Dizel klasika pri nas

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
TheDarkSpirit
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 71
Pridružen: 12.03.2022, 22:07

Dizel klasika pri nas

Odgovor Napisal/-a TheDarkSpirit »

A pri nas po nakupu Stadlerjev in eliktrifikaciji proge Pragersko-Hodoš še kje vozi klasika z dizelsko lokomotivo (Regan)?
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Dizel klasika pri nas

Odgovor Napisal/-a mkx »

Klasika z dizlom voznoredno v Sloveniji že zelo dolgo ne vozi (če odštejemo avtovlak, ki je na pol tovorni vlak). Po mojem občutku že kakšnih 30 let. Kar je vozilo, so bile bolj izjeme ... Verjetno je bil eden zadnjih voznorednih MV Kras (z Venezie se je v Divači odpelo nekaj vagonov za Pulo, ob povratku se je spenjalo v Sežani) v prvi polovici 90-tih let.
LP, Metod
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Dizel klasika pri nas

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

mkx napisal/-a: 19.09.2022, 19:42 Klasika z dizlom voznoredno v Sloveniji že zelo dolgo ne vozi (če odštejemo avtovlak, ki je na pol tovorni vlak). Po mojem občutku že kakšnih 30 let. Kar je vozilo, so bile bolj izjeme ... Verjetno je bil eden zadnjih voznorednih MV Kras (z Venezie se je v Divači odpelo nekaj vagonov za Pulo, ob povratku se je spenjalo v Sežani) v prvi polovici 90-tih let.
Na IC Drava (prvotno prek Čakovca, kasneje prek Hodoša) in MV Citadella do elektrifikacije hodoške proge si pa kar pozabil?
Pula se je spenjala tudi še pred kakimi 10 leti, ko je vsaj dve sezoni vozila klasika dol, z madžarskimi spalniki, preden so jih preusmerili v Koper.

Dizel klasika se je pri nas redno končala z elektrifikacijo Prekmurja. Potem je bilo samo še malo tu, malo tam, bolj kot ne nadomeščanje izpadov garnitur. Avtor teme verjetno misli na klasiko na RG vlakih za Novo mesto, ki je bila preteklo zimo kar pogosta, ko so Kanarčkom pretekale revizije, Stadlerjev iz 2. runde pa še ni bilo. Seveda je ni več, so slednji vse prevzeli.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Dizel klasika pri nas

Odgovor Napisal/-a mkx »

TGV Lyria napisal/-a: 19.09.2022, 20:12 Na IC Drava (prvotno prek Čakovca, kasneje prek Hodoša) in MV Citadella do elektrifikacije hodoške proge si pa kar pozabil?

Seveda sem pozabil. Ali ni normalno, da mi iz centra Slovenije pozabljamo na vse, kar je več kot 50km iz Ljubljane? :wink:
LP, Metod
urban120
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 10.05.2015, 19:05

Re: Dizel klasika pri nas

Odgovor Napisal/-a urban120 »

Malo izven Slovenije, ampak IC Drava na odseku med Gradcem in Monoštrom vleče dizel
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Re: Dizel klasika pri nas

Odgovor Napisal/-a SIMY »

Maš u Novi Gorici ,643 redno vlači 813 sem pa tja :mrgreen:
Odgovori