SZ 310 - Pendolino v N

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

SZ 310 - Pendolino v N

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo

Evo, pa je :-)

Pred vec kot 10 leti sem dejal, da bom izdelal vse, kar vozi pod SZ - v N. Marsikdo je je takrat pomislil, ja-pa-ja-de, bos, bos...
Ampak sem in imam v N vse diesel, elektro, garniture pa se drezine, dvigala, ranzirke in se mnogo drugega (YU, Hr, I, A, DB...).
Kakor pa tudi veste, so to vsi kopije pramodelov (vecina lastnih), kjer sem izdelal kalupe, odlitke, barval, izdelal in namestil oznake (nalepke) tako, da model izgleda cim bolj podoben originalu.

V temi SZ garniture sem napisal, da je najbolje za izdelavo uporabiti DelPrado ETR 480 (za srednji vagon) in ETR490 - Alaris (za celni vagon). In tako sem tudi naredil :-) Spodaj je nekaj detajlov izdelave, izdelal sem nova pramodela, izdelal sem kalupa in odlitke ohisij, oken in spodnjega dela.

Evo, tu je moja verzija SZ310.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Okna sem izdelal enako, kot na ostalih garniturah. Naredil sem celotno oprtino za vsa okna in potem namestil precke.

Slika

Slika

Brusenje in kitanja je bilo kar nekaj, nekaj "plasti" se vidi spodaj :-)

Slika

Slika

... in potem me kdaj kdo vprasa, koliko zascitnega traku pa porabis? Veliko :-)

Slika

Slika

Tako pa izgleda Pendolin, ko je "parkiran".

Slika

Zaenkrat se nisem ukvarjal z motorizacijo, ki pride na vrsto, ko koncam novo verzijo Kenedija in Spanke :-)

Lep dan, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 01.03.2009, 21:54
Kraj: Velenje

Re: SZ 310 - Pendolino v N

Odgovor Napisal/-a volkun »

... Uau!
Odlično napravljeno - čestitke in pohvale ....
Si eden od vlečnih konjev na tem forumu in še več takih potrebujemo - le take objave nam dajejo zagon in voljo za nadaljevanje dolgotrajnega maketiranja - hvala, N amater :D
lp, Vojko
Uporabniški avatar
grizeldi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 305
Pridružen: 30.01.2013, 13:20
Kraj: Ljubljana

Re: SZ 310 - Pendolino v N

Odgovor Napisal/-a grizeldi »

=D> =D> =D>
Me boš še spodbudil da svojega del prada potegnem iz predala in probam kaj naredit iz njega :P
Vidim da si mogel prestaviti luči, kako l si to izvedel? Vrtanje in brušenje?

Super izdelek, kot vedno.
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: SZ 310 - Pendolino v N

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Jani kapo dol, kot vedno dober izdelek!
Zdaj ko imaš vse modele narejene se lahko lotiš še nagibne tehnike, da ti ne bo dolgčas! :)) :thumbupl
Zanima me kakšna je dolžina srednjega dela v mm?
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Re: SZ 310 - Pendolino v N

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo

Spodnji del nosa, z lucmi vred sem kopiral in na odlitku (po barvanju) luci resil z nalepko. Ja, niso funkcionalne, ampak ze tako je bilo dovolj dela in sem funkcionalnost luci zanemaril. Kakor je bilo ze napisano, je model zelo dolg in lahko bi (bo) vozil samo na velikih radiusih, sam pa taksne makete nimam in bo to bolj "vitrinski" model :-(

Dolzina srednjega dela je 15,5 cm, sestavljenega iz dveh ETR480 in potem popravljenega v nasega (slike zgoraj). Tudi spodnji del je odlitek in sestavljen iz dveh delov ETR480 :-)
Kdor se je ze ali pa se bo ukvarjal s tem modelom od DePrada bo ugotovil, da so okna za 0,5mm predolga. Oken pravih dimenzij nisem izdeloval, ampak kopiral in porabil ta, ki so na DelPradu.

Je nekaj kompromisov, nekatere bom pri naslednjih odlitkih poskusal se popraviti, saj ta je prvi iz serije, kjer sem zelel ugotoviti, kaj bi (bom) se popravil :-)

Nagibne tehnike se ne nameravam lotiti in si tudi ne predstavljam, kako to v resnici izgleda na maketi?!??
Sem ze napisal, da pripravljam nekaj novih modelov, ki bodo zamenjali tiste prve, izpred mnogo let. Dela mi sigurno ne bo zmanjkalo, sem pa osebno zadovoljen, da imam dosezen cilj "Izdelati vse modele SZ diesel, elektro in garniture".

Lep dan, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: SZ 310 - Pendolino v N

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Opa! :o =D>
Odgovori