Modulna postaja v H0

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Benjamin napisal/-a:Štuc je kar uporabna zadeva :thumbupl :D :D
Slika
Nekaj podobnega je cokla slikal v Ljubljani. :lol:
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

miranzor napisal/-a:Dobro napreduješ! =D>

Kako pa imaš rešeno nastavljanje višine pri nogah? Imaš morda noge po višini nastavljive z vijaki?
Tako je, noge so po višini nastavljive +/-30mm :D
Slika
L.P.

Benjamin
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

V zadnjih dneh sem malce barval tire, ter posipaval tolčenec :mrgreen:

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabil sem "tolčenec" svetlosive barve, proizvajalca Woodland Scenics.

Tolčenec sem prepojil s mešanico lepila za les, vode, ter kapljico detrgenta.
To redko zmes sem med tiri kapljal na tolčenec, ob straneh pa sem iz zunanje strani rahlo in počasi brizgal, tako, da se je tolčenec vse do tirov napojil zmesi.
Pri brizganju moramo biti zelo pazljivi, da ne pritisnemo preveč na brizgo, saj potem "razpihnemo" ves tolčenec.

Kot vidimo na zadnji fotografiji, se lepila skorajda ne vidi.
L.P.

Benjamin
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a miranzor »

Benjamin,

lepo in čisto narejeno! :thumbupr

Sam lepilno mešanico kapljam s pomočjo 5 ml pipete, ker lažje doziram količino. Z injekcijsko brizgo imam za takšno delo slabše izkušnje. Rada se zatika, še posebej, če so med delom malo daljši premori.

Pa še vprašanje: Ali si na stikih med moduli predvidel kakšno dodatno pritrditev tirov? V mislih imam prehod, ki je viden na tem posnetku: http://www4.slikomat.com/13/0602/m1j-100-03.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;.
LP, Miran
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

miranzor napisal/-a:Benjamin,

lepo in čisto narejeno! :thumbupr

Sam lepilno mešanico kapljam s pomočjo 5 ml pipete, ker lažje doziram količino. Z injekcijsko brizgo imam za takšno delo slabše izkušnje. Rada se zatika, še posebej, če so med delom malo daljši premori.

Pa še vprašanje: Ali si na stikih med moduli predvidel kakšno dodatno pritrditev tirov? V mislih imam prehod, ki je viden na tem posnetku: http://www4.slikomat.com/13/0602/m1j-100-03.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;.
Jaz sem odvečno količino lepilne mešanice odlil začasno v plastični lonček. Če pa sem v naprej vedel, da tisti dan nebom več delal nič, sem pa odlil tistih par ml mešanice v staro plastenko, ki je romala v koš.. Sicer sem si mešal največ za štamperl mešanice naenkrat.

Z injekcijsko brizgo pa je potrebno bit zelo pazljiv, da se pritiska nanjo enakomerno in rahlo... Se mi pa je tudi 2x zgodilo, da mi je nekako zdrsnilo in sem preveč stisnil, nakar je razpihalo nekaj tolčenca, vendar je šlo na srečo vse popravit :)

Na stikih modulov nimam predvidene nobene dodatne ojačitve.
L.P.

Benjamin
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a yyure »

Za razredčeno lepilo sam uporabljma plastenko, kot so bile včasih tiste za strojno olje pri šivalnih strojih samo, da je ta ki jo jaz uporabljam iz mehkejše plastike, preden z njo začnem delat iztisnem nekaj zraka, da se ustvari nekakšen vakum in lepilo ne teče samo od sebe in ko končam samo popustim in zrak potegne nazaj in ne izteka nič več lepila kolikor hočem, na vrh pa nataknem ne najtanjšo inekcijsko iglo, ki jo prej odrežem s pilo, da je dolga 1-2 cm.
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Lepo narejeno.
Tudi sam sem uporabljal enako barvo od Revella za tire.
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

Po poletnem premoru počasi spet napredujejo dela na modulu 1.

Rampa je dobila oporo iz ciglov, katero še bo potrebno malce optično izpopolnit :)
Slika

Delavci so bili kar pridni, v istem dnevu , kot so sezidali oporo za rampo, so še pripeljali "travo" :mrgreen:
Slika

Veliko trave :) Travo sem "posadil" malo šekasto.. Nisem hotel imeti preveč enobarvnega travnika.
Slika
Postajališče seveda ne bo na tem mestu.. ;)
L.P.

Benjamin
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a duro »

Zdravo Benjamin,

lepo si posejal travo, bravo. En nasvet: da prehodi med posameznimi odtenki zelene ne bodo tako vidni, lahko naneseš drugo plast trave. S ploščatim čopičem čisto na rahlo pomažeš po konicah trave in nastrelaš novo plast trave, ki jo namešaš iz obeh odtenkov spodnje plasti.

Tako dobiš tudi višjo in neenakomerno razporejeno višino, kar deluje bolj naravno. Na koncu pa z enakim čopičem in zelo malo svetlo rjave ali oker barve, pobarvaš le špice najvišjih bilk, tako ponazoriš osušene špice.

Lp,matej
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a kasti »

En dobronameren nasvet. Zamenjaj Piko za PECO. Ne bo ti žal. Drugače pa kar naprej z delom.
kasti
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a mmatja »

kasti napisal/-a:En dobronameren nasvet. Zamenjaj Piko za PECO. Ne bo ti žal....
kasti
Se mi zdi, da je ta nasvet "prišel" malo prepozno... :(
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

duro napisal/-a:Zdravo Benjamin,

lepo si posejal travo, bravo. En nasvet: da prehodi med posameznimi odtenki zelene ne bodo tako vidni, lahko naneseš drugo plast trave. S ploščatim čopičem čisto na rahlo pomažeš po konicah trave in nastrelaš novo plast trave, ki jo namešaš iz obeh odtenkov spodnje plasti.

Tako dobiš tudi višjo in neenakomerno razporejeno višino, kar deluje bolj naravno. Na koncu pa z enakim čopičem in zelo malo svetlo rjave ali oker barve, pobarvaš le špice najvišjih bilk, tako ponazoriš osušene špice.

Lp,matej
Zdravo Matej,

Hvala za nasvet, se bom ob prvi priliki lotil tega :) :thumbupr
L.P.

Benjamin
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

kasti napisal/-a:En dobronameren nasvet. Zamenjaj Piko za PECO. Ne bo ti žal. Drugače pa kar naprej z delom.
kasti
Roco tire imam vgrajene (vsaj na teh štirih modulih bodo tudi ti ostali) Za dalje pa sem razmišljal o Tillig http://www.tillig.com/Produkte/produktinfo-85326.html" onclick="window.open(this.href);return false; :?:
L.P.

Benjamin
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a miranzor »

Benjamin napisal/-a:Po poletnem premoru počasi spet napredujejo dela na modulu 1.
Lepo si naredil! =D>

Morda se mi zdi, da je med tiri nekoliko preveč enakomerno posejana trava. Prav tako je morda prostor med tirom in nakladalno rampo poraščen s preveč enakomerno travo. Običajno je ta prostor izmenično poraščen s šopi trave med peščeno podlago, mestoma gramozirano. Tudi vogalni stiki opečnega zidu rampe kličejo po maski. Lahko v zunanje vogalne stike zalepiš preprosto 1x1mm letvico in s tem ponazoriš vogalno ojačitev iz jeklenega kotnega profila.

To so le moja razmišljanja!
Sicer pa čakam nadaljevanje! 8)
LP, Miran
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: Modulna postaja v H0

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

miranzor napisal/-a:
Benjamin napisal/-a:Po poletnem premoru počasi spet napredujejo dela na modulu 1.
Lepo si naredil! =D>

Morda se mi zdi, da je med tiri nekoliko preveč enakomerno posejana trava. Prav tako je morda prostor med tirom in nakladalno rampo poraščen s preveč enakomerno travo. Običajno je ta prostor izmenično poraščen s šopi trave med peščeno podlago, mestoma gramozirano. Tudi vogalni stiki opečnega zidu rampe kličejo po maski. Lahko v zunanje vogalne stike zalepiš preprosto 1x1mm letvico in s tem ponazoriš vogalno ojačitev iz jeklenega kotnega profila.

To so le moja razmišljanja!
Sicer pa čakam nadaljevanje! 8)
Res je malo preveč enakomerno posajena trava med tiri. Bom zrihtal to ;)

Opečni zid bom na vogalih pobarval, da bo lepše videt.

Hvala za nasvete, bom jih vsekakor upošteval ;)
L.P.

Benjamin
Odgovori