Vodna postaja Celje v H0

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Vodna postaja Celje v H0

Odgovor Napisal/-a miranzor »

@mkx

Občasno tudi meni zmanjkuje potrpežljivosti in tudi potrebna zbranost tu in tam peša. Ampak takrat pač narediš kratek premor, da se baterije malo napolnijo, potem pa spet dalje! :)

@_Borsig_

Pretiravati ti ravno ni treba! :)

@sebastiant

Hvala! Hladna svetloba je namerna, saj sem predlogo za izdelavo uporabil iz leta 1976, kot je bila v svetilki živosrebrna žarnica, ki pa oddaja tako modrikasto, hladno svetlobo. Če bi objekt delal po originalni predlogi novozgrajene postaje, bi morali biti na strehi tudi štirje dimniki, pa verjetno bi moral še kaj spremeniti. Že tako bom verjetno spremenil zadnjo, vzhodno stran in jo prilagodil načrtom, najdenim in pridobljenim pred kratkim.

Seveda ne zamerim pripombi, saj zato je forum, da se razvije debata. :)

Lep vikend vsem!
LP, Miran
ebi2
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 17.03.2009, 10:38
Kraj: Ljubljana

Re: Vodna postaja Celje v H0

Odgovor Napisal/-a ebi2 »

Miran čestitke za fenomenalen izdelek tudi iz moje strani. Kakor tudi za vse ostale izdelke.
Neverjetno.

LP Dušan
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Vodna postaja Celje v H0

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

miranzor napisal/-a:Pomerjanje in prilagajanje oken in vrat z izrezi v opečnem zidu

Slika
Miran, ta zid ste kupili že kot takšen, pa ste izrezali odprtine za okna in vrata?
In seveda kapo dol za končni izdelek. =D>
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Vodna postaja Celje v H0

Odgovor Napisal/-a miranzor »

Pozdravljen Brižitka 363!

Ja, plošča z imitacijo opečnega zidu je kupljena, mislim, da je Auhagen, štev. 52212. Po zarisovanju predvidenih odprtin sem le te tudi izrezal in prilagodil dimenzijam oken in vrat.

Na vertikalnih robovih sem s koščkom žage (od rezbarske lok žagice) poglobil utore med posameznimi vrstami opeke...

Slika

...in tako dobil nekoliko bolj realističen izgled teh robov.

Slika
LP, Miran
Odgovori