Prenova železniške proge Divača -Ljubljana

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Prenova železniške proge Divača -Ljubljana

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Odpiram temo, ker sem zasledil, da naj bi tam do leta 2030 (po sklopih) prenovili celotno železniško progo Divača - Ljubljana. Še dokaz:
https://www.delo.si/gospodarstvo/novice ... mBMLG_R56s
Če pa kdo ve kaj več, pa naj prosim napiše.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Prenova železniške proge Divača -Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

vidkrt napisal/-a: 10.03.2021, 12:03 Odpiram temo, ker sem zasledil, da naj bi tam do leta 2030 (po sklopih) prenovili celotno železniško progo Divača - Ljubljana. Še dokaz:
https://www.delo.si/gospodarstvo/novice ... mBMLG_R56s
Če pa kdo ve kaj več, pa naj prosim napiše.
V kratkem stavku. Uredili bodo infrastrukturo na postajah (Brezovica, Preserje, Borovnica, Prestranek in Pivka, Logatec, Rakek, Postojna in Gornje Ležeče, Ljubljana Tivoli, Notranje Gorice, Planina,),remont na odsekih Ljubljana - Borovnica, Rakek - Postojna in enkrat Logatec - Rakek) do 150 dni zapore za en tir. Ostale odseke vprašanje kdaj. Bo treba še kopati proti Zasavju... Zgradita se še dve novi napajalni, ukinejo se še zadnji nivojski prehodi. In to bodo pacali 10 let. Minister se pa tolče po prsih z vizijo 2050 in obuja Bratuškovo idejo o 55 minutah lol.
Domn
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 13.05.2007, 10:07

Re: Prenova železniške proge Divača -Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Domn »

Obnova proge do Borovnice bo stekla v roku enega leta. Najprej en tir, nato drugi. Vse pod prometom. Pravilno je že napisal obseg Re 4/4.
Neuradno (zelo neuradno), se bo morda nadaljevalo še naprej do Divače in sicer potem v letu 2023+.
Trenutno so vse sile na Gorenjski progi, kjer se na vrat na nos pripravlja še na odsek Lesce-Jesenice in pa priprava na obnovo ž.p. Jesenice. Če sklepam po tem zagonu sedaj, me ne bi čudilo, da se do Divače proga uredi nekje do odprtja 2. tira, kar pa bo zalogaj na kvadrat.
Osebno sem zadovoljen z dogajanjem na tem infrastrukturnem področju, saj se je naredilo veliko. Bo pa treba narediti še mnogo več, da bomo tam, kjer smo zadnjih 50 let stagnirali.
Je pa zunaj ideja, da bi se v ob AC križi gradila hitra proga. Ta bi se umestila hitreje, ker je AC že tam, nekaj zemlje pa je tudi že v lasti RS. Ampak to so pomoje bolj sanje. Potem pa pridemo na 55 min za progo LJ-MB. Ampak takrat bodo drugje že na vakuumskih tubah in magnetih :D
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Prenova železniške proge Divača -Ljubljana

Odgovor Napisal/-a trocken »

Mislim, da se do izgradnje drugega tira brez problemov poštima tudi železnica do Divače. Nekje do 2027 ali pa še kakšno leto pozneje, prej drugega tira zagotovo ne bo.
Urban91
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 365
Pridružen: 09.10.2012, 18:32

Re: Prenova železniške proge Divača -Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Urban91 »

Verjetno se začne obnova odseka Ljubljana - Brezovica, ko se konča popolna zapora predora Karavanke (10 julij). Brez obvozov ne bo šlo.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2561
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Prenova železniške proge Divača -Ljubljana

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

trocken napisal/-a: 13.03.2021, 17:54 Mislim, da se do izgradnje drugega tira brez problemov poštima tudi železnica do Divače. Nekje do 2027 ali pa še kakšno leto pozneje, prej drugega tira zagotovo ne bo.
Kako si drzneš? Tir bo do 2025 so rekli, in ker je zraven Kolektor ter Turki, ga bodo načarali še kakšno leto prej. 2024 se boš še vozil 200 km/h proti morju, ker bodo še progo zgradili bolje kot pričakovano. Nikar ne dvomi v slovenske projekte. Kaj pa vedo Avstrijci in Švicarji, kako se dela stvari tam nekje v zakotnih alpskih vasicah, samo poglej kako zavlačujejo s projekti!

(Ups, ravno danes sem se cepil. Verjetno že imam stranske učinke, neke halucinacije...)
Domn
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 13.05.2007, 10:07

Re: Prenova železniške proge Divača -Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Domn »

Urban91 napisal/-a: 13.03.2021, 18:52 Verjetno se začne obnova odseka Ljubljana - Brezovica, ko se konča popolna zapora predora Karavanke (10 julij). Brez obvozov ne bo šlo.
Tako je. Zapora gorenjske proge je do 10.7.2021. Ker dela v Karavankah zamujajo (tokrat so krivi Avstrijci), pričakujem cca. 3 teden zamude.
Je pa tako da se bodo dela izvajala pod prometom, en tir posebej. Tako da tudi če bi gorenjko še naprej delali, to nima vpliva na LJ-Borovnico
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Prenova železniške proge Divača -Ljubljana

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Očitno se počasi končno nekaj že dogaja:
https://lm.facebook.com/l.php?u=https%3 ... g55YOOeiyn
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Prenova železniške proge Divača -Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Počasi, celo prepočasi in gradbena dela bodo trajala občutno predolgo.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Prenova železniške proge Divača -Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Pri meni je še eno gradbišče več https://www.miniaturna-zeleznica.eu/galerije/Brezovica/
Tine
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Prenova železniške proge Divača -Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Lepe slike iz drugega gradbišča. Kakšen bo po novem most preko Malega Grabna pri Dolgem Mostu? Verjetno ne bo jeklena konstrukcija, ali se bodo stari stebri ohranili? Pri izvozu iz Brezovice se vidi zanimiv zamik proge, ki je sicer v premi, če hoče biti proga zaVmax 160 km/h je verjetno potrebna bolj fina zamaknitev?

Kkao je pa s Pragerskim?
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Prenova železniške proge Divača -Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Most čez Mali graben je bil jeklen, sedaj pa bo armirano betonski, poleg tega ga bodo še podaljšali in že zalivajo dodatne betonske nosilce, po destem tiru pa se vozi po provizoriju. In tu zna biti ozko grlo pri roku izvedbe nadgradnje in odprtja levega tira za promet.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Prenova železniške proge Divača -Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Hvala lepa za info o mostu čez Mali Graben
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Prenova železniške proge Divača -Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Kakšen dan nazaj sem na spletni strani SŽ prebral, da sebo promet med LJ in Brezovico vršil z nadomestnimi avtobusnimi prevozi vse do 4. septembra 2022, https://potniski.sz.si/center-za-pomoc- ... ollapse-17. Glede na to, da bi naj bil prvi tir obnovljen do konca januarja 2022 in drugi tir do konca junija (Dnevnik 2.12.2021) po izjavah vodje projekta Gorana Korošca iz DRSI me zanima, kdo zavaja ljudi?
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Prenova železniške proge Divača -Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mkx »

Ljubitelj napisal/-a: 02.12.2021, 9:34 Kakšen dan nazaj sem na spletni strani SŽ prebral, da sebo promet med LJ in Brezovico vršil z nadomestnimi avtobusnimi prevozi vse do 4. septembra 2022, https://potniski.sz.si/center-za-pomoc- ... ollapse-17. Glede na to, da bi naj bil prvi tir obnovljen do konca januarja 2022 in drugi tir do konca junija (Dnevnik 2.12.2021) po izjavah vodje projekta Gorana Korošca iz DRSI me zanima, kdo zavaja ljudi?
Če sem malo žleht (leti tudi na stanje potniškega prometa po zaključku sanacije proge po žledu) bi rekel, da bo tovorni promet par mesecev rabil vse možne trase da zvozi vse, kar se bo na obeh straneh zapore nabralo med remontom.
LP, Metod
Odgovori