Modulna postaja v H0

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
matejmm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 448
Pridružen: 08.12.2012, 0:32
Kraj: Ljubljana

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a matejmm »

Benjamin,

vidim, da ti zadeva kar lepo napreduje. Modul 1 bi bilo fino videti tudi od zgoraj. Ali se še vedno držiš prvotnega tirnega načrta ali si že kaj spremeni tirno konfiguracijo. Ena zadeva me zanima... si kaj razmišljal kako narediti postajo tako, da se bodo vsi postajni tiri ujemali tudi, če odstraniš kakšen vmesni modul? Se boš zanašal na ravnilo ali si nameraval narediti kakšno šablono za polaganje tirov med moduli?

Sicer tudi jaz napredujem, ampak bolj počasi....

Slika
Profil Fremo HO-F96 (nizki) zarisan na 12mm vezano ploščo

Slika
Vmesne plošč imajo enako razpored lukenj.

Slika
Profil sem žagal s pomočjo namizne in vbodne žage.

Slika
Izvrtane luknje v Fremo profilu - vrtal sem fi11 (namesto fi12) tako da lahko luknje še malo pobrusim.

Slika
Profilne plošče pripravljene na precizno obdelavo - brušenje.
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

miranzor napisal/-a:Benjamin,

delo lepo napreduje in nestrpno pričakujem nadaljevanje!
Morda sem kaj spregledal v prejšnjih objavah, toda zanima me s katerim lepilom lepiš tire na podlago in ali uporabljaš kot podlago pluto?
Tire sem zlepil kar z lepilom za les. Na prvem modulu nisem uporabil plute, na drugem modulu pa sem na vezano ploščo nalepil 3mm pluto. Tire za drug modul pa še moram kupiti (4x Roco G4).

Nadaljno delo bo sicer potekalo počasi...
Sicer pravijo, da se počasi daleč pride.. :D
L.P.

Benjamin
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a duro »

Benjamin napisal/-a:Tire sem zlepil kar z lepilom za les.
Zdravo Benjamin,
za lepljenje tirov s podlago, je bolje uporabiti kontaktno lepilo, npr. Neostik, saj veliko manj prevaja tresljaje in s tem zvok.

lp,matej
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

matejmm napisal/-a:Benjamin,

vidim, da ti zadeva kar lepo napreduje. Modul 1 bi bilo fino videti tudi od zgoraj. Ali se še vedno držiš prvotnega tirnega načrta ali si že kaj spremeni tirno konfiguracijo. Ena zadeva me zanima... si kaj razmišljal kako narediti postajo tako, da se bodo vsi postajni tiri ujemali tudi, če odstraniš kakšen vmesni modul? Se boš zanašal na ravnilo ali si nameraval narediti kakšno šablono za polaganje tirov med moduli?
Slika
Ja tirnega načrta se še zmeraj držim. Tiri bi naj bili tako postavljeni, da se lahko tudi kak vmesen modul odstrani ali doda. Zanašam se na ravnilo :D
L.P.

Benjamin
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

duro napisal/-a:
Benjamin napisal/-a:Tire sem zlepil kar z lepilom za les.
Zdravo Benjamin,
za lepljenje tirov s podlago, je bolje uporabiti kontaktno lepilo, npr. Neostik, saj veliko manj prevaja tresljaje in s tem zvok.

lp,matej
Hvala Matej, bom pri nadaljnem delu upošteval tvoj nasvet. :thumbupr
L.P.

Benjamin
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a milchy »

duro napisal/-a:
Benjamin napisal/-a:Tire sem zlepil kar z lepilom za les.
Zdravo Benjamin,
za lepljenje tirov s podlago, je bolje uporabiti kontaktno lepilo, npr. Neostik, saj veliko manj prevaja tresljaje in s tem zvok.

lp,matej
bodo pa nastali problemi, če bo treba kak tir zamenjat
Uporabniški avatar
borut_slo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 125
Pridružen: 26.10.2012, 14:28

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a borut_slo »

Hi!

Tole lepljenje tudi mene zanima. Jaz bi uporabil podlago za laminate kot podlago na katere bi lepil tire. Nekje sem prebral, da belo lepilo ne bo v redu, neostik pa mi ne diši preveč. A je še kakšna druga alternativa za stirodur in tirni material?

Benjamin, katere kretnice pa si nabavil EW1 ali EW3? Kje si jih nabavil (mogoče lokshop)? Iščem namreč najugodnejšo varianto za večjo količino.

Moj projekt sicer še vedno stoji na točki urejanja elektronike in mehanizmov za kretnice. Ko bo prostor pa bo šlo zares.


Lp
Borut
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a mmatja »

borut_slo napisal/-a:Hi!

Tole lepljenje tudi mene zanima. Jaz bi uporabil podlago za laminate kot podlago na katere bi lepil tire. Nekje sem prebral, da belo lepilo ne bo v redu, neostik pa mi ne diši preveč. A je še kakšna druga alternativa za stirodur in tirni material?
Lp
Borut
Neostik absolutno odpade, ker ti bo stirodur takoj "pojedlo" Jaz sem uporabljal:
Lesena podlaga - stirodur: http://www.grama.si/izdelki.asp?lang=sl&str=10&id=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Stirodur - tiri: http://www.henkel.si/2263_SIS_HTML.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
L.P.
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a yyure »

Jaz sem lepil vse z neostikom, samo, ko ga naneseš in razmažeš na podlago počakaš da se že skoraj posuši in nato samo pritisneš stirodur na željeno mesto, enako sem delal s tiri, samo da sem tu namazal tire z neosikom in počakal da se posuši potem pa položil tir in ga obtežil, stirodura mi ni nikjer topilo, razen na probnih lepljenijih, kjer sem ugotavljal kdaj je dovolj suho lepilo da se da delat. Drži!!!
Uporabniški avatar
borut_slo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 125
Pridružen: 26.10.2012, 14:28

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a borut_slo »

Hi!

Kako pa se obnese ta kombinacija les-stirodur-tračnice zalepljeni z neostikom? Mislim bolj časovno obstojnost in raztezanje/krčenje ob spremembi temperature s posipom in lesnim belim lepilom?


Lp
Borut
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

borut_slo napisal/-a:
Benjamin, katere kretnice pa si nabavil EW1 ali EW3? Kje si jih nabavil (mogoče lokshop)? Iščem namreč najugodnejšo varianto za večjo količino.
Uporabil sem kretnice, katere sem že imel doma. Roco Wl15 in Wr15, so pa bile tiste z gumijasto podlago, in sem le to odstranil in jezičke kjer je bila zataknjena horizontalno ležeča žička zbrusil in zvrtal luknje v premikalne pragove za vertikalno stoječe pogone. Preostale kretnice pa bom vrjetno nabavil kar pri nas v Slo.. Moji moduli bolj počasi napredujejo.. Čas, denar,...
L.P.

Benjamin
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a yyure »

borut_slo napisal/-a:Hi!

Kako pa se obnese ta kombinacija les-stirodur-tračnice zalepljeni z neostikom? Mislim bolj časovno obstojnost in raztezanje/krčenje ob spremembi temperature s posipom in lesnim belim lepilom?


Lp
Borut

Pri meni je nekaj s stirodurom nekaj pa s pluto, kakšne bistvene razlike ni vsaj ne glede glasnosti, glede raztezanja in krčenja pri spremembah temperatur pa nisem pravi naslov ker imam zadevo postavljeno v suhih kletnih prostorih, s termostatom!
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

Doma sem našel star kos stiroporja, ter ga hitro vgradil v prazen prostor na modul-u 1 :mrgreen:

Slika

In še ena off...

Štuc je kar uporabna zadeva :thumbupl :D :D
Slika
L.P.

Benjamin
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

L.P.

Benjamin
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a miranzor »

Dobro napreduješ! =D>

Kako pa imaš rešeno nastavljanje višine pri nogah? Imaš morda noge po višini nastavljive z vijaki?
LP, Miran
Odgovori