Material za maketarstvo.

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
Marc
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 03.05.2008, 20:48

Material za maketarstvo.

Odgovor Napisal/-a Marc »

Zdravo!

Zanima me sledece:

Koliko robe za maketarstvo (predvsem od firme Noch) bi se prodalo na slovenskem trgu, oz. bi se ta roba dobro prodajala za pravo ceno?

V mislih imam razne posipe, pesek, tire, kretnice, semaforje, figurice, portale, umetne skale, umetne mase...

Ce bi bilo rentabilno bi se znalo zgodit da odprem spletno trgovino z najnizjimi cenami v Sloveniji.

Prosim za vase mnenje, ker ste na tem podrocju bolj izkuseni kot jaz.

Hvala lepa.
IBANEZ15
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 12.11.2007, 13:01
Kraj: Zabukovica

Odgovor Napisal/-a IBANEZ15 »

Zdravo Marc!
Najprej pozdravljen na forumu. Glede vprašanja pozdravljam vsako novo konkurenco pri prodaji , čeprav se bojim da številke prodaje ne bodo velike.
Vsak bi imel maketo a želje so eno. Problemov je veliko ( denar, prostor...)
Vseeno ti želim , da bi ti ratal. Moja osebna želja bi bila ameriški vozni park,
ki ga pri nas razen nekaj mehano igrač ne prodaja nihče.
Še enkrat držim pesti , da bi ti kej ratal.
ajd!
LP
ZLATKO
Marc
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 03.05.2008, 20:48

Odgovor Napisal/-a Marc »

Sicer pa moj namen ni to, da bi s tem ful neki zasluzu, saj to ni moja osnovna dejavnost, to je postranska dejavnost.

Vi, ki se spoznate povejte kaksne so zelje in bom videl kaj lahko naredim.

Povejte kaj se najbolj potrebuje, kaj je najbolj zazeljeno. Tako kot je prej IBANEZ15 omenil ameriski vozni park.

Kr na plano s predlogi.
Aufle

Re: Material za maketarstvo.

Odgovor Napisal/-a Aufle »

xc
Zadnjič spremenil Aufle, dne 14.08.2008, 23:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Marc
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 03.05.2008, 20:48

Odgovor Napisal/-a Marc »

No bomo vidli. Sej ne da se ne spoznam. Moj oce izdeluje makete ze ene 20 let in zdaj je ustvaril kr posteno zadevo. Bom en dan posnel to mojstrovino :D

Sej pravim, meni ni cilj neki tezko trzenje. Dovolj bi mi blo da nekaj malega ostane, da ne gre v minus in da neki pripomorem k slovenskemu modelarstvu, saj roko na srce ni ene "pametne" trgovine v Sloveniji. Se posebej ne online trgovine. :D
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Jaz kupujem enako kot Aufle več al majn na ebayu in v tujini. Mislim da bi ti šla spletna trgovina bolje če bi mel vse modelarske stvari noter, ne sam železniške stvari.
LP Anej
vlakoljubec

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Marc a boš imel tudi Mehano Prestige modele?
Kolko bo skonto na priporočene cene?
Kako bo z garancijo in kdo bo plačal poštnino pri dobavi in v primeru reklamacij?
Konkurenca je dobrodošla, kar korajžno, če bodo cene OK boš nekaj prodal, ne boš pa obogatel.
Lp
Lovro
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ideja je vsekakor zanimiva, še posebej, če se ne boš omejil zgolj na Slovenijo ampak tudi malo na jug, pa na vzhod in sever... Hrvaška ima le eno štacuno s takimi rečmi in dostikrat kupujejo pri nas, sodeč po njihovem forumu zeljeznice.net. Podobno "hudo" je tudi v Srbiji samo da je za njih Slovenija le malce predaleč, žepi pa še bolj plitvi.

No če se vrnemo nazaj k ideji. Mehano recimo nima niti ene spodobne trgovine pri nas, ima pa lepe artikle, še posebej Prestige serijo. Ampak kaj ko od njih ne moreš dobiti ne seznama rezervnih delov, ne veš kje kupiti (razen na spletu odzunaj...) itd.

Kar se ameriških modelov - sam imam kar nekaj bolj ali manj polomljenih Mehano lokomotiv, katerih se bom nekoč rešil. Ampak obstaja pa zanimanje za te modele. Malce se moraš potruditi da prideš do Bachmana, Athearna, Atlasa... Mehano razen izjem nima toliko kvalitetne robe v primerjavi z naštetimi.

Kar se pa Evropske robe tiče se vsaj pri MoKo in Mlademu Tehniku dobi Piko, Fleischmann, Roco, Electrotren, v zadnjem času pa končno tudi Rivarossi in Jouef. Lima, ki ima tako poceni Hobbyline kot Collection ne obstaja pri nas. Vitrains, ki ima čudovite modele in so po svoje podobni Mehanu, jih lahko samo sanjamo. Liliput, Gutzold, Kleinbahn pa Top-Train, Weinert, BrassWorld models (slednji 3 so med hudo dragimi) itd., o njih vedo le strastni maketarji. Samo to so že vozila, katera ne bodo šli v nekih hudih količinah. Ko sem februarja kupoval Jouefovo zeleno Brižito CC6549, so mi v MT povedali, da so naročili vsega 25 kosov, nekaj CC6549 in nekaj CC6500. Malo.

Kar se dodatkov tiče v obliki hiš, vozil itd., tega je pri nas hudo malo. Načeloma izdelke firm Faller in Vollmer se da dobit, Kibri, Preiser, Pola in še kaj bi našel, to je pa bolj izlet preko meje in internet. Pa tu niso samo hiške, so tudi figurice, avtomobili, drezine... S tem, da se te reči da celo ponucat v maketarskih logih. Maketarji pa potrebujejo tudi travo, pri kateri je Noch mogoče med bolj poznanimi, ni pa edini, drevesa, razne takšne in drugačne dodatke za diorame in vinjete, rabijo barve... Ko smo že pri barvah, pri nas se dobi Revell praktično za vsakim vogalom, kvalitetnejši Model Master je kadar je (pa še to le pri MoKo in pri MT), Tamiya, Gunze-Sangyo ipd pa ... Mogoče pri ZGPMS. Sicer pa a je kdo videl kakršnekoli Tamiya produkte pri nas razen (nekoč) pri Mini Imports? Enako velja za plastične makete Fujimi, Hasegawa, Heller, Airfix...

Recimo da končam z naštevanjem četudi bi lahko nadaljeval še z DCC sistemi in kako elektroniko (a la Conrad Modellbau) ampak mislim, da sem skupaj z drugimi podal več kot dovolj idej, kaj bi lahko imel (prodajal). Predvsem pa razmišljaj evropsko, ne le slovensko drugače se ti račun ne bo izšel.

Držim pesti, da bo uspelo, vseeno pa računaj, da bo to veeeeelik zalogaj.
Goran
Marc
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 03.05.2008, 20:48

Odgovor Napisal/-a Marc »

Najlepsa hvala za tako izcrpen odgovor. :wink:
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

Če mene vprašaš, če imaš dosti velko ponudbo in pametne cene, se vse proda. Problem so tu zaslužek in pa količina. Tako da če imaš robo na policah - internetu ljudje nekaj kupijo sigurno, oz. sodim po sebi, če pa imaš par stavi v trgovini pa seveda da noben ne kupi. Sicer pa so cene tu velik problem, Ebay je naredil veliko na cenah izdelkov, ki se novi dobijo precej cenej kot v trgovinah povsod po Evropi, Slovenija ni izjema. Tako, da sam kupujem tam kjer je ceneje in to mislim da velja tudi za druge. Sicer ceneje ne mislim, kr neki poceni roba, ampak ceneje od drugega ponudnika.
Če se odločiš veliko sreče in upam da se kaj zame tudi najde. Konkurenca je vedno potrebna. :D
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Sam razmišljam v enaki smeri kot Marc.
Samo me zanima kolko vas bi kupilo stvari (predvsem stvari kot so trava, drevesa, avtomobili, hiše,..-različnih firm), ki bi ble od 1-2 EU cenejše od prave cene izdelka?
LP Anej
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Odgovor Napisal/-a totimato »

AnejTS napisal/-a:Sam razmišljam v enaki smeri kot Marc.
Samo me zanima kolko vas bi kupilo stvari (predvsem stvari kot so trava, drevesa, avtomobili, hiše,..-različnih firm), ki bi ble od 1-2 EU cenejše od prave cene izdelka?
Jaz bi kupil.

Sem eden tistih ki precej kupuje preko spleta. Pri slovenskih trgovinah me najbolj moti to, da je težava s dostavo. Mogoče zveni smešno ampak razni door to door in ostale dostavne službe pričakujejo, da bom imel teden dni dopusta, da jih bom lahko doma pričakal. Ponovne dostave ni in parkrat se mi je zgodilo, da so paket poslali nazaj, čeprav sem ga šel iskati že drugi dan (!). Zato je najboljša naša ptt, kjer te paket čaka do 15 dni. Pa še pošta je blizu in bolj so prijazni od dostavnih služb.

Hec pa je, da če prišteješ poštnino pri malih nakupih se ne splača. In tukaj pridem do druge stvari, ki me moti pri naših spletnih trgovcih (z eno prijetno izjemo). Če naročim več stvari (kar ponavadi delam) in na zalogi ni ene ali dveh, mi pošljejo paket in nato čez par dni še en paket s tema dvema manjkajočima stvarema - jaz pa plačam dvakrat poštnino. Nekajkrat sem ta drugi paket že zavrnil. Tista izjema, ki sem jo omenjal pa je toliko prijazna, da pokliče in me vpraša ali pošljejo ali bom imel kaj drugega ali bom počakal - to je prva liga.

Najbolj luštno je, če ima spletna trgovina online katalog ali vsaj sliko s podatki o artiklu in lahko klikaš in izbiraš.

Če so pomisleki o zalogi: ko kupujem gume (ja preko spleta jih), dobim mail, kjer me obvestijo ali so na zalogi in če niso kako dolgo jih bom čakal. Angažirajo se do te mere, da ne samo da ponudijo slovenskega prodajalca (primarno nemška trgovina), katerega lahko pokličem in se degovorim, tudi pošljejo mi alternativno ponudbo s opisom in ceno, če slučajmo ne bi mogel čakati. Če kaj vem tile sploh nimajo skladišča v SLO in k nam prihaja vse sproti, vsaj izgleda tako.

Kot sem rekel: jaz bi kupoval (svojim željam in finančnim zmožnostim primerno), le pogumno!

Lep pozdrav!
Odgovori