Morda Kanarček ali Fiat?

Aja, ve morda, ali bodo kdaj na Velenjsko progo prišli kaj Kanarčki?
Zelo rad bi se peljal z njim in to ravno na svoji relaciji Celje - Velenje - Celje
RG 1606/1607 je boljši Zeleni vlak "711" je cool kr lepo sedež in klima...... tudi hiter vlak.

LP#17
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Od prometnikov in strojevodij sem tudi že slišal, da včasih, vendar zgolj izjemoma, tudi vlak IC 518/519 Ptuj vozi v sestavi 713. Seveda ne po turnusu temveč le takrat, ko zmanjka mercedesov...
Baje da potniki takrat precej negodujejo ob (ne)udobju :roll:
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

gomulka014 napisal/-a:Od prometnikov in strojevodij sem tudi že slišal, da včasih, vendar zgolj izjemoma, tudi vlak IC 518/519 Ptuj vozi v sestavi 713. Seveda ne po turnusu temveč le takrat, ko zmanjka mercedesov...
Ne boste verjeli, ampak to se je zgodilo ravno včeraj in pa seveda danes zjutraj. Jaz pa to izvem šele danes popoldan... :(
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

In včeraj je šel IC 518 iz Ljubljane zamujen ~50 minut... :(

Danes sem med zamudami videl vlak Soča - vozi v sestavi enega Fiata (2 vagona). Do Kranja so potniki verjetno spet bili kot sardelice v konzervi. :?
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Ja, 518 je bil zamujen, ker je prišlo takoj po odhodu do okvare 711, potem pa nekaj časa traja, da se zmenijo za nadomestno.

Res zanimivo, da je Soča danes enojna, najbrž so si v Gorici pustili eno garnituro v rezervi, če bi prišlo do kakih izrednosti zaradi snega.
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

541 napisal/-a:In včeraj je šel IC 518 iz Ljubljane zamujen ~50 minut... :(
Zato sem torej učeraj v Lj. na postaji okoli 17.45 videl dva mercedesa v spregi na tiru 2a, in to s pomožno spenjačo :!: Mi ni bilo popolnoma nič jasno... Čeprav je pa vseeno nenavadno, da sta bila tam 2 mercedesa, kolikor mi je znano, vlak 518 vozi v sestavi dveh garnitur le ob četrtkih in petkih :?:

Morda kdo ve, katerega kanarčka (številka) je doletela čast, da je vozil kot InterCity vlak? :wink:
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

541 napisal/-a:Danes sem med zamudami videl vlak Soča - vozi v sestavi enega Fiata (2 vagona). Do Kranja so potniki verjetno spet bili kot sardelice v konzervi. :?
Če sklepaš zgolj iz podatkov, ki se navedejo poleg zamud, zadeva ni 100%. Nekaj mesecev nazaj sem videl, ko je pisalo, da ima vlak 2753 le dva vagona, in ker je ta vlak po turnusu gomulka, sem šel pogledat na postajo, kaj bo pripeljalo... pa je čisto lepo priropotala ena izmed 311-200 :D
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

To je res, da podatki ne držijo vedno, ponavadi pa držijo.

No po teh podatkih je danes vlak 20 imel 6 vagonov, čeprav je vozil samo en Pendolino (videl na lastne oči, ko je vlak peljal mimo okna moje sobe :lol: ). Eden je namreč bil v Benetkah, eden pa na servisu oziroma je kasneje peljal kot vlaka 22 in 23. :wink:
Odgovori