listavci

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: listavci

Odgovor Napisal/-a mmatja »

duro napisal/-a:Zdravo,

najprej hvala in odgovori na vaša vprašanja:
Mišo - ne, posipa sta ralična in sicer namenjena za merilo 0. Nisem jih izdelal sam, ampak so od izdelovalca Polak in bi po odtenkih naj odražala prav barve vrst, ki sem jih izdelal. Seveda je tudi znotraj vrst bukev, hrastov, brez, veliko podvrst, zato se barva listja lahko razlikuje od tistih, ki jih imamo pred oknom :D

Slika
=D> =D> Na tej sliki pa je to čisto "druga pesem" in se tisti moj post:
mmatja napisal/-a:...Ampak bi pa vseeno imel eno čisto majčkeno pripombo oziroma zapažanje :oops: Takole po slikah sodeč, mi deluje, kot da si pri obeh drevesih uporabil isti posip. Na bukvi, mi ta deluje nekoliko pretemno. V naravi je bukovo listje le nekoliko bolj svetlo zeleno, oziroma svetlejše od hrastovega. Je pa res, da slike mnogokrat ne prikazujejo dejanskega stanja... :wink:
L.P.
lahko mirne duše zbriše... :wink:
L.P.
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: listavci

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Vsa drevesa so fenomenalna, ampak breza... Ja, z besedami nemogoče opisati...
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: listavci

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Izdelava dreves je dejansko čisto enostavna. Vse pohvale, mmatja =D>

Povezava na video

dlž-dominik
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 34
Pridružen: 17.01.2016, 17:14

Re: listavci

Odgovor Napisal/-a dlž-dominik »

dober video! a lahko samo poveš katera je bila tista barva in tista 2 spreja! lp Dominik :D :D
dlž-dominik
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 34
Pridružen: 17.01.2016, 17:14

Re: listavci

Odgovor Napisal/-a dlž-dominik »

aja, pa še to. imate vi mogoče kakšno idejo za izdelavo vinograda za H0 maketo. lp Dominik :thumbupl
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: listavci

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

dlž-dominik napisal/-a:aja, pa še to. imate vi mogoče kakšno idejo za izdelavo vinograda za H0 maketo. lp Dominik :thumbupl
https://www.noch.de/de/weinreben-21540.html

Povezava na video

http://stummiforum.de/viewtopic.php?t=74894
Goran
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: listavci

Odgovor Napisal/-a mmatja »

dlž-dominik napisal/-a:dober video! a lahko samo poveš katera je bila tista barva in tista 2 spreja! lp Dominik :D :D
Hm, katero barvo imaš v mislih? Če misliš tisto sivo, je bil to Egalin temeljna siva, v spreju pa bela akrilna barva. Tisti drugi sprej, pa je bil lak za lase s katerim se pošprica pred nanosom posipa.
dlž-dominik napisal/-a:aja, pa še to. imate vi mogoče kakšno idejo za izdelavo vinograda za H0 maketo. lp Dominik :thumbupl
Jaz sem uporabil enostavno Noch-ovo ali Faller-jevo ( ne spomnim se več točno..) živo mejo, in jo prerezal na pol, ter "nataknil" na predhodno pobarvane in postavljene bucike. Za vmesne glavne podpore, pa se uporabil inox varilno žico 1mm debeljine in jo pobarval na ustrezno barvo, ter prav tako predhodno fiksiral na teren kjer naj bi bil vinograd. Končni izgled pa je takšen:

Slika

Slika

Slika
L.P.
dlž-dominik
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 34
Pridružen: 17.01.2016, 17:14

Re: listavci

Odgovor Napisal/-a dlž-dominik »

vredu. hvala.
dlž-dominik
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 34
Pridružen: 17.01.2016, 17:14

Re: listavci

Odgovor Napisal/-a dlž-dominik »

dobro! začel sem tudi z izdelavo dreves (listavcev) za svojo maketo! lahko rečem, da mi gre glede na slike ostalih dreves odlično! na žalost še nimam nobene fotke, vseeno pa se izkreno zahvaljujem za zgoraj navedeni video. zelo mi je pomagal pri izdelavi. lp Dominik :D
Odgovori