Nalepke SŽ

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
utement
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 10
Pridružen: 17.01.2020, 14:09

Nalepke SŽ

Odgovor Napisal/-a utement »

Pozdravljeni,

zanima me če kdo ve ali že kje obstajajo kakšne SŽ nalepke (waterslide decals) za samogradnjo, zanima me za velikost HO. Oziroma, če bi bil še kdo zainteresiran za izdelavo le teh, npr kaj takšnega kot se dobi tukaj https://tl-modellbau.de/International_1

Lp,
Uroš
Uporabniški avatar
grizeldi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 305
Pridružen: 30.01.2013, 13:20
Kraj: Ljubljana

Re: Nalepke SŽ

Odgovor Napisal/-a grizeldi »

@N Amater jih je delal svoje čase
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Nalepke SŽ

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Jaz jih imam namen narediti nekaj, ko bom imel maketo. Začel jo bom graditi nekje maja.
utement
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 10
Pridružen: 17.01.2020, 14:09

Re: Nalepke SŽ

Odgovor Napisal/-a utement »

Kako si si zamislil, kakšne nalepke in kako bi jih naredil? Mislim, da bi bilo smiselno, d se naredi nekaj splošno uporabnega.

vidkrt napisal/-a: 19.01.2021, 7:56 Jaz jih imam namen narediti nekaj, ko bom imel maketo. Začel jo bom graditi nekje maja.
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Nalepke SŽ

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

utement napisal/-a: 19.01.2021, 10:39 Kako si si zamislil, kakšne nalepke in kako bi jih naredil? Mislim, da bi bilo smiselno, d se naredi nekaj splošno uporabnega.


Kupil bi si tiskarski stroj, pa potem mislim, da bo.
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Nalepke SŽ

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Mislim, da ima @utement v mislih t.i. water decals (vodne nalepke). Tega se ne da natisnit z navadnim tiskalnim strojem, treba je odnesti k tiskarju, to ba bi znalo biti zelo drago. Saj verjetno kdo na forumu printa decale :) .
LP
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Nalepke SŽ

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Water decals se lahko printajo doma in sem to že naredil. Potrebuješ ustrezni papir glede na printer. Problem je tiskanje bele barve, ki je večina printerjev ne tiska. Če nimaš laserskega printerja je potrebno tisk zaščitit še z brezbarvnim sprejem. Navodila so na you tubu in na spletu tudi drugje. Papir za tiskanje se da naročit.
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Nalepke SŽ

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Water decals se lahko printajo doma in sem to že naredil. Potrebuješ ustrezni papir glede na printer. Problem je tiskanje bele barve, ki je večina printerjev ne tiska. Če nimaš laserskega printerja je potrebno tisk zaščitit še z brezbarvnim sprejem. Navodila so na you tubu in na spletu tudi drugje. Papir za tiskanje se da naročit.
utement
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 10
Pridružen: 17.01.2020, 14:09

Re: Nalepke SŽ

Odgovor Napisal/-a utement »

Ja, papir se da naročiti, tudi beli toner se da dobit (ghost white toner).

Bolj pa me zanima če bi bil večji interes za bolj "splošno" izdelavo kakšnega seta nalepk. Predvsem za zmanjšanje stroškov in najbrž bi marsikomu prišle v poštev. Kakšen logotip in napis SŽ v različnih velikostih, imena kakšnih bolj znanih postaj ali kaj podobnega.

V nasprotnem primeru pa bi rs bila verjetno najboljša rešitev nabave belega tonerja.

Lp,
Uroš
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Nalepke SŽ

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Zdravo, verjetno bi bil interes za tisk SŽ loga in napisov oz. ser. št. lokomotiv ter motornikov ipd. Morda tudi oznak vagonov... sam trenutno nič ne potrebujem, je pa ideja zanimiva.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Nalepke SŽ

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Generičnih napisov in emblemov za SŽ/JŽ je sila malo, veliko je zelo specifičnega, lahko rečem, da se celo znaki včasih malce dimenzijsko razlikujejo. Vagoni se med sabo razlikujejo, lokomotive tudi niso čisto enake tako da težko, da boš s tem skozi prišel. Poleg tega pa je pri nas premalo povpraševanja, še za jedkane ploščice jih je tako malo, da jih v celem letu naberem za kak A5 format. Torej pri predelavah se najprej oboroži z fotografskim materialom, potem najdi model za izdelat ali predelat, spelji ga skoraj do te mere, da boš lahko nalepke namestil in potem se lahko začnemo pogovarjati o nalepkah. Lahko da ima Jani (NAmater) že kaj tovrstnega materiala pripravljenega pa ga samo spravi na nalepke, lahko pa bo treba napise pripraviti (CorelDraw in Adobe Illustrator sta primerna programa).

Veliko užitkov ob predelavah in samogradnjah ;)
Goran
utement
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 10
Pridružen: 17.01.2020, 14:09

Re: Nalepke SŽ

Odgovor Napisal/-a utement »

V bistvu me protoipni napisi niti ne zanimajo tako zelo, bolj bi si želel čisto generalnih napisov/logotipov v par različnih velikostih. Kdor bo hotel res prototipne stvari najbrž z generaliziranimi ne bo zadovoljen in se bo tudi precej bolj potrudil. Recimo, zanimalo bi me, da na prebarvano Mehano dizelco lahko dodam napis SŽ, potegnem nekaj rumenih črt, ali pa na vagone logotip ter nekaj kar izgleda kolkotolko podobno oznakam vagona, bo moj sin več kot zadovoljen. Če lahko na postajo še dodam slovenko ime namesto nemškega ali pa na cesto slovenske imena krajev, bi pa bila sploh zmaga.

Marikaj se da dobit za marikatero drugo evropsko želeniško podjetje in verjetno bi bilo uporabno tudi če bi uspeli sestaviti kaj splošnega še za naše okolje.

Lp,
Uroš
Odgovori