Vagoni modrega vlaka

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Vagoni modrega vlaka

Odgovor Napisal/-a yyure »

Pozdravljeni, v stari temi!

Trenutno dokončujem vagone modrega vlaka v pomanjšanem merilu, pa me zanima če je kje kakšna dokumentacija, mogoče bolje če vprašam načrti notranjosti vagonov tega vlaka, kar sem našel slik je kar nekaj za pregledat, samo notranjih postavitev prostorov pa ni nikjer za najdet.
Če ima kdo karkoli uporabnega bom zelo hvaležen!

Iščem pa v takšni obliki:
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... egUIARCtAQ
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Vagoni modrega vlaka

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ne zameri ker sem Tvojo objavo prestavil med maketarje. Verjetno bo zaradi tega kdo manj videl temo ampak po drugi strani bi pa lahko tam kdo negodoval.
Shem praktično ni oz. nekaj jih je bilo objavljenih po forumu/ih, ki so odšli v računalniška nebesa. Ne vem koliko si seznanjen s tem ampak če se ne motim so bile 4 kompozicije modrega vlaka. Mogoče me bo Miloš kaj dopolnil, saj je to raziskoval pred leti, ko je potem naredil modele modrega vlaka (2 garnituri) iz nam bolj poznanega obdobja/obdobij. Torej imaš na voljo:
1. garnitura po 2. svetovni vojni
2. garnitura iz 60+ let, sestav modrega vlaka pred glavno kompozicijo
3. garnitura kot pod točko 2 vendar glavna kompozicija (torej oni vagoni 2-12, 2-14, 2-15, 2-20...)
4. garnitura kot pod točko 2 in 3. vendar pomožna kompozicija.

Garnituro pod točko 1 so vozile JŽ 11, mogoče celo garnituri 2 in 3 čisto na začetku pred nabavo JŽ 761 (oz. D66). Vsaj garnitura 3 še vedno vozi je pa drugače prebarvana in označena. Verjetno Te ta tudi najbolj zanima in imaš nekaj sreče. Ali je to to? Če je, piši na ZS.
Goran
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Vagoni modrega vlaka

Odgovor Napisal/-a yyure »

Gorchi napisal/-a: 20.07.2021, 15:24 Ne zameri ker sem Tvojo objavo prestavil med maketarje. Verjetno bo zaradi tega kdo manj videl temo ampak po drugi strani bi pa lahko tam kdo negodoval.
Shem praktično ni oz. nekaj jih je bilo objavljenih po forumu/ih, ki so odšli v računalniška nebesa. Ne vem koliko si seznanjen s tem ampak če se ne motim so bile 4 kompozicije modrega vlaka. Mogoče me bo Miloš kaj dopolnil, saj je to raziskoval pred leti, ko je potem naredil modele modrega vlaka (2 garnituri) iz nam bolj poznanega obdobja/obdobij. Torej imaš na voljo:
1. garnitura po 2. svetovni vojni
2. garnitura iz 60+ let, sestav modrega vlaka pred glavno kompozicijo
3. garnitura kot pod točko 2 vendar glavna kompozicija (torej oni vagoni 2-12, 2-14, 2-15, 2-20...)
4. garnitura kot pod točko 2 in 3. vendar pomožna kompozicija.

Garnituro pod točko 1 so vozile JŽ 11, mogoče celo garnituri 2 in 3 čisto na začetku pred nabavo JŽ 761 (oz. D66). Vsaj garnitura 3 še vedno vozi je pa drugače prebarvana in označena. Verjetno Te ta tudi najbolj zanima in imaš nekaj sreče. Ali je to to? Če je, piši na ZS.
HVALA!
Odgovori