Nepošteni kartomati

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
taurus
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 115
Pridružen: 31.01.2008, 18:10

Nepošteni kartomati

Odgovor Napisal/-a taurus »

Idi za vikend na kartomat po vozovnico Jesenice-Ljubljana, prvo te vpraša, če imaš kartico, če je nimaš plačaš lepo redno ceno 5,80 € (namesto 1,60€). Zdaj pa poslušas, tudi če imaš kartico, ti najprej lepo ponudi SŽ ceno 5,80 €, če hočes dobiti vikend vozovnico za 1,60 € moraš še najprej izbrat IJPP vozovnica. Večina ljudi se na ta zapletem sistem ne spozna, in za vikende lepo najprej plačuje interne SŽ vozovnice po dragi ceni. Nepošteno. Da se SŽ izogibajo IJPP vozovnic, je že dolgo znano. Ko so prišle prve IJPP kombinirane vozovnice na trg, si prinesel Arrivino IJPP kartico na blagajno, da ti je napolni. In si lahko poslušal, kaj je to, to je avtobusna kartica in podobne. Na postajah ne duha ne sluha o kakšnih ugodnih vikend vozovnicah, oglašujejo pa še lepo naprej turist vikend za 30 % popusta, in celo kartico za upokojenški popust 30 % / 50 % (10 € cena kartice).
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Nepošteni kartomati

Odgovor Napisal/-a desiro »

taurus napisal/-a: 15.04.2023, 21:22 Idi za vikend na kartomat po vozovnico Jesenice-Ljubljana, prvo te vpraša, če imaš kartico, če je nimaš plačaš lepo redno ceno 5,80 € (namesto 1,60€). Zdaj pa poslušas, tudi če imaš kartico, ti najprej lepo ponudi SŽ ceno 5,80 €, če hočes dobiti vikend vozovnico za 1,60 € moraš še najprej izbrat IJPP vozovnica. Večina ljudi se na ta zapletem sistem ne spozna, in za vikende lepo najprej plačuje interne SŽ vozovnice po dragi ceni. Nepošteno. Da se SŽ izogibajo IJPP vozovnic, je že dolgo znano. Ko so prišle prve IJPP kombinirane vozovnice na trg, si prinesel Arrivino IJPP kartico na blagajno, da ti je napolni. In si lahko poslušal, kaj je to, to je avtobusna kartica in podobne. Na postajah ne duha ne sluha o kakšnih ugodnih vikend vozovnicah, oglašujejo pa še lepo naprej turist vikend za 30 % popusta, in celo kartico za upokojenški popust 30 % / 50 % (10 € cena kartice).
pritozbe.pohvale@slo-zeleznice.si

Sem napiši, forum s tem nima nič.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Nepošteni kartomati

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Kartomati in kombinacija ijpp kartice so "kr neki". Hecen primer je bil, ko sem sel relacijo Litostroj - Jesenice (med tednom), me taprvo vprasa "ali imate IJPP kartico", itak kliknem da imam, hocem kupit karto, mi ponudi drazjo varianto kot sem prej preveril na SZ aplikaciji. Prekinem nakup, izberem brez IJPP kartice in placam manj.

Drugic pa preverim obe ceni, IJPP in klasicno, vidim da je ista, kupim na kartomatu "nakup z IJPP kartico", racunam da bo vozovnica nalozena na kartici (kaj bi sicer bil smisel ekstra kartice?). Kartomat vseeno sprinta neke listke ven (super, za brezpapirno poslovanje s kartico), na vlaku pa "IJPP kartica prazna"... ja super se gredo to, tisti sprintani listki prej pa vozovnica, ki sem jih sicer imel samo, ampak zares zelo neumno.

Se strinjam, pisati je treba na SZ, se vecjo zeljo imam pisat na zavod za zascito potrosnikov. Vseeno pa je pravilno da se tudi o tem tukaj pogovarjamo, saj ni taka butasta implementacija sistema IJPP in ostalih vozovnic tabu tema...
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
taurus
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 115
Pridružen: 31.01.2008, 18:10

Re: Nepošteni kartomati

Odgovor Napisal/-a taurus »

Točno to sem mislil, tudi ko si napisal imam IJPP kartico in potrdil - ti kartomat kljub temu spet prednastavljeno proda kar svojo SŽ vozovnico (na papirju). Moraš potem še enkrat izbrat "IJPP vozovnica". Tako daleč pa povprečni potnik (če sploh ima kartico) ne zna prit, in SŽ prodajajo kljub IJPP ponudbi lepo naprej svoje karte. Isto na spletni strani SŽ, tudi danes v nedeljo se neveščim potnikom "podturja " vozovnice po redni SŽ tarifi.
jusko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 86
Pridružen: 23.11.2020, 18:43
Kraj: Jesenice

Re: Nepošteni kartomati

Odgovor Napisal/-a jusko »

Ko greš pa med vikendom,praznikom na vlak in na vlaku kupiš karto(blagajna na postaji zaprta)pa je še vedno 75%popusta na vozovnico,brez te IJPP karte? Vsaj bilo je tako ko sem predlani decembra šel iz Js v Ng
Odgovori