izobraževanje strojevodij

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Glede na to, da jih v Mb trenutno 7 podaljsuje in jih s letom 2009 namerava se 7 bi blo smiselno po mojem drugo leto naredit nov razpis. Te pa koncno spravit na zasluzen pocitek...
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

Jembah napisal/-a:Glede na to, da jih v Mb trenutno 7 podaljsuje in jih s letom 2009 namerava se 7 bi blo smiselno po mojem drugo leto naredit nov razpis. Te pa koncno spravit na zasluzen pocitek...
Jembah malo pomisli kako bi se počutil TI ,če bi nekdo zapisal, da te je potrebno odstraniti tako ali drugače saj delaš samo škodo.
Je pa upokojitev odločitev vsakega posameznika ne po diktat.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Jembah je še mlad, poln energije, .... rad bi delal za dva pa mu ne pustijo. :lol:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jembah »

1216-001 napisal/-a: Jembah malo pomisli kako bi se počutil TI ,če bi nekdo zapisal, da te je potrebno odstraniti tako ali drugače saj delaš samo škodo.
Je pa upokojitev odločitev vsakega posameznika ne po diktat.
Ce se v 30. letih ni navozil vlakov se jih tudi sedaj ne bo. Za 3% visjo penzijo pa normalni ljudje ne nosijo glave naprodaj okoli, dogodek iz Pekla pri Pesnici se lahko zgodi komurkoli in kadarkoli (ce se zgodi taksnemu pa potem niti 10% penzije ne bo dobil)...Nikoli pa nisem rekel, da delajo skodo, vsak ve kaj dela.
kurjač
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 456
Pridružen: 13.05.2006, 21:06
Kraj: kurilnica

Odgovor Napisal/-a kurjač »

Včasih pa so taykole poskrbeli za nove kandidate.Mislim da je to bilo leta1982.

Slika
kurjač
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Vcasih so znali ja...danes pa ze na veliko okoli govorijo, da se bo ponovilo leto 1991 :? .
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Jembah napisal/-a:Vcasih so znali ja...danes pa ze na veliko okoli govorijo, da se bo ponovilo leto 1991 :? .
Kaj pa je bilo takrat, veliko odpuščanje?
Goran
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Iz sole direkt na cesto...
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Jembah napisal/-a:Iz sole direkt na cesto...
Letnik 91´(leto končanega izobraževanaj) smo še imeli možnost (dolžnost) opravljanja praktičnega izpita za stojevodjo, ki je MMG, takrat trajalo natanko dve leti po končani šoli za strojevodjo.Skupaj 6 let....koliko je sedaj pa vsi veste :evil: .

Letnik 92´ pa niso imeli niti možnosti opravljanja strokovneaga izpita, ampak direkt na cesto ali za premikače.
Če se prav spomnim je bil to tudi zadnji proizvod usmerjenega izobraževanja ali drugače povedano "strela v prazno".
Kako je bilo s prometarji ne vem več natančno, ampak se mi zdi, da je bila zgodba podobna.
LEP DAN
Igor
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Odgovor Napisal/-a holding »

....dogodgki leta `91 in še nekaj let naprej so bili žal posledica "balkanskih vojn"......šele po letu 2000 so se zadeve počasi uredile....

.....leta 1990 je bil prevoz na območju SŽ (ŽG) cca 25 -28 milionov brutotonskih kilometrov dnevno, leta 1994 cca 13 -15 mil., leta 2008 cca 20- 25 mil., trenutno konec dec/začetek jan cca 15-18 mil.......

....zaradi posledic finančne krize bo po mojem mnenju letos ta številka okoli 17-20 mil........in pomanjkanja vlečnega osebja za razliko od zadnjih let ne bo čutiti....

.....@Igor, po letu 91 so bila na udaru vsa področja, tudi prometnikom generacij 91 in 92 se je zgodilo podobno kot strojevodjem........težki časi, žal.....
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Biblijskih 7 debelih in 7 suhih krav.

Ampak, na železnici so se ob najbolj debelih še vedno videla vsa rebra. press :?
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
jankonc
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 02.11.2010, 17:18
Kraj: kranj

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a jankonc »

Lepo pozdravljeni!

Leto je 2010 in našim železnicam ne kaže preveč dobro sam mene vseno zanima če mi lahko kdo pove če in kje poteka izobraževanje za strojevodje na področju gorenjske oz. ljubljane?
Kakšen naslov,internetno stran ipd.

Ker me ta poklic zelo zanima se vam za odgovore ki jih posredujete tukaj ali na mail:jankonc@gmail.com najlepše zahvaljujem!
boris
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 293
Pridružen: 10.09.2006, 21:22
Kraj: Obala

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a boris »

ce se ne motim, je bil zadnji razpis maja meseca, ampak samo za zaposlene na SŽ, torej notranja reorganizacija...
zaenkrat zunanjega razpisa verjetno ne bo...
ampak vseeno, morda pa kakšen kaj več ve, tukaj na tem forumu..
jaz sem itak bolj švoh z informacijami...
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Naslov je: Slovenske železnice d.d.
Kolodvorska ul. 11
1000 Ljubljana

Najbolje da se obrneš kar na kadrovsko službo.

Lahko pa povprašaš na istem naslovu, kar direktno na PE Vleka, dokler so še tam. Počasi se namreč selijo v ljubljanske Moste N.B.B (nova bela bajta). :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: izobraževanje strojevodij

Odgovor Napisal/-a cokla »

Dolfe napisal/-a:
Lahko pa povprašaš na istem naslovu, kar direktno na PE Vleka, dokler so še tam. Počasi se namreč selijo v ljubljanske Moste N.B.B (nova bela bajta). :wink:
Bolj je NRB...( nova roza bajta ) :lol:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Odgovori