Moj cestni vozni park - predelave...

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Moj cestni vozni park - predelave...

Odgovor Napisal/-a miranzor »

@Tomy

Hvala!

@Nik

Hvala za pohvalne besede! Odlično obdelan model in lepo ter čisto delo! Ali je morda lastnik tega VW-ja Dražen B.?

Se strinjam, da model Herpe ni med najboljšimi, vendar sem tega pač imel v zbirki in sem ga zato uporabil. Ko sem jih nabavljal, drugi proizvajalci (Busch, Wiking, Brekina) v svoji ponudbi niso imeli ustreznega modela, katerega osnovna barva bi mi odgovarjala za predelavo v policijsko različico.

Model VW 1302 od AWM poznam in ga imam tudi v zbirki, vendar gre za novejši tip vozila, kot sem ga hotel upodobit. Je pa resnično prednost pri barvanju ločljivost pokrova motorja in prtljažnika, saj je maskiranje ter barvanje prehodov zaradi razgibanosti karoserije precej zoprno in tudi moje pomanjkanje izkušenj se tu pozna.
LP, Miran
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Moj cestni vozni park - predelave...

Odgovor Napisal/-a totimato »

miranzor napisal/-a:

Preizkus univerzalnosti strešnega nosilca! :D
Slika

Hop Cefizelj!
Vmes ena slika policijskega fička :D ;)

Lep dan!
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Moj cestni vozni park - predelave...

Odgovor Napisal/-a miranzor »

Ja, Matjaž ta pa še čaka na predelavo.
Pravzaprav drugi, ker bo ta končal na odpadu vozil ali morda v kakšni delavnici, ker je bil kot poskusni zajček testni objekt in je šlo kar nekaj zadev malo po svoje! :)
LP, Miran
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Moj cestni vozni park - predelave...

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Miran, lahko okvirno napišeš obdobja tvojega Hrošča in horšča katerega je predelal @nik?


Ali razmišljaš tudi o oznakah na vratih (so bile še kje na vozilu) oz. o napisih?

Iz starih fotografij je razvidno da "včasih" ni bilo oznak na vratih! Se ve od kdaj naprej so bile?


Našel sem tudi zanimive fotografije predelav (mislim da je 1:43) na tem forumu:

http://zbiralci.com/forum/viewtopic.php?t=1922&start=50" onclick="window.open(this.href);return false;
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Moj cestni vozni park - predelave...

Odgovor Napisal/-a miranzor »

@_Borsig_

Matjaž, za svojega sem napisal, da gre za obdobje cca. 1975 ~ 1980; Takratni hrošč, mislim, da je bil 1200, ne vem točno, ker je bilo nekaj vozil originalnih iz uvoza, ostali pa so bili licenčni. Takrat se za to nisem posebej zanimal, uporabnih podatkov in slik iz tistega obdobja pa žal nimam na razpolago.
Nik bo za svojega moral povedati sam, lahko pa obdobje grobo določiš, če veš razpon v katerem je bil konkreten model oz. tip vozila v izdelavi.

Prav tako se ne spominjam, da bi katero od službenih vozil v tem obdobju imelo na vratih na boku napis "MILICA". Oznake z napisom in grbom so vozila dobila v začetku 80-ih.

Povezavo poznam in tudi tema, do katere si dal povezavo mi je znana. Večinoma gre tam res za merilo 1:43, je pa nekaj tudi drugih meril - tudi 1:87.
LP, Miran
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Moj cestni vozni park - predelave...

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

miranzor napisal/-a:@_Borsig_
Matjaž, za svojega sem napisal, da gre za obdobje cca. 1975 ~ 1980;
:oops: :oops:

Videl - pa pozabil!

Spomin ko zlata ribica!
:D



Tudi sam sem videl nakaj črno/belih fotografi na katerih ni napisa na vratih.

To seveda olajša izdelavo modela! :roll:
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: Moj cestni vozni park - predelave...

Odgovor Napisal/-a nik »

miranzor napisal/-a:@Tomy

Hvala!

@Nik

Hvala za pohvalne besede! Odlično obdelan model in lepo ter čisto delo! Ali je morda lastnik tega VW-ja Dražen B.?

Se strinjam, da model Herpe ni med najboljšimi, vendar sem tega pač imel v zbirki in sem ga zato uporabil. Ko sem jih nabavljal, drugi proizvajalci (Busch, Wiking, Brekina) v svoji ponudbi niso imeli ustreznega modela, katerega osnovna barva bi mi odgovarjala za predelavo v policijsko različico.

Model VW 1302 od AWM poznam in ga imam tudi v zbirki, vendar gre za novejši tip vozila, kot sem ga hotel upodobit. Je pa resnično prednost pri barvanju ločljivost pokrova motorja in prtljažnika, saj je maskiranje ter barvanje prehodov zaradi razgibanosti karoserije precej zoprno in tudi moje pomanjkanje izkušenj se tu pozna.
Da, vlasnik je Dražen B.
Ovaj VW 1302 kojeg radi AWM stvarno nije točno odgovarajući tip za YU Miliciju/Milicu; model predstavlja noviji tip sa širom/većom prednjom haubom. Nažalost model VW 1200 koji bi odgovarao za ovu preradu u H0 ne radi niti je ikada radio niti jedan prozvođač; to bi trebala biti verzija sa malom/uskom prednjom haubom ali već sa novim okomitim prednjim lampama i novim tipom odbojnika. Gotovo je nevjerojatno da model te jeftine i najčešće varijante ovog njemačkog automobila sa prelaska 60-ih na 70-e ne radi nitko u H0. Da li je Milicija/Milica imala i starije verzije VW 1200 nije mi poznato ali ja to nisam vidio dosad na slikama.
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: Moj cestni vozni park - predelave...

Odgovor Napisal/-a nik »

_Borsig_ napisal/-a:Miran, lahko okvirno napišeš obdobja tvojega Hrošča in horšča katerega je predelal @nik?


Ali razmišljaš tudi o oznakah na vratih (so bile še kje na vozilu) oz. o napisih?

Iz starih fotografij je razvidno da "včasih" ni bilo oznak na vratih! Se ve od kdaj naprej so bile?


Našel sem tudi zanimive fotografije predelav (mislim da je 1:43) na tem forumu:

http://zbiralci.com/forum/viewtopic.php?t=1922&start=50" onclick="window.open(this.href);return false;
Ovakav VW 1200 je mogao biti u upotrebi od cca 1970. pa do početka ili čak sredine 80-ih. Do valjda sredine 60-ih su vozila Milicije bila kompletno plava a onda je došla ova shema sa bijelim haubama koja se zadržala do kraja bivše države (jedino su Tristaći imali drugačiju kombinaciju bijele i plave boje). Do negdje 1970. nije bilo natpisa na vozilima onda su se pojavili sitni natpisi, često i sa nekim grbom-logom da bi oko 1980. došao veliki bočni natpis MILICIJA sa uskim fontom; u Sloveniji je ovo kasnije bilo nešto drugačije ali tu baš neznam detalje, jedino dobro pamtim farbanja i natpise na vozilima SUP SRH.

Evo još nekoliko modela koje sam ja radio.

Herpa Mini, Saobraćajna Milicija, SUP Zagreb.
Slika

Roco Land Rover, Specijalna Milicija, RSUP SRH.
Slika

Plavo svjetlo je i na Miniju dodao vlasnik.
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: Moj cestni vozni park - predelave...

Odgovor Napisal/-a nik »

U ovoj temi smo dosta pisali o vozilima Milicije i njihovim mogućim modelima a ima i puno starih slika.

http://www.malezeljeznice.net/forum/ind ... cija.6175/" onclick="window.open(this.href);return false;

O Milici u toj temi ipak nema ništa ali ima nešto u ovoj drugoj.

http://www.malezeljeznice.net/forum/ind ... 2014.6158/" onclick="window.open(this.href);return false;

Slika

http://diepresse.com/home/politik/zeitg ... -gestorben" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Moj cestni vozni park - predelave...

Odgovor Napisal/-a miranzor »

@Nik

hvala za obsežno in kvalitetno dopolnitev in popestritev teme.
Teme na forumu Male željeznice že poznam, vendar sem jih tudi tokrat z veseljem in zanimanjem ponovno pregledal!
Čestitke za veliko zanimivih in dobro predelanih modelov! Odlični so in kar nekaj je takih, ki se jih spominjam iz preteklosti.
nik napisal/-a:...ali već sa novim okomitim prednjim lampama i novim tipom odbojnika.
Luči na modelu Herpe ali pa morda tudi na katerem drugem bi bilo morda mogoče predelat v pokončne luči in sicer je potrebno poševne luči z ustreznim svedrom prevrtat ter nato odprtino povrtat oz. porezkat vodoravno - glede na model, nato pa vstavit novo luč, ki pa jo je potrebno izdelat.

Land Rover je odličen!
http://oi61.tinypic.com/1ova1e.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak Land Rover 109 je bil pri nas v sivozeleni barvi s strešico krem barve in brez prtljažnika, imeli pa smo tudi kratko verzijo v enaki barvi in s prtljažnikom na strehi. Land Rover tudi pri meni še čaka na predelavo!

http://oi60.tinypic.com/34snott.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Mini Morrisa v modro beli izvedbi se pri nas sicer ne spominjam, so pa imeli prometni miličniki belega, v civilni izvedbi za nadzor prometa v kombinaciji z radarjem hitrosti.
Zastava 1300 v ozadju je videti, kot da gre za starejši model od španskega proizvajalca EKO? Novejši od Brekine ima že zastekljena prednja žarometa in pri meni še tudi čaka na izvedbo, vendar bi rad pred tem prišel do podatka o velikosti svetlobnega znaka "STOP MILICA", ki je bil na nekaterih prometniških Zastavah montiran na zadnji strani vozila. Nekje na spletu - mislim da na spletni strani Klub željezničkih modelara Zagreb sem enkrat, daleč nazaj našel sliko enega takega modela, ki je imel ta znak zadaj, vendar te slike ne najdem več. Ali je bil to morda tvoj model, Nik?
LP, Miran
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Moj cestni vozni park - predelave...

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Miran,
mogoče bo kaj pomagalo: http://zbiralci.com/forum/viewtopic.php?t=3711" onclick="window.open(this.href);return false;
Pred časom pa sem na YouTube(vsaj upam, da tu) zasledil še eno nadaljevanko iz starih časov na temo varnosti v prometu. Pri tej nadaljevanki je sodelovala tudi Postaja prometne milice; žal ne vem naslova nadaljevanke ampak mogoče bi se tam dalo videti kaj uporabnega... No pa tudi v drugih filmih, kjer se pojavijo miličniki, samo vedet v katerih :)
Goran
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Moj cestni vozni park - predelave...

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Miran,
evo, našel sliko srbskega stojadina s tisto tablo:
Slika
Slika
Bo kaj pomagalo?

Mimogrede, pri nas smo imeli table desno od reg. tablice, če me spomin ne vara...
Goran
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Moj cestni vozni park - predelave...

Odgovor Napisal/-a miranzor »

Goran, hvala za posredovano povezavo, ki mi je že znana in jo imam tudi med priljubljenimi. Je pa stagnirala in ni nekih novih prispevkov.
Gorchi napisal/-a:Miran,
evo, našel sliko srbskega stojadina s tisto tablo:
http://www.antiwarsongs.org/img/upl/yougo_policija.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://files.bos-fahrzeuge.info/vehicle ... -large.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Bo kaj pomagalo?

Mimogrede, pri nas smo imeli table desno od reg. tablice, če me spomin ne vara...
Hvala, to je pravo, ja! Glede položaja se ne spominjam točno, ali je bilo levo ali desno. Smiselno se mi zdi, da je na levi strani ali pa na tisti, kjer je glede na tip vozila to najbolj priročno. Iskal sem tudi med starimi pravilniki o prometnih znakih in nekaterimi drugimi, vendar nisem uspel najti. Moram si enkrat vzet čas in se zakopat v strokovno knjižnico na MNZ, da izbrskam kaj uporabnega! :)
LP, Miran
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Moj cestni vozni park - predelave...

Odgovor Napisal/-a miranzor »

Nadaljuje se delo na drugem VW hrošču.

Najprej je bilo potrebno nekoliko predelati odbijače, ki niso ustrezni. Tokrat bodo odbijači na pritrdilnih mestih opremljeni še z dodatnimi rozetami, ki pa jih je bilo potrebno najprej izdelati. Uporabil sem 0,8 mm debel PS, ki sem ga primerno oblikoval ter nalepil na odbijače.

Rozete v delu...
Slika

Sestavni deli odbijačev pred montažo...
Slika

Zadnji odbijač z rozetami in
Slika

prednji odbijač z rozetami.
Slika

Seveda je sledilo brušenje in preoblikovanje ostrih robov v zaobljene oblike in nato barvanje.

Prebarvano je tudi vzvratno ogledalo...
Slika

In še trenutna podoba:
Slika

Odbijači so montirani in pobarvani, vzvratno ogledalo je na svojem mestu, UKV antena pa tudi.
Slika

Vozilo sedaj čaka še na oznake na vratih ter registrske oznake. Oboje bo poslano v delo, ko bom zbral potrebne podatke.

Za konec pa še nekaj posnetkov "na lokaciji"...

Slika

Slika in

Slika

Toliko za danes!
LP, Miran
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Moj cestni vozni park - predelave...

Odgovor Napisal/-a yyure »

Pohvalano, tako za vse ideje, kot za izdelavo!
Odgovori