izobraževanje strojevodij

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a mkx »

Nurmi napisal/-a:Za začetek vsaj pismeni.... :cussing
Če je to začetno sito, potem naslednikov zate ni prav dosti v vrsti :mrgreen:

Zapustil nas je dragi sodelavec. Do pogreba bo ležal na delovnem mestu. :pope
LP, Metod
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a andrazon »

Ja ehm, še vedno nisem dobil odgovora. :m2
LP Andraž
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

andrazon napisal/-a:Eno vprašanje, ker mi še ni čist vse jasno.
Najprej se je treba na raspis prijavit. Če te sprejmejo, pa še izpot narediš. Če sm se kej zmotu me prosim pošravite. Ali je strojna smer izobrazde primerna tudi za električne lokomotive.

LP Andraž
Po vrsti:

Strojna smer izobrazbe je zelo dobrodošla za elektro lokomotive. In ne pozabit, starost več kot 21 let.

Torej, najprej je potrebno zmagati na razpisu. Nato sledi zdravniški pregled, ki ni čisto od muh, in če je vse OK, sledi še izobraževanje.

Še nekaj o izobraževanju, ali strojevodski šoli, kot se ji tudi reče. Sestavljena je iz teoretičnega dela ter praktičnega.
V teoretičnem delu je cca 20 predmetov, lahko tudi več. Za zaključek se iz vsakega predmeta opravi zaključni izpit.
Šele po uspešno opravljeni teoriji se pristopi k praktičnemu delu (vežbanju). Med tem strojevodski kandidat pod nadzorom mentorja prevozi najmanj 5.000 km, na vseh serijah lokomotiv. Na koncu se opravi generalni zaključni strojevodski izpit, ki je zopet v dveh delih. Poznavanje vsake posamezne serije lokomotive in vožnje. Vse to pred mešano sestavljeno komisijo, v kateri je običajno tudi inšpektor iz ministrsva za promet.

Bo dovolj?

lp,
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Dolfe, tale zadeva
Med tem strojevodski kandidat pod nadzorom mentorja prevozi najmanj 5.000 km, na vseh serijah lokomotiv
me malce bega. A je še vedno tako ali se testira le na nekih "reprezentančnih" tipih in se potem doda izpit za dodatne serije? Mislim, da je bilo že povedano, da nekateri imajo izpit samo za dieselske lokomotive, nekateri imajo dodane električne, pa spet ne vse (brez recimo 541 serije)...? Ali je pač izpit vezan na aktualne serije za kandidata?
Goran
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Strojevodski izpit naredis z t.i. osnovno lokomotivo. Potem pa moras narediti se uporabnostna dovoljenja za vsako serijo posebej.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

To se mi zdi še najbolj logično. ;)
Goran
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a andrazon »

Najlepša hvala za izčrpno razlago. Me pa še neki mičkenga zanima, ker ma več možnosti, da ga vzamejo. Tist s sredno s strojno, al rist s strojnmu faksm.

LP Andraž
LP Andraž
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

andrazon napisal/-a:...Me pa še neki mičkenga zanima, ker ma več možnosti, da ga vzamejo. Tist s sredno s strojno, al rist s strojnmu faksm.

LP Andraž
S strojnim faksom imaš zagoto manj možnosti, če jih sploh imaš.
Nimajo radi preveč šolanih ljudi. Jih je precej teže obvladovati. :lol:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

So bili tudi s strojnimi faksi,pa elektro inžinirji v klasu.V dveh šusih jim je dal vedeti,da nimajo pojma.Potem so pospravili svoje puhaste perutničke in jim je štromar s 5.stopnjo ampak kilometrino v delavnici PO DOMAČE da so tudi oni razumeli razložil,kako stvar deluje. :wink:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Jembah napisal/-a:Strojevodski izpit naredis z t.i. osnovno lokomotivo. Potem pa moras narediti se uporabnostna dovoljenja za vsako serijo posebej.
Sámo vožnjo kot zaključek, pod očesom državne komisije. Vse ostalo je za vse serije enako. Torej, poznavanje-odkrivanje napak, z vožnjo. Le da je tu prisotna le notranja komisija.
Res pa je, da je na štajerskem malce drugače, saj imate le dve seriji. Eno elektro in en dizel. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a andrazon »

Škoda, ker men starši ne pustijo na sredno strojno, me pa pustijo na strojn faks.

LP Andraž
LP Andraž
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

andrazon napisal/-a:Škoda, ker men starši ne pustijo na sredno strojno, me pa pustijo na strojn faks.

LP Andraž
A ti bi šel namesto v srednjo šolo kar na faks?
LP Anej
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a andrazon »

Ne ne [-X , vmes pride še gimnazija,žall.
LP Andraž
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a desiro »

andrazon napisal/-a:Škoda, ker men starši ne pustijo na sredno strojno, me pa pustijo na strojn faks.

LP Andraž
Nima veze, kakšno je mnenje staršev, srednjo šolo si mora izbrati vsak sam, saj je le ta pomemben del v življenju posameznika. Saj nebodo starši hodili k pouku, pa kasneje tudi ne v službo namesto tebe, ali pač? [-X [-X
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a andrazon »

Ja sej sm pomoje sam jes v naši familiji ka se tega zaveda, sam nih to prepričat...?
LP Andraž
Odgovori