Dolenjsko-Belokranjska železnica: danes in jutri

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Dolenjsko-Belokranjska železnica: danes in jutri

Odgovor Napisal/-a Anzee »

No evo kot kaze smo se trije znasli na prakticno istem mestu ob istem casu.. samo da jaz nimam tako obsezne reportaze :) no, skoraj zagotovo sem v objektiv ujel Tin€ta, pa mi ni cisto takoj kapnilo :)

Stadlerja na tiru ena in tri. Ter Tin€
Slika

Zgleda da v daljavi varijo tir? mkx?
Slika

Pragovi za tir 2.
Slika

Postajno poslopje caka fasado
Slika

Majstri v podhodu. A mislijo sicer se kaj obdelati beton v podhodih (brusenje sten, da zginejo grafiti..)
Slika

Pa se ena za na konec...
Slika
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Dolenjsko-Belokranjska železnica: danes in jutri

Odgovor Napisal/-a mkx »

Očitno smo se res potrudili, da smo se zgrešili. :lol:
LP, Metod
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Dolenjsko-Belokranjska železnica: danes in jutri

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Anzee napisal/-a: 08.02.2022, 19:01 No evo kot kaze smo se trije znasli na prakticno istem mestu ob istem casu.. samo da jaz nimam tako obsezne reportaze :) no, skoraj zagotovo sem v objektiv ujel Tin€ta, pa mi ni cisto takoj kapnilo :)
Nisi ujel samo mene, ampak tudi mojega tehničnega "ptiča". Tudi meni se ni sanjalo da si to ti. Počakal sem te, da si šklocnil, saj ti nisem želel padati v kader, potem pa sem sledil svoji ptici. Grafitov pa je čedalje več v podhodu, ne boš verjel, že pred predajo perona v uporabo so bili trije.

Metod pa je moral biti kake pol ure za mano pri Us A. To domnevam glede na to koliko tira je bilo položenega naprej od takrat ko sem bil jaz tam. Sem pa v tistem času kolovratil po osrednjem delu postaje. Sva se pa prejšnič srečala z Metodom. Zagotovo bo še kje kakšna prilika in spregovorimo kakšno.
Tine
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Dolenjsko-Belokranjska železnica: danes in jutri

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Dela na Grosupeljski postaji so se preselila na "Ljubljansko" stran. Šikana na tiru 1 je odstranjena, tir 2 je nad podhodom že položen. Od jutri dalje bosta prevozna le tira 1 in 2. Tir 3 so že pričeli odstranjevati, stopnišča na drugi peron in na izhodu iz podhoda sta zabetonirana, ravno tako jaška dvigala. Del drugega perona je že nasut, ter nekaj tudi že položen z tlakovci.

Na deviaciji v smeri Novega mesta se vrši varjenje tirnic. Sedaj je hitrost od kretnice N1 v smeri Novega mesta 70 km/h, v obratni smeri pa bo po končanju del možen uvoz na postajo s hitrostjo 80 km/h. Ravno tako iz Ljubljanske smeri, saj se je naredila deviacija tira od podhoda Kadunčeva do nove kretnice N14 za 80 cm. Trenutno bo to edina kretnica povezana v omrežje, sledijo še nove vikend zapore in vgradnja dodatnih kretnic, predvsem N15, katera bo vgrajena pred N14 (gledano iz Ljubljanske smeri) in se bo preko te lahko uvažalo na tir 3 oz. 4 in 5.

Več pa na https://www.miniaturna-zeleznica.eu/gal ... plje/7del/
pa še slika za povabilo na ogled
Slika
Tine
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Dolenjsko-Belokranjska železnica: danes in jutri

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Čestitke za še eno super fotoreportažo iz Grosupelj! =D> Zelo rad jih spremljam! Me pa nekaj zanima: čemu bosta služila dva nova slepa tira? Za garniture, ki bi končale v Grosupljem (torej tiste, ki vozijo Grosuplje - Kočevje - Grosuplje)? Jaz bi tako naredil...
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Dolenjsko-Belokranjska železnica: danes in jutri

Odgovor Napisal/-a mkx »

Med slepima tiroma bo nakladalna ploščad. :idea:
LP, Metod
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Dolenjsko-Belokranjska železnica: danes in jutri

Odgovor Napisal/-a mkx »

Tin€ napisal/-a: 20.02.2022, 15:42 pa še slika za povabilo na ogled

O, pa še selfie je :)
LP, Metod
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Dolenjsko-Belokranjska železnica: danes in jutri

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Metod, nehote, žal kvarim sliko, ko pa je bilo gor (sploh nisem opazil) nisem hotel več brisati.
Tine
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Dolenjsko-Belokranjska železnica: danes in jutri

Odgovor Napisal/-a mkx »

Tin€ napisal/-a: 21.02.2022, 20:16 Metod, nehote, žal kvarim sliko, ko pa je bilo gor (sploh nisem opazil) nisem hotel več brisati.
Nič ne kvariš [-X Na fotografiji je cel kup ljudi, ki pridno opravljate vsak svoje delo. Vključno s tabo =D>
LP, Metod
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Dolenjsko-Belokranjska železnica: danes in jutri

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Super reportaze so tole! Kar pogresam fotke po zapori v minulem vikendu. Morda kdo ve, kaj je novega?
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Dolenjsko-Belokranjska železnica: danes in jutri

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Ta teden nisem bil v Grosuplju, bom pa prihajajoči vikend, saj je napovedana podaljšana vikend zapora vse do vključno ponedeljka. Se pa počasi to moje poročanje iz Grosuplja približuje koncu.

Ta vikend je bila vgrajena kretnica N15 preko katere se bo v odklon uvažalo na tir 3 in naprej.
Tine
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Dolenjsko-Belokranjska železnica: danes in jutri

Odgovor Napisal/-a mkx »

Danes zvečer sem bil na kratko v Grosuplju. Ker je bila že tema, ni fotk. Na hitro pa je stanje naslednje:
  • peron 1 počasi končujejo, nadstrešek dobiva električne instalacije. Seveda je jašek dvigala še prazen. So pa stopnice ob postajnem poslopju in na peron 1 dobile kamnite obloge.
  • podhod ima v celotni dolžini zabetoniran estrih, manjkajo še kamnite obloge po tleh. Prav tako se izvajajo elektroinstalaterska dela.
  • peron 2 je v nastajanju, manjkajo še peronski elementi nad podhodom. Približno polovico dolžine na južnem koncu je polovica perona ob 4. tiru tudi že tlakovana.
  • kot je omenil že Tin€, je vgrajena kretnica 15N (v bistvu uvozna kretnica na B strani). Natančno pod njo je vodni prepust, izgleda kot da so ga na novo uredili tik pred vgradnjo kretnice.
  • začel se je izkop in odvoz materiala na trasi 3. tira ... ampak res šele začel. Nekoliko je razdrt začasni peron med tiroma 3 in 4, večinona je še na svojem mestu. Prav tako še niso nič naredili na spodnjem ustroju tirov 4 in 5 severno od podhoda.
  • sam podhod je zasut do stropa, čez pride že material spodnjega ustroja, verjetno ko bodo urejali spodnje ustroje posameznih tirov
  • podhod na Kadunčevi tudi počasi šepa naprej ... stopnice dobivajo kamnito oblogo, v podhodu pa še ni estriiha (je pa manjša poplava)
Za nadaljevanje izgradnje tirov na severnem koncu bo potrebno opraviti še kar nekaj zemeljskih del in moje laično mnenje je, da ta vikend ne bo možno kaj dosti delati na tirih, zato ne vem čemu bi bila zapora (morda varjenje kretnic in tirov?). Tudi ne vem, koliko vnaprej izobesijo obvestila o zaporah na oglasnih mestih, danes na tablah na 1. peronu ni bilo nobenega obvestila za naprej (visijo pa še obvestila za pretekla dva vikenda).
LP, Metod
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Dolenjsko-Belokranjska železnica: danes in jutri

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Ta teden je v Grosuplju podaljšana zapora tira v vse tri smeri, razlog pa je to, da prenavljajo uvozni tir iz ljubljanske smeri (prične se malo pred uvoznim signalom). Dela na tiru tri potekajo, drugi peron (del) dobiva svojo obliko, ravno tako tudi del nadstreška na drugem peronu. Stopnišča so vsa obložena (oba podhoda; Kadunčeva in na postaji). Grafiti na železniškem podhodu so odstranjeni. Na A oz. C strani postaje se vari tire. Pretekli teden pa je bila vgrajena nova kretnica N15.

Več pa na https://www.miniaturna-zeleznica.eu/gal ... plje/8del/
pa še povabilo
Slika
Tine
Thomas
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 25.03.2019, 13:56

Re: Dolenjsko-Belokranjska železnica: danes in jutri

Odgovor Napisal/-a Thomas »

Glede na to, da ŽP Grosuplje počasi dobiva novo podobo in je bilo govora o prenovi še nekaterih postaj in postajališč (kjer ni potrebno sprejetje DPN), ali je na to temo znanega kaj več?
Katere postaje naj bi se prenovilo in v kakšnem obsegu (izgradnja podhodov, prenova peronov, nadstreški, video-nadzorni sistemi itd.)? Imamo kakšno časovnico ali plan nadgradenj?
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Dolenjsko-Belokranjska železnica: danes in jutri

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Par danasnjih fotografij iz Grosuplja, pridno delajo se mi zdi :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Odgovori