Začeti bo treba...

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a yyure »

Kako lepo vreme za naš hobi! A ne?
Ampak za piknik je bilo ravno dovolj dobrega vremena, zato še par utrinkov iz piknika. Škoda da je premalo prostor za piknik, ker imam še veliko idej :!: , bodo pa kje drugje prišle prav.

Trenutno je volja in čas zato se dela nadaljujejo in sicer na vhodu v predor pod piknikom. slike pa kot vedno...

http://www.mojalbum.com/yyure/nadaljeva ... o/23111182
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a yyure »

Fotke še iz prejšnjega tedna.
"lučka" pa je prišla v roke čisto po naključju, in bo postala del dekoracije v moji sobici!

http://www.mojalbum.com/yyure/nadaljeva ... o/23141836
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1289
Pridružen: 07.03.2007, 19:50

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a bart »

yyure
Že sedaj je čeden, kako dobro bo izgledal, ko bo končan!
Slika

Noro! =D> =D> =D>

Jernej :thumbupr
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a yyure »

Bart hvala!
Trenutno na portalu stojijo dela, zato pa se dela na terenu med obema portaloma.

Kot sem že opisal kako sem delal hrib pod gradom, z izravnalno maso Jubolin (ostanki izpred let, rok uporabe je že nekaj let pretečen ampak to me ne moti, saj se z njim dela kot z novim edino premešat sem ga moral. Prvi nanos je bil narejen pred tremi dnevi in se je že posušil, drugi nanos pa danes in se bo sušil kakšen dan več saj je pokrit s folijo katera mu bo dala končno obliko. Izravnalno maso sem obarval z dipi pigmentom, zato da se vidi kje je nanos in kje ga ni, nanos je približno 5 mm na debelo. Struktura pa bo vidna po odstranitvi folije verjetno za konec tedna, saj jo bom pustil da se konkretno strdi.
Postopek v slikah pa tukaj: http://www.mojalbum.com/yyure/nadaljeva ... o/23145940
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a yyure »

Takole izgleda sama zadeva, ko je odstranjena alu folija. Sem se pa pošteno namučil ko sem odstranjeval folijo, ob vseh prejšnjih projektih je šlo brez problema, tokrat pa je bil to kar izziv, ker se je folija (nevem zakaj) prijela na jubolin kot še nikoli.
Mogoče sem imel drugačno folijo???
Z rezultatom pa sem kar zadovoljen.

http://www.mojalbum.com/yyure/nadaljeva ... o/23169080
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

yyure napisal/-a:Takole izgleda sama zadeva, ko je odstranjena alu folija. Sem se pa pošteno namučil ko sem odstranjeval folijo, ob vseh prejšnjih projektih je šlo brez problema, tokrat pa je bil to kar izziv, ker se je folija (nevem zakaj) prijela na jubolin kot še nikoli.
Mogoče sem imel drugačno folijo???
Z rezultatom pa sem kar zadovoljen.

http://www.mojalbum.com/yyure/nadaljeva ... o/23169080
Si mogoče folijo drugače obrnil?

Vsaka stran je drugačna!?

P.S. Zmerjznova z veseljem pregledam tvoje novosti!
Kar tako naprej!!!
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a yyure »

Pol leta je mimo, odkar sem kaj zares počel okoli makete, pa ne bom o tem zakaj...
Počasi se bodo zadeve ponovno začele odvijati. Bilo je veliko pospravljanja, čiščenja, par poizkusnih izdelav drevja... V glavnem vlaki vozijo brez zamud.
"Ta velka" bo sedaj na stranskem tiru, lotil pa se bom male rudniške... da bo vsaj nekaj narejeno, nič ne obljubim, časa je malo, volje pa veliko.

Za začetek pa nekaj fotk kaj se je nabralo tekom zadnje polovice leta, predvsem glede voznega parka za ozkotirno progo. Ugotovil sem tudi da je voznega parka v tej velikosti povsem dovolj za moje potrebe, tako da v bodoče v tej smeri ne bo nekih investicij, se bo pa več delalo.

Pa še povezava do obljubljenih fotk: https://mojalbum.com/yyure/nadaljevanje ... o/23513815
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Obe maketi sta mi zelo všeč. Tista z ozkotirno še posebej.
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a yyure »

Kot sem napisal ozkotirna je v delu, že pred časom izdelane stavbe je potrebno dodelat, jim dodat detajle in jih oživet. Zaenkrat vse samo postavljam na prosta mesta, ko bodo vse dokončane bodo dobile pa stalno postavitev.
Trenutno čakam na izdelavo koles za dvigalo v rudniškem jašku, saj te ki sem jih naredil "na roke" niso dovolj natančne da bi jih lahko spravil v pogon. Bom poslikal ko jih dobim in opisal.
Nekaj fotk pa iz telefona tokrat:
https://mojalbum.com/yyure/nadaljevanje ... o/23531899
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Jure zdravo,
Ne zameri ampak moram se oglasiti. Vsa tvoja dela glede detajliranja na maketi, so za pohvalo in zavidanja vredna. Ne morem pa mimo zadeve, ki me zelo moti. To so VIDNI! pogoni kretnic. Glede na vse ostalo to zelo izstopa...In to žal, po mojem skromnem mnenju, v negativni smeri. Ali se ne bi dalo to nekako drugače rešiti in jih skriti pod maketo? Kakšni tiri (proizvajalec?) pa sploh to so?
L.P.
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a yyure »

Ja se popolnoma strinjam, glede pogonov, in bodo tudi spremenjeni ob priložnosti. Tiri so pa malo mešano, kar je prišlo pod roke, ker je bila to v osnovi samo neka poizkusna verzija "N", davnega leta pred 2000?, potem pa je prešlo v ozkotirno progo, ki bo del celote v enem izmed kotov "ta velike" makete. N vozni park MEHANO po večini, sem prodal in nabavil nekaj novega, nekaj rabljenega ali pa predelal v ozkotirno, kar je vidno z nekaterih fotografij.
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a miranzor »

@yyure

obetajoče izgleda. Zanimiva tirna postavitev. Že imaš morda predvideno, kje bodo kakšni objekti? Na vprašanje "ali bo dioramo mogoče vključiti v tvojo maketo" pa si že odgovoril v prejšnjem postu. Morda le to, ali si predvidel morda tudi pretovarjanje iz ozkotirnih na normalnotirne vagone?

Zanimivo bo videti nadaljevanje!
LP, Miran
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a yyure »

Miran, da najprej odgovorim:
Tirna postavitev je takšna kot je, mogoče se bo kdaj nadaljevala v katero od smeri, to bo pokazal čas, in pripeljala tudi na kakšno postajo. Postavitev objektov je okvirno zamišljena ta objekt, ki ga sedaj zaključujem bo dobil mesto izven glavnega dela, sicer je bilo v osnovi mišljeno drugače ampak, bi bilo v tem primeru prenatrpano, tako da bom nekaj malega dodal, naslednjič poslikam. Pretovarjanje pa za enkrat ni predvideno, je pa v bodoče če bo, kot že omenjeno nadaljevanje proge v katero od smeri, prevoz normalnotirnih vagonov na ozkotirni progi s pomočjo vagonov na ozkotirni progi na katere se naloži klasične vagone. Pa nič ne obljubim :!:

Ko sem začel izdelovati prve objekte se mi je ustavilo pri žlebovih in nisem vedel kako iz česa jih narediti, pred časom pa je hčera polomila že xx-ti dežnik in ko sem to gledal sem ugotovil da bi lahko "špice" od dežnika za kaj uporabil, sicer dimenzijsko niso najbolj primerne, ampak pri večjih objektih to ni moteče, vsaj zame ne, kako izgleda pa na fotkah. Pritrdil sem okenske police in nadstreške nad vrati, dodal kljuke, zamenjal sem tudi streho na vrhu stolpa ob stavbi in naredil novo ograjo prejšnja je bila iz tankega kartona, ki pa ni zagotavljal varnosti :oops: , nova pa je iz 1mm plastike ki je zelo podobna styrenu, (če ni styrene?, pa mu samo mojstri, ki z njim delajo pravijo bela plastika), tudi to je na fotkah.
Jutri pa sledi staranje objekta, kar pa je zame kar velik izziv saj sem to do sedaj izvajal le parkrat in za enkrat s svojimi rezultati nisem bil najbolj zadovoljen.


https://mojalbum.com/yyure/nadaljevanje ... o/23538743
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a miranzor »

@yyure

dobro to izgleda. Žlebe si tudi dobro pogruntal in pav dobro so videti!

Pri maketah velikokrat velja pravilo "manj je več!" in res je, če je majhen prostor prenatrpan z detajli, le ti izgubijo svoj čar, pa če so še tako dobri!

Čakam nadaljevanja!
LP, Miran
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a yyure »

Za enkrat samo tole:
https://mojalbum.com/yyure/nadaljevanje ... o/23541735
Postavitev objektov bo približno tako postavljena kot je razvidno s slik, dodatek ki sem ga omenil pa je na spodnjem delu ene izmed slik.

To je moj trenutni domet, kar se tiče staranja objektov. Staral pa sem z nastrganimi kredami iz "Lidla" Zaplenil sem jih pa otrokom :mrgreen: :mrgreen:
Par fotk je pa iz trgovine ali trgovskega centra v Minhnu, kjer se je kolega spomnil name, če ravno njega te zadeve ne zanimajo je naredil par fotk in mi jih poslal, da me malo podraži. Je kar dobro zadel in ujel v objektiv SŽ, ampak njemu to itak ni pomembno. Nekaj cen je lepo vidnih.
Odgovori