Pridobitev licence za strojevodjo

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
damke
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 18
Pridružen: 19.01.2022, 0:53

Pridobitev licence za strojevodjo

Odgovor Napisal/-a damke »

Pozdravljeni!

Po spletu sem zasledil informacijo, da se da opravljati licenco za strojevodjo. Najbolj me zanima, kako se pride do dovoljena za strojevodjo (kdaj, kje se začne pouk).

Ko sem brskal malo po forumih, žal nisem zasledil nobene koristne informacije o opravljanju izpita.

Je kdo tukaj, ki bi lahko povedal malo več o tej stvari, če se seveda razume le v to.

Zanimalo bi me še, kako pogosto iščejo strojevodje drugi prevozniki z možnostjo pridobitve naziva strojevodje pri le teh (RCC, Metrans, Adria,...)?

Za bilokakšno novo informacijo bi bil zelo vesel.

Lepo vas pozdravljam.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Pridobitev licence za strojevodjo

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Pač spremljaš kdaj so razpisi...teh je zadnje čase kar veliko....ravno si zamudil RCCjev razpis, ki se je zaključil sinoči, morda je še aktualen od Metransa:
https://www.mojedelo.com/predogled/5641 ... zpCSF5utc4
LEP DAN
Igor
damke
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 18
Pridružen: 19.01.2022, 0:53

Re: Pridobitev licence za strojevodjo

Odgovor Napisal/-a damke »

Pozdravljen Igor.

Najlepša hvala na odgovoru.

Mogoče ti je znano kako se opravlja izpit za strojevodjo? Zasledil sem, da se da na spletni strani AŽP?

Lep pozdrav
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Pridobitev licence za strojevodjo

Odgovor Napisal/-a desiro »

damke napisal/-a: 01.02.2022, 15:45 Pozdravljen Igor.

Najlepša hvala na odgovoru.

Mogoče ti je znano kako se opravlja izpit za strojevodjo? Zasledil sem, da se da na spletni strani AŽP?

Lep pozdrav
Če uporabiš funkcijo iskanje na forumu samem boš našel kar nekaj na to tematiko...

Na kratko pa kak mesec splošnega šolanja, približno 3 mesece šolanja iz nacionalnih predpisov,, šolanje teorije vozil vsako vozilo cca 40 ur, opravljanje teoretičnih izpitov po navadi ustno.
Nato pa pristop k prektičnemu usposabljanju ki lahko traja tudi kake 3 mesece ali pa celo več odvisno koliko km dejansko prevoziš in za katero podjetje delaš licenco...na sž to traja dlje. Izpitna vožnja s komisjo.

Zadeva pa je absolutno predraga da bi si jo plačal sam, že stroški delodajalca ki ne rabi za potrebe šolanja najemat lokomotiv, ter naročevati vlakovnih poti saj se praktično usposabljanje odvija na rednih vlakih stane okrog 12 000 €.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
damke
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 18
Pridružen: 19.01.2022, 0:53

Re: Pridobitev licence za strojevodjo

Odgovor Napisal/-a damke »

Najlepša hvala!
Odgovori